Skulptur, sten.
59812
Skulptur, sten.
Slutpris225 SEK
Matbord med iläggsskiva, furu, 1900-talets senare del.
59810
Slutpris500 SEK
Fiskerulle med tillbehör, metall, Ambassadeur 5000, AB. Urfabriken, Svängsta.
59807
Slutpris400 SEK
Byrå, 4 lådor, teak, 1950/60-tal.
59805
Slutpris750 SEK
Sedlar, 23 st, svenska, 1939-1968.
59809
Slutpris300 SEK
Matservis, 37 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl.
59801
Slutpris4 500 SEK
Däckstol, bok/textil, fällbar, ställbar, Brogrens/Stockamöllan.
59806
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Matskedar med fiolskaft, 2 st, silver, 1800-talets första hälft.
59804
Slutpris550 SEK
Bord, bemålat trä, allmoge, 1800-tal.
59803
Slutpris1 400 SEK
Ljusstake, för 4 ljus, smide.
59802
Ljusstake, för 4 ljus, smide.
Slutpris100 SEK
Kaffe/moccaservis, 56 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl.
59797
Slutpris1 500 SEK
Signar N. Bengtson, offsettryck, nr 2/60, signerad.
59798
Slutpris150 SEK
Amorin, bronserad, konstmaterial, samtida.
59796
Slutpris550 SEK
Bord och klappstolar, 4 delar, trä.
59793
Slutpris225 SEK
Golvlampa, trearmad, mässing/trä, 1900-talets mitt.
59795
Slutpris300 SEK
Tomtar m.m, ett parti, olika material,1900-tal.
59792
Slutpris800 SEK
Opiumkuddar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
59791
Slutpris200 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a NAO.
59789
Slutpris100 SEK
Räcke, smide.
59790
Räcke, smide.
Slutpris400 SEK
Träfigurer, 2 st, signerade Lyckåsarn A.P., 1900-tal.
59788
Slutpris100 SEK
Adventsljusstakar m.m, ett parti, olika material.
59786
Slutpris150 SEK
Skrivbord, 4 lådor, bemålat trä, nyrenässansstil, 1900-tal.
59783
Slutpris450 SEK
Sikt omgjord till spegel, trä/spegelglas.
59785
Slutpris125 SEK
Kaffeservis, 26 delar, porslin, "Classic Rose", Rosenthal.
59782
Slutpris700 SEK
Ann Wolff, ljuslyktor, 3 st, glas, "Snöboll", Kosta Boda.
59781
Slutpris150 SEK
Salongsbord, ek/furu stenskiva, nyrokoko, 1800-talets slut.
59779
Slutpris450 SEK
Ytterfoder, 3 st, porslin, "Empire, Gustavsberg.
59780
Slutpris250 SEK
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
57975
Slutpris650 SEK
Anna-Lisa Thomsson, "Paprika", golvvas, keramik, Upsala Ekeby.
58958
Slutpris350 SEK
Klaus Haapaniemi, förrättstallrikar, 6 st, porslin, "Taika Vit", Iittala.
58992
Slutpris750 SEK
Handspegel, metall, 1900-talets början.
59778
Slutpris100 SEK
Moccaskedar, "Svenska Floran", samt barnsked, 11+1 st, silver.
59776
Slutpris900 SEK
Janeric Johansson, ''Att hoppa eller hoppas'', litografi nr 54/225, signerad.
59773
Slutpris650 SEK
Axel Hansen, Bornholm, olja på duk, signerad.
59775
Slutpris100 SEK
Trasmattor och ryamatta, 3+1 st, textil.
59774
Slutpris150 SEK
Lars Pirak, affisch, ''Tre Årtionden'', Jokkmokk, Norrbottens LITO, Luleå.
59772
Slutpris100 SEK
Kenwood, Smoothie Pro blender.
59771
Slutpris125 SEK
Ebba Holm, olja på duk, signerad, 1960.
59769
Slutpris600 SEK
Ola Billgren, fotogravyr nr 32/100, signerad, 1994.
59768
Slutpris550 SEK
Häng/väggskåp, furu, 1700/1800-tal.
59766
Slutpris450 SEK
Matta, handknuten, ull.
59761
Matta, handknuten, ull.
Slutpris300 SEK
Jan Lundberg, litografi nr 142/200, signerad, 1980.
59765
Slutpris100 SEK
Börge Mogensen, sideboard, skjutdörrar i teak, "Öresund 800", Karl Andersson & Söner.
59763
Slutpris1 200 SEK
Ryamatta, ull.
59758
Ryamatta, ull.
Slutpris650 SEK
Örjan Wikström, litografi nr 2/8, signerad.
59759
Slutpris200 SEK
Byrå, 8 lådor, ek, 1900-tal.
59755
Byrå, 8 lådor, ek, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Gerhard Wihlborg, ''St. Paul, Frankrike'', pastell, signerad, 1957.
59754
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Fickur, 3 st, metall/silver, bl.a Hight & Fairfield, savonettur.
59746
Slutpris850 SEK