52579
Handtag, 6 par, med tillbehör.
Slutpris150 SEK

52578
Kaffeservis, 19 delar, porslin, Rosenthal, Bavaria.
Slutpris200 SEK

52577
Bålskål m.m, 4 delar, glas.
Slutpris100 SEK

52576
Martiniglas, 6 st.
Slutpris100 SEK

52574
Gitarr, Bjarton, med fodral.
Slutpris175 SEK

52573
Hyllor, 2 st, teak/stringmodell, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

52572
Terrassvärmare, med fjärrkontroll, MIO.
Slutpris300 SEK

52570
Krus, 2 st, stengods, Höganäs Keramik.
Slutpris175 SEK

52567
Per Sundstedt, Taklampa, "Hinken" Kosta Lampan, plåt, 1960/70-tal.
Slutpris450 SEK

52569
Stearinljus m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK

52568
Gitarrställ, 2 st metall, The Bull och Q-EX Stands.
Slutpris200 SEK

52566
Evert Taube, böcker, 15 st.
Slutpris800 SEK

52565
Ugnslucka, gjutjärn, Cimbrishamns Gjuteri.
Slutpris150 SEK

52564
Handfat med underskåp, bl.a IKEA.
Slutpris250 SEK

52563
Remmare/vinglas, 7 st, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK

52561
Beslag och knoppar, 125+200 st, metall, Elito
Slutpris175 SEK

52559
Beslag, 200+125 st, metall, Elito.
Slutpris250 SEK

52560
Malmkrona, barockstil, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

52558
Takkrona, porslin/mässing/glas,1900-tal.
Slutpris150 SEK

52557
Poul Henningsen, taklampa, lackerad plåt, "PH5", Louis Poulsen, Danmark.
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK

52556
Beslag, 50+100 st, metall, Elito.
Slutpris100 SEK

52554
Skåp med skjutdörr, teak, 1950/60-tal.
Slutpris400 SEK

52555
Takkrona, sk malmkrona, 5-armad, barockstil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

52553
Stereo-receiver, Sonab R-4000.
Slutpris250 SEK

52551
Servisdelar, 24 st, flintgods, ''Asiatic Pheasant'', Gustavsberg.
Slutpris750 SEK

52550
Byrå med hylla, betsad trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

52549
Stereo-receiver, Sonab R-2000.
Slutpris300 SEK

52544
Stereo-receiver, SONY STR-414L.
Slutpris300 SEK

52543
Nintendo Wii med spel och tillbehör, ett parti.
Slutpris400 SEK

52540
Minidiskspelare, SONY ATRAC/ATRAC3 DSP TYPE-S.
Slutpris175 SEK

52538
Receiver, NAD 7020i.
Slutpris350 SEK

52537
Banjo, Remo ''Weather King'', Levin, Amerika.
Slutpris600 SEK

52535
Ljuskrona, mässing, 1900-talets första hälft.
Slutpris200 SEK

52536
Hushållsvåg, 10 kg, metall, 1900-talets början.
Slutpris200 SEK

52534
Arbetslampa, metall/plast, Cotech.
Slutpris100 SEK

52530
Smörkärna, furu, 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK

52533
Vadarstövlar, PVC/bomull, Rainwear, Danmark.
Slutpris175 SEK

52529
Golvllampa, trä, 3 ljuspunkter, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

52528
Star Wars, kalender, kortsamling och leksaker, ett parti.
Slutpris400 SEK

52527
Skulptur, fågel, skuret trä/smide, Sia Collection.
Slutpris150 SEK

52526
Sopsäckskärror, 3 st, metall.
Slutpris400 SEK

52525
Mikrovågsugn, Samsung MS23K3614AW.
Slutpris175 SEK

52523
Köksassistent, Electrolux Assistent modell nr. 10.
Slutpris300 SEK

52524
Litografier, 3 st, numrerade och signerade.
Slutpris100 SEK

52522
Slutpris100 SEK

52519
Leif Kander, litografi 26/200 , signerad.
Slutpris100 SEK

52518
Symaskin, Bernette 715.
Slutpris150 SEK

52516
Astri Bergman Taube, "Båtliv på Gammelbodaviken", litografi 51/220, signerad.
Slutpris250 SEK