59812
Skulptur, sten.
Slutpris225 SEK

59810
Matbord med iläggsskiva, furu, 1900-talets senare del.
Slutpris500 SEK

59807
Fiskerulle med tillbehör, metall, Ambassadeur 5000, AB. Urfabriken, Svängsta.
Slutpris400 SEK

59805
Byrå, 4 lådor, teak, 1950/60-tal.
Slutpris750 SEK

59809
Sedlar, 23 st, svenska, 1939-1968.
Slutpris300 SEK

59801
Matservis, 37 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl.
Slutpris4 500 SEK

59806
Däckstol, bok/textil, fällbar, ställbar, Brogrens/Stockamöllan.
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK

59804
Matskedar med fiolskaft, 2 st, silver, 1800-talets första hälft.
Slutpris550 SEK

59803
Bord, bemålat trä, allmoge, 1800-tal.
Slutpris1 400 SEK

59802
Ljusstake, för 4 ljus, smide.
Slutpris100 SEK

59797
Kaffe/moccaservis, 56 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl.
Slutpris1 500 SEK

59798
Signar N. Bengtson, offsettryck, nr 2/60, signerad.
Slutpris150 SEK

59796
Amorin, bronserad, konstmaterial, samtida.
Slutpris550 SEK

59793
Bord och klappstolar, 4 delar, trä.
Slutpris225 SEK

59795
Golvlampa, trearmad, mässing/trä, 1900-talets mitt.
Slutpris300 SEK

59792
Tomtar m.m, ett parti, olika material,1900-tal.
Slutpris800 SEK

59791
Opiumkuddar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

59789
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a NAO.
Slutpris100 SEK

59790
Räcke, smide.
Slutpris400 SEK

59788
Träfigurer, 2 st, signerade Lyckåsarn A.P., 1900-tal.
Slutpris100 SEK

59786
Adventsljusstakar m.m, ett parti, olika material.
Slutpris150 SEK

59783
Skrivbord, 4 lådor, bemålat trä, nyrenässansstil, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

59785
Sikt omgjord till spegel, trä/spegelglas.
Slutpris125 SEK

59782
Kaffeservis, 26 delar, porslin, "Classic Rose", Rosenthal.
Slutpris700 SEK

59781
Ann Wolff, ljuslyktor, 3 st, glas, "Snöboll", Kosta Boda.
Slutpris150 SEK

59779
Salongsbord, ek/furu stenskiva, nyrokoko, 1800-talets slut.
Slutpris450 SEK

59780
Ytterfoder, 3 st, porslin, "Empire, Gustavsberg.
Slutpris250 SEK

57975
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
Slutpris650 SEK

58958
Anna-Lisa Thomsson, "Paprika", golvvas, keramik, Upsala Ekeby.
Slutpris350 SEK

58992
Klaus Haapaniemi, förrättstallrikar, 6 st, porslin, "Taika Vit", Iittala.
Slutpris750 SEK

59778
Handspegel, metall, 1900-talets början.
Slutpris100 SEK

59776
Moccaskedar, "Svenska Floran", samt barnsked, 11+1 st, silver.
Slutpris900 SEK

59773
Janeric Johansson, ''Att hoppa eller hoppas'', litografi nr 54/225, signerad.
Slutpris650 SEK

59775
Axel Hansen, Bornholm, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

59774
Trasmattor och ryamatta, 3+1 st, textil.
Slutpris150 SEK

59772
Lars Pirak, affisch, ''Tre Årtionden'', Jokkmokk, Norrbottens LITO, Luleå.
Slutpris100 SEK

59771
Kenwood, Smoothie Pro blender.
Slutpris125 SEK

59769
Ebba Holm, olja på duk, signerad, 1960.
Slutpris600 SEK

59768
Ola Billgren, fotogravyr nr 32/100, signerad, 1994.
Slutpris550 SEK

59766
Häng/väggskåp, furu, 1700/1800-tal.
Slutpris450 SEK

59761
Matta, handknuten, ull.
Slutpris300 SEK

59765
Jan Lundberg, litografi nr 142/200, signerad, 1980.
Slutpris100 SEK

59763
Börge Mogensen, sideboard, skjutdörrar i teak, "Öresund 800", Karl Andersson & Söner.
Slutpris1 200 SEK

59758
Ryamatta, ull.
Slutpris650 SEK

59759
Örjan Wikström, litografi nr 2/8, signerad.
Slutpris200 SEK

59755
Byrå, 8 lådor, ek, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

59754
Gerhard Wihlborg, ''St. Paul, Frankrike'', pastell, signerad, 1957.
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK

59746
Fickur, 3 st, metall/silver, bl.a Hight & Fairfield, savonettur.
Slutpris850 SEK