Dockor , ett parti, bl. a Kent och Barbie.
59698
Slutpris250 SEK
Stolar, 4 st, textil/trä, samtida.
59696
Slutpris100 SEK
Vikskärm, textil/metall.
59695
Vikskärm, textil/metall.
Slutpris150 SEK
Soffa och fåtölj, Chesterfield-modell, skinn.
59693
Slutpris11 000 SEK
Striglakors, bosch, manchettknappar och kedja, 5 delar, silver 925, Edith.
59687
Slutpris3 600 SEK
Dockkläder m.m, ett parti, bl.a Barbie.
59692
Slutpris700 SEK
Vas, flussglas.
59691
Vas, flussglas.
Slutpris100 SEK
Senapskula och skål, metall/keramik, senapskula från Skultuna.
59690
Slutpris400 SEK
Oscar Reutersvärd, ''326 gkgk'', litografi E.A, signerad.
59688
Slutpris500 SEK
Helge Sibast, "No8", stol, ek/konstskinn, Sibast Furniture.
59685
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Karl Lundborg, ''Motiv från Gislövs strand'', olja på duk, signerad, 1968.
59682
Slutpris850 SEK
Remmare, 6 st, glas, 1900-tal.
59684
Slutpris175 SEK
Bankett, textil/trä, 2000-tal.
59683
Slutpris225 SEK
59675
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Philippe Starck, barnstol, plast,  ''Lou Lou Ghost'', Kartell.
59680
Slutpris350 SEK
Boksnurra, fanérad idegran, dekor av intarsia, England, 1900-talets senare del.
59678
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Matbord, körsbär, 1900-talets senare del.
59677
Slutpris100 SEK
Stefan Lindahl, ölglas, 11 delar, ''Kalle Anka & hans vänner'', Disney, Fyrklövern.
59674
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Sowa & Raiser, Kalle Anka, litografi nr 300/500, Disney, signerad.
59676
Slutpris150 SEK
Ljusstake, silver, omgjord till bordslampa, barockstil, C.G. Hallberg, 1933.
58138
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Trehjuling, metall, "Tippo", Lemmus.
59000
Slutpris100 SEK
Stol, textil/trä, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal.
59672
Slutpris400 SEK
Klockor, 3 st, mässing/trä.
57875
Klockor, 3 st, mässing/trä.
Slutpris175 SEK
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
59673
Slutpris450 SEK
Yngve Ekström, bord, ett par, bok, "Lamino", Swedese.
59670
Slutpris2 100 SEK
Smart-TV, Samsung, QE43Q84TAU med fjärrkontroll.
58874
Slutpris800 SEK
Remmare, 5 st, glas, 1900-tal.
59669
Slutpris300 SEK
Jenny Nyström, figuriner till julkrubba, 13 delar, porslin, Kalmar läns museum.
59668
Slutpris900 SEK
Sybord, trä, samtida.
59667
Sybord, trä, samtida.
Slutpris100 SEK
Kantele, trä/metall.
59666
Kantele, trä/metall.
Slutpris450 SEK
Pianopall, Yamaha.
59665
Pianopall, Yamaha.
Slutpris100 SEK
Svetshjälm, Astro, Kemppi.
59664
Svetshjälm, Astro, Kemppi.
Slutpris100 SEK
Tågbana, plåt, HAFNER, Chicago, USA.
59663
Slutpris250 SEK
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
59662
Slutpris125 SEK
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
59661
Slutpris125 SEK
Likörglas, 9 st, glas, Trelleborgs glasbruk, 1950-tal.
59660
Slutpris450 SEK
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
59659
Slutpris500 SEK
Konserveringsapparater, 3 st, zink, 1900-talets första hälft.
59657
Slutpris225 SEK
Bryggeriflaskor i träställning, 2 st.
59656
Slutpris100 SEK
Vagnshjul, 2 st, trä/smide.
59655
Vagnshjul, 2 st, trä/smide.
Slutpris300 SEK
Juldekoration med belysning m.m, ett parti, bl. a Guldfynd.
59654
Slutpris250 SEK
Figuriner, 4  st, porslin, bl. a Bavaria, Tyskland.
59652
Slutpris300 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a NAO.
59651
Slutpris150 SEK
Figurin, duvor, porslin, Goebel, Tyskland.
59650
Slutpris175 SEK
Träfigurer, 7 st, bl.a Linslöjden.
59649
Slutpris100 SEK
Träfigurer, 2 st, varav en föreställer Harry Brandelius, 1900-tal.
59648
Slutpris150 SEK
Figurin, örn, porslin, Cortendorf, Tyskland, 1950/60-tal.
59646
Slutpris350 SEK
Soffbord med förvaring, trä, Asien.
59645
Slutpris450 SEK