59793
Bord och klappstolar, 4 delar, trä.
Slutpris225 SEK

59795
Golvlampa, trearmad, mässing/trä, 1900-talets mitt.
Slutpris300 SEK

59792
Tomtar m.m, ett parti, olika material,1900-tal.
Slutpris800 SEK

59791
Opiumkuddar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

59789
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a NAO.
Slutpris100 SEK

59790
Räcke, smide.
Slutpris400 SEK

59788
Träfigurer, 2 st, signerade Lyckåsarn A.P., 1900-tal.
Slutpris100 SEK

59786
Adventsljusstakar m.m, ett parti, olika material.
Slutpris150 SEK

59783
Skrivbord, 4 lådor, bemålat trä, nyrenässansstil, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

59785
Sikt omgjord till spegel, trä/spegelglas.
Slutpris125 SEK

59782
Kaffeservis, 26 delar, porslin, "Classic Rose", Rosenthal.
Slutpris700 SEK

59781
Ann Wolff, ljuslyktor, 3 st, glas, "Snöboll", Kosta Boda.
Slutpris150 SEK

59779
Salongsbord, ek/furu stenskiva, nyrokoko, 1800-talets slut.
Slutpris450 SEK

59780
Ytterfoder, 3 st, porslin, "Empire, Gustavsberg.
Slutpris250 SEK

57975
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
Slutpris650 SEK

58958
Anna-Lisa Thomsson, "Paprika", golvvas, keramik, Upsala Ekeby.
Slutpris350 SEK

58992
Klaus Haapaniemi, förrättstallrikar, 6 st, porslin, "Taika Vit", Iittala.
Slutpris750 SEK

59778
Handspegel, metall, 1900-talets början.
Slutpris100 SEK

59776
Moccaskedar, "Svenska Floran", samt barnsked, 11+1 st, silver.
Slutpris900 SEK

59773
Janeric Johansson, ''Att hoppa eller hoppas'', litografi nr 54/225, signerad.
Slutpris650 SEK

59775
Axel Hansen, Bornholm, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

59774
Trasmattor och ryamatta, 3+1 st, textil.
Slutpris150 SEK

59772
Lars Pirak, affisch, ''Tre Årtionden'', Jokkmokk, Norrbottens LITO, Luleå.
Slutpris100 SEK

59771
Kenwood, Smoothie Pro blender.
Slutpris125 SEK

59769
Ebba Holm, olja på duk, signerad, 1960.
Slutpris600 SEK

59768
Ola Billgren, fotogravyr nr 32/100, signerad, 1994.
Slutpris550 SEK

59766
Häng/väggskåp, furu, 1700/1800-tal.
Slutpris450 SEK

59761
Matta, handknuten, ull.
Slutpris300 SEK

59765
Jan Lundberg, litografi nr 142/200, signerad, 1980.
Slutpris100 SEK

59763
Börge Mogensen, sideboard, skjutdörrar i teak, "Öresund 800", Karl Andersson & Söner.
Slutpris1 200 SEK

59758
Ryamatta, ull.
Slutpris650 SEK

59759
Örjan Wikström, litografi nr 2/8, signerad.
Slutpris200 SEK

59755
Byrå, 8 lådor, ek, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

59754
Gerhard Wihlborg, ''St. Paul, Frankrike'', pastell, signerad, 1957.
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK

59746
Fickur, 3 st, metall/silver, bl.a Hight & Fairfield, savonettur.
Slutpris850 SEK

59751
Cecilia Sikström, litografi nr 45/150, signerad.
Slutpris450 SEK

59749
Ryamatta, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

59748
Fickur, 3 st, metall/silver, Miramar Geneve, Molnija och Tsilla.
Slutpris700 SEK

59747
Matta, orientalisk stil, maskinknuten, ull.
Slutpris125 SEK

59745
Heinrich Möller, väggur/världsklocka, mässing, Kienzle Uhrenfabrik, Tyskland.
Slutpris1 000 SEK

59743
Tågbana, ett parti, trä.
Slutpris550 SEK

59740
Brio, leksaker, 4 delar.
Slutpris300 SEK

59739
Brio Mec, ett parti.
Slutpris450 SEK

59738
Bestick och fiskbestick, 83 st, silverplated/rostfritt stål, Chippendale-variant, England.
Slutpris350 SEK

59735
Elverktyg m.m, ett parti, bl.a Bosch och Black Decker.
Slutpris250 SEK

59737
Sparbössor m.m, 15 delar, bl. a Fisher Price.
Slutpris250 SEK

59732
Elverktyg, 6 st, bl.a Bosch och Makita.
Slutpris550 SEK

59736
Simply Scandinavia, "Campbell", tallrikar, 10 st, porslin.
Slutpris550 SEK