Matta, polyamid, Gabbeh-stil, Mio.
53114
Slutpris100 SEK
Hallampor, 3 st, lyktmodell, glas/metall, 1900-tal.
53113
Slutpris175 SEK
Golvlampa, metall, 1900-talets andra hälft.
53112
Slutpris200 SEK
Krukor med krukfat, ett parti, mest terrakotta.
53109
Slutpris100 SEK
Matservisdelar, 19 st, porslin, "Arctica", Arabia.
53108
Slutpris500 SEK
Figurin, porslin, Goebel.
53106
Figurin, porslin, Goebel.
Slutpris450 SEK
Ytterfoder, 9 st, porslin, Gustavsberg, bl.a Karin Björquist.
53105
Slutpris125 SEK
Kaffeservis, 14 delar, porslin, Johnsson Brothers, England.
53104
Slutpris100 SEK
Grogglas, 12 st, 2 olika modeller, slipad dekor, 1900-tal.
53103
Slutpris125 SEK
Medicinskåp, plåt, 1900-talets första hälft.
53102
Slutpris225 SEK
Snäckor, 2 st.
53101
Snäckor, 2 st.
Slutpris300 SEK
Snäckor, 2 st.
53100
Snäckor, 2 st.
Slutpris300 SEK
Vinglas, 12 st, Duka.
53099
Vinglas, 12 st, Duka.
Slutpris200 SEK
Dörrkläpp med lejon, 2 delar, patinerad brons.
53098
Slutpris225 SEK
Pall /traktorsits,  metall, Two Faces.
53097
Slutpris400 SEK
Dörrkläpp med lejon, patinerad brons.
53096
Slutpris200 SEK
Klädställning, på hjul, höj/sänkbar, metall.
53095
Slutpris700 SEK
Ljusstakar, 8 st, gjutjärn, Tom Stepp, Skeppshult.
53094
Slutpris350 SEK
Eldriven häcksax, Bosch, samt timmersvans.
53093
Slutpris100 SEK
Radiostyrda bilar och båt, med tillbehör.
53083
Slutpris1 100 SEK
Teservis, 25 delar, keramik, Brack & Sønner, Danmark.
53092
Slutpris150 SEK
Väskor och mopedhjälm, 4 delar, bl.a Cimbira, 1900-tal.
53089
Slutpris1 600 SEK
Mormorsplädar, 2 st.
52547
Mormorsplädar, 2 st.
Slutpris250 SEK
Pallar, 2st, metall/skinn.
53090
Pallar, 2st, metall/skinn.
Slutpris175 SEK
Matbord och 14 stolar, ek, samtida.
53085
Slutpris3 100 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Vinglas, 10 st.
53088
Vinglas, 10 st.
Slutpris700 SEK
Fotogenlampa om gjord till bordslampa, metall, R. Ditmar, Wien, nyrenässans, 18/1900-tal.
53084
Slutpris1 300 SEK
Vitvinsglas, 7 st, 1900-tal.
53086
Vitvinsglas, 7 st, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Taklampa, trä/glas, 5 ljuspunkter.
53081
Slutpris175 SEK
Barbro Widholm, "Blåsippor", olja på pannå, signerad, daterad -90.
53080
Slutpris450 SEK
Curt Hillfon, litografi, numrerad H.C, signerad.
53079
Slutpris1 100 SEK
Fiskespön och fiskerullar, 4+2 st bl.a Fladen.
53078
Slutpris175 SEK
Erik Gustav Leksell, "Höst vid haväng", olja på duk, signerad, daterad 1953.
53077
Slutpris300 SEK
Fontän, keramik, 1900-tal.
53075
Fontän, keramik, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Campingset, 2 st, 10 delar, 1900-talets andra hälft.
53074
Slutpris225 SEK
Carl-Harry Stålhane, fat, porslin, "California", Rörstrand, 1950-tal.
53071
Slutpris350 SEK
Papperskorg, teak, Sewex, 1960-tal.
53073
Slutpris250 SEK
Glasföremål, 23 delar, bl.a Orrefors.
53072
Slutpris200 SEK
Dukar, 7 st, linne.
53069
Dukar, 7 st, linne.
Slutpris150 SEK
Väggur, förgyllt, rokokostil.
53067
Väggur, förgyllt, rokokostil.
Slutpris100 SEK
Glasföremål, 13 delar, bl.a Lars Hellsten, "Orion", Orrefors.
53066
Slutpris125 SEK
Golvvas, glas.
53065
Golvvas, glas.
Slutpris100 SEK
Fiskespön, fiskerullar, m.m, ett parti, bl.a Abu, Cardinal.
53063
Slutpris1 100 SEK
Matservis, 49 delar,  porslin, ''Blå Måsen'', Bing & Gröndahl.
53060
Slutpris1 700 SEK
Dukar, kudde m.m, ett parti, bl.a  allmoge.
53064
Slutpris125 SEK
Ölpump och förkläde, metall/keramik, Bitburger
53062
Slutpris300 SEK
Ryggsäck, väst, krokar m.m, ett parti bl.a Haglöfs och Compass.
53061
Slutpris125 SEK
Matta, Lilian, handknuten, ull.
53059
Slutpris750 SEK