53710
Damcykel, 28 tum, "Sverigecykeln", 3 växlar, Mustang.
Slutpris800 SEK

53707
Vas, glas, troligen Alsterfors, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK

53708
Erik Morell, skeppsklocka, mässing, EM Mora.
Slutpris225 SEK

53706
Askar, 4 st, trä.
Slutpris300 SEK

53703
Smycken, 8 delar, bärnsten/silver.
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK

53705
Flamskvävnad, Skåne, allmogetextil.
Slutpris700 SEK

53702
Trädgårdsstolar, 6 st, metal/flätad konstrotting, stapelbara.
Slutpris200 SEK

53701
Bord och 4 stolar, krom/trä, samtida.
Slutpris100 SEK

53700
Hatthylla, metall, teak.
Slutpris100 SEK

53699
Byrå, 2 lådor, intarsia, stenskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

53698
Bertil Vallien, brevpress, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris400 SEK

53697
Gunnar Nylund, figurin, åsna, porslin, Rörstrand.
Slutpris700 SEK

53696
Plakett, brons, ''Landet födde mannen-Havet skapade staden-Ystad'', Metallindustri Ystad.
Slutpris225 SEK

53694
Vicke Lindstrand, skål på fot, ''Kantarell'', Kosta, signerad.
Slutpris850 SEK

53693
Bordslampa, med lampskärm Svenskt Tenn.
Slutpris500 SEK

53692
Viideokamera med tillbehör, Samsung VP-L850 8 mm Camcorder .
Slutpris500 SEK

53690
John Andersson, miniatyrvaser och miniatyrskål, 4 delar, stengods, Höganäs, signerade.
Slutpris350 SEK

53689
Sara Szyber, klaffbord med två lådor, svartlackerat trä, Design House Stockholm.
Slutpris550 SEK

53686
Piedeatal, trä.
Slutpris500 SEK

53687
Karmstolar, ett par, rotting/trä/textil, 1900-talets andra hälft.
Slutpris600 SEK

53032
Taklampa, blyinfattat glas, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

53685
Byrå, 6 lådor, rokokostil med intarsia, 1900-tal.
Slutpris700 SEK

53684
Arne Vodder, sängbord, ett par, teak, Vamo, Sönderborg, Danmark, 1950/60-tal.
Slutpris4 300 SEK

53683
Ingemar Thillmark, fåtölj, betsad bok, textil, "Läckö", OPE Möbler, Jönköping.
Slutpris125 SEK

53682
Axel Kandell, stolar, 7 st, böjträ/textil, "Cattelin", Gemla, 1900-talets andra hälft.
Slutpris3 700 SEK

53681
Jacek K Mieliwodzki, olja på duk, signerad.
Slutpris1 100 SEK

53680
Bo Larsson, litografi 106/170, signerad.
Slutpris100 SEK

53679
Barbro Andréen, "Cykellycka", akvarellerad etsning, signerad.
Slutpris900 SEK

52972
Jaktbulvaner, 4 st, plast.
Slutpris150 SEK

53675
Byarum, trädgårdsbord med marmorskiva.
Slutpris1 600 SEK

53674
Trädgårdsstolar, 3 st, metall.
Slutpris550 SEK

53672
Ströare och korkskruvar, 8 delar, porslin/trä, bl.a Bing & Gröndahl.
Slutpris100 SEK

53671
Fat, 18 st, fajans, Royal Copenhagen och Aluminia, Danmark.
Slutpris100 SEK

53661
Olle Persson, modellskepp, trä, ''Vrakeka''.
Slutpris1 700 SEK

53670
Skålar, 2 st, glas, Vicke Lindstrand, ''City'', Kosta Boda och Ingeborg Lundin, Orrefors.
Slutpris100 SEK

53669
Glas med slipad dekor, 11 st.
Slutpris125 SEK

53665
Ljusstakar och skrin, 3 delar, metall.
Slutpris225 SEK

53666
Vinge till bil, glasfiber, "Mr Tuning".
Slutpris100 SEK

53664
Målarstege, trä, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

53663
Arbetsbänk, Millarco 9000.
Slutpris125 SEK

53662
Lockurna, fat, vas m.m 8 delar, porslin/kobolt, bl.a Alka Bavaria, Tyskland.
Slutpris450 SEK

53660
Slutpris550 SEK

53659
Armband, örhänge och brosch, 6 dela, granat.
Slutpris1 600 SEK

53658
Slagbord, furu, dubbla grindar, 1800-tal.
Slutpris1 000 SEK

53657
Moccaskedar, 20 st, nysilver/rostfritt stål, ''Maringo'', Nilsjohan.
Slutpris100 SEK

53655
Halsband, broscher och örhängen, 5 delar, silver 830-925.
Slutpris450 SEK

53656
Tänger och sked, 4 delar, silver.
Slutpris350 SEK

53654
Pläd, ull, ''Nälden-Filten'', Näldens Ullspinneri AB.
Slutpris175 SEK