Hushållsvåg, metall, Jernbolaget, Eskilstuna, 1900-tal.
59848
Slutpris100 SEK
Ljusstake, för 9 ljus, smide, 1900-tal.
59847
Slutpris300 SEK
Gruvlyktor, 2 st, mässing, Lamp & Limelight Company och British Coalmining Company.
59846
Slutpris225 SEK
Julgransfot, smide.
59845
Julgransfot, smide.
Slutpris250 SEK
Koppar med fat, 9 st, samt 1 assiett, porslin, Gustavsberg och Rörstrand.
59844
Slutpris200 SEK
Hampe Svanberg, "Vid brasan", väggrelief, trä, monogramsignerad H.H.S.
59843
Slutpris100 SEK
Skiftnycklar och rörtång, 6+1 st, Bahco.
59842
Slutpris175 SEK
Fårskinn, 2 st, Skinnwille och Eight Mode.
59841
Slutpris450 SEK
Pälsjacka, dam, rödräv, detaljer i skinn och mocka.
59831
Slutpris1 200 SEK
Dalatupp, trä, Nils Olsson, Äkta Dalahemslöjd, Nusnäs.
59840
Slutpris175 SEK
Vindflöjel, "Häst", smide.
59838
Vindflöjel, "Häst", smide.
Slutpris125 SEK
Fotogenlampa, elektrifierad, metall/keramik/glas.
59837
Slutpris350 SEK
Skåp, trä, handsnidat, sannolikt Asien.
59835
Slutpris600 SEK
Tidningsställ, trä, justerbart.
59834
Slutpris150 SEK
campingset, 5 delar, trä/metall/textil, 1900-tal.
59833
Slutpris150 SEK
Formar och grytor, 23 st, keramik/glas, bl.a Menuett och Pyrex.
59832
Slutpris175 SEK
Vaser och skål, 2+1 st, keramik/glas/porslin, Rörstrand, Kosta Boda och Goebel.
59830
Slutpris150 SEK
Satineringsmaskin, Metabo SE 17-200 RT, med tillbehör och väska.
59828
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Skiftnycklar, 5 st, bl.a Bahco.
59829
Slutpris250 SEK
Knut Erik Nilsson, olja på duk, signerad, daterad 1971.
59826
Slutpris750 SEK
Kantfräs, Makita RT0700CX5J, med tillbehör och väska.
59827
Slutpris1 400 SEK
Bordsur, porslin, 1900-tal.
59825
Bordsur, porslin, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
F.P. Nicol, Italien, olja på duk, signerad.
59824
Slutpris100 SEK
Efva Attling, vinglas, ett par, kristallglas/silver, "Amor Vincit Omnia", Orrefors.
59821
Slutpris550 SEK
Ota Grigar, "Girl from Tunis", olja på duk, signerad.
59823
Slutpris125 SEK
Skålar på fot, 2 st, metall, samtida.
59822
Slutpris125 SEK
Stol, flätad plast/metall, 1900-tal.
59820
Slutpris125 SEK
Krus, 5 st, keramik, bl.a Höganäs och Raus.
59819
Slutpris300 SEK
Krus, 5 st, keramik, Raus, Barsebäckshamn och Wallåkra.
59818
Slutpris225 SEK
Bok, Svenska Gods och Gårdar: Del V, Skåne Västra Delen, 1944.
59817
Slutpris100 SEK
Bok, Svenska Gods och Gårdar: Del IV, Skåne Södra Delen, 1944.
59816
Slutpris1 000 SEK
Bertil Fridhagen, matbord, 2 iläggsskivor, teak, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
59813
Slutpris8 000 SEK
Bok, Svenska Gods och Gårdar: Del VI, Skåne Mellersta Delen, 1944.
59815
Slutpris800 SEK
Skrivbord med klaffar, 2 lådor, samt hurts med 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
59808
Slutpris2 700 SEK
Klappstolar, 3 st, trä.
59811
Klappstolar, 3 st, trä.
Slutpris175 SEK
Skulptur, sten.
59812
Skulptur, sten.
Slutpris225 SEK
Matbord med iläggsskiva, furu, 1900-talets senare del.
59810
Slutpris500 SEK
Fiskerulle med tillbehör, metall, Ambassadeur 5000, AB. Urfabriken, Svängsta.
59807
Slutpris400 SEK
Byrå, 4 lådor, teak, 1950/60-tal.
59805
Slutpris750 SEK
Sedlar, 23 st, svenska, 1939-1968.
59809
Slutpris300 SEK
Matservis, 37 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl.
59801
Slutpris4 500 SEK
Däckstol, bok/textil, fällbar, ställbar, Brogrens/Stockamöllan.
59806
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Matskedar med fiolskaft, 2 st, silver, 1800-talets första hälft.
59804
Slutpris550 SEK
Bord, bemålat trä, allmoge, 1800-tal.
59803
Slutpris1 400 SEK
Ljusstake, för 4 ljus, smide.
59802
Ljusstake, för 4 ljus, smide.
Slutpris100 SEK
Kaffe/moccaservis, 56 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl.
59797
Slutpris1 500 SEK
Signar N. Bengtson, offsettryck, nr 2/60, signerad.
59798
Slutpris150 SEK
Amorin, bronserad, konstmaterial, samtida.
59796
Slutpris550 SEK