Bord och klappstolar, 4 delar, trä.
59793
Slutpris225 SEK
Golvlampa, trearmad, mässing/trä, 1900-talets mitt.
59795
Slutpris300 SEK
Tomtar m.m, ett parti, olika material,1900-tal.
59792
Slutpris800 SEK
Opiumkuddar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
59791
Slutpris200 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a NAO.
59789
Slutpris100 SEK
Räcke, smide.
59790
Räcke, smide.
Slutpris400 SEK
Träfigurer, 2 st, signerade Lyckåsarn A.P., 1900-tal.
59788
Slutpris100 SEK
Adventsljusstakar m.m, ett parti, olika material.
59786
Slutpris150 SEK
Skrivbord, 4 lådor, bemålat trä, nyrenässansstil, 1900-tal.
59783
Slutpris450 SEK
Sikt omgjord till spegel, trä/spegelglas.
59785
Slutpris125 SEK
Kaffeservis, 26 delar, porslin, "Classic Rose", Rosenthal.
59782
Slutpris700 SEK
Ann Wolff, ljuslyktor, 3 st, glas, "Snöboll", Kosta Boda.
59781
Slutpris150 SEK
Salongsbord, ek/furu stenskiva, nyrokoko, 1800-talets slut.
59779
Slutpris450 SEK
Ytterfoder, 3 st, porslin, "Empire, Gustavsberg.
59780
Slutpris250 SEK
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
57975
Slutpris650 SEK
Anna-Lisa Thomsson, "Paprika", golvvas, keramik, Upsala Ekeby.
58958
Slutpris350 SEK
Klaus Haapaniemi, förrättstallrikar, 6 st, porslin, "Taika Vit", Iittala.
58992
Slutpris750 SEK
Handspegel, metall, 1900-talets början.
59778
Slutpris100 SEK
Moccaskedar, "Svenska Floran", samt barnsked, 11+1 st, silver.
59776
Slutpris900 SEK
Janeric Johansson, ''Att hoppa eller hoppas'', litografi nr 54/225, signerad.
59773
Slutpris650 SEK
Axel Hansen, Bornholm, olja på duk, signerad.
59775
Slutpris100 SEK
Trasmattor och ryamatta, 3+1 st, textil.
59774
Slutpris150 SEK
Lars Pirak, affisch, ''Tre Årtionden'', Jokkmokk, Norrbottens LITO, Luleå.
59772
Slutpris100 SEK
Kenwood, Smoothie Pro blender.
59771
Slutpris125 SEK
Ebba Holm, olja på duk, signerad, 1960.
59769
Slutpris600 SEK
Ola Billgren, fotogravyr nr 32/100, signerad, 1994.
59768
Slutpris550 SEK
Häng/väggskåp, furu, 1700/1800-tal.
59766
Slutpris450 SEK
Matta, handknuten, ull.
59761
Matta, handknuten, ull.
Slutpris300 SEK
Jan Lundberg, litografi nr 142/200, signerad, 1980.
59765
Slutpris100 SEK
Börge Mogensen, sideboard, skjutdörrar i teak, "Öresund 800", Karl Andersson & Söner.
59763
Slutpris1 200 SEK
Ryamatta, ull.
59758
Ryamatta, ull.
Slutpris650 SEK
Örjan Wikström, litografi nr 2/8, signerad.
59759
Slutpris200 SEK
Byrå, 8 lådor, ek, 1900-tal.
59755
Byrå, 8 lådor, ek, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Gerhard Wihlborg, ''St. Paul, Frankrike'', pastell, signerad, 1957.
59754
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Fickur, 3 st, metall/silver, bl.a Hight & Fairfield, savonettur.
59746
Slutpris850 SEK
Cecilia Sikström, litografi nr 45/150, signerad.
59751
Slutpris450 SEK
Ryamatta, 1900-tal.
59749
Ryamatta, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Fickur, 3 st, metall/silver, Miramar Geneve, Molnija och Tsilla.
59748
Slutpris700 SEK
Matta, orientalisk stil, maskinknuten, ull.
59747
Slutpris125 SEK
Heinrich Möller, väggur/världsklocka, mässing, Kienzle Uhrenfabrik, Tyskland.
59745
Slutpris1 000 SEK
Tågbana, ett parti, trä.
59743
Tågbana, ett parti, trä.
Slutpris550 SEK
Brio, leksaker, 4 delar.
59740
Brio, leksaker, 4 delar.
Slutpris300 SEK
Brio Mec, ett parti.
59739
Brio Mec, ett parti.
Slutpris450 SEK
Bestick och fiskbestick, 83 st, silverplated/rostfritt stål, Chippendale-variant, England.
59738
Slutpris350 SEK
Elverktyg m.m, ett parti, bl.a Bosch och Black Decker.
59735
Slutpris250 SEK
Sparbössor m.m, 15 delar, bl. a Fisher Price.
59737
Slutpris250 SEK
Elverktyg, 6 st, bl.a Bosch och Makita.
59732
Slutpris550 SEK
Simply Scandinavia, "Campbell", tallrikar, 10 st, porslin.
59736
Slutpris550 SEK