50412
Kaffeservis, 15 delar, porslin, "Pudas Arctica", Arabia.
Slutpris100 SEK

50375
Elisabeth Ekstrand, litografi 85/125, signerad, daterad -96.
Slutpris100 SEK

51739
Knivset, 9 delar, i väska.
Slutpris450 SEK

50923
Assietter, 6 st, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Slutpris650 SEK

51737
Figuriner, 4 st, tomtar, porslin, bl.a Jenny Nyström, Kalmar Läns Museum.
Slutpris300 SEK

51736
Kaffebryggare/kantin, två kranar, koppar, L. Persson & Son, Laholm, 1800/1900-tal.
Slutpris225 SEK

51735
Samlarbilar, 6 st, metall, Solido.
Slutpris200 SEK

51732
Krus, 4 st, stengods, Wallåkra och Höganäs.
Slutpris225 SEK

51731
Spegellampetter och hylla, 3 delar, trä/metall.
Slutpris125 SEK

51730
Figuriner, 5 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, Tyskland.
Slutpris200 SEK

51729
Stig Lindberg, tallrikar, 6 delar, stengods, ''Coq'', Gustavsberg.
Slutpris150 SEK

51723
Bibel, 1674, tryckt av Heinrich Keyser, Stockholm.
Slutpris1 100 SEK

51728
Figuriner, 4 st, mässing.
Slutpris500 SEK

51727
Madeleine Pyk, miniatyrtavla, blandteknik på pannå, signerad.
Slutpris2 400 SEK

51726
Monica Backström, bordslampa, svamp, glas, Boda.
Slutpris500 SEK

51725
Puderdosa m.m, 8 delar.
Slutpris150 SEK

51724
Ljusstake och kandelaber, mässing/malm.
Slutpris100 SEK

51722
Trevåningsskål, porslin, Japan.
Slutpris400 SEK

51720
Spritkök m.m, 3 delar, bl.a Trangia och Omnia.
Slutpris400 SEK

51721
Schackspel, sten, komplett.
Slutpris400 SEK

51719
Cigarettändare, metall/plast, Japan.
Slutpris125 SEK

51718
Stormlyktor, 2 st, metall/glas, Tyskland, bl.a Feuerhand.
Slutpris100 SEK

51717
Olle Alberius, vas, stengods, ''Bamboo'', Rörstrand.
Slutpris100 SEK

51716
Ljusstakar, ett par, malm.
Slutpris100 SEK

51715
Mynt, ett parti.
Slutpris100 SEK

51713
Actionkameror, 2 st, med tillbehör, bl.a Roxcore.
Slutpris225 SEK

51712
Bulkruka och kastrull, koppar.
Slutpris100 SEK

51711
Johan Thunell, skulptur, keramik, ''Nyllen'', signerad.
Slutpris900 SEK

51707
Sonia Kozakow, "Får", blandteknik, signerad.
Slutpris700 SEK

51706
Likörglas, 8 st, remmare.
Slutpris150 SEK

51705
Karaff och snapsglas, 7 delar, glas, ''Brinnande Hjärtan''.
Slutpris150 SEK

51704
Gunnar Berglund, "Arles", olja på pannå, signerad, daterad 52.
Slutpris125 SEK

51703
Fyllegris, skålar m.m, 7 delar, glas, bl.a Bertil Vallien.
Slutpris150 SEK

51702
Taklampa, glas/metall, 1930-tal.
Slutpris200 SEK

51701
Äggkoppar, 10 st, porslin, ''Elegance'', Bing & Gröndahl, Danmark.
Slutpris125 SEK

51699
Ljusstakar och snapsglas, 9 delar, glas, bl.a Bertil Vallien, ''Gutår'', Boda.
Slutpris100 SEK

51698
Fåtöljer, ett par, textil/metall, samtida.
Slutpris125 SEK

51697
Gallerimatta, orientalisk stil, ull.
Slutpris600 SEK

50204
Spegel, rokokostil, förgylld ram, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

51692
Karl Lundborg, olja på duk, signerad, daterad -55.
Slutpris150 SEK

51689
Ulf Göthman, litografi 52/190, signerad.
Slutpris100 SEK

51686
Sten Sture Sandgren, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK

51685
Börje Friberg, "Krankesjön", olja på duk, signerad, daterad -84.
Slutpris100 SEK

51684
Hammond Solovox, förstärkare, trä, 1940-tal.
Slutpris150 SEK

51683
Symaskinsunderrede, J.A. Nilsson, Göteborg, med marmorskiva.
Slutpris550 SEK

51682
Slutpris300 SEK

51680
Affischer, 2 st, James Dean och Bob Marley.
Slutpris100 SEK

51678
Mattor, 3 st, ull, bl.a Pakistan, handknuten.
Slutpris250 SEK