59698
Dockor , ett parti, bl. a Kent och Barbie.
Slutpris250 SEK

59696
Stolar, 4 st, textil/trä, samtida.
Slutpris100 SEK

59695
Vikskärm, textil/metall.
Slutpris150 SEK

59693
Soffa och fåtölj, Chesterfield-modell, skinn.
Slutpris11 000 SEK

59687
Striglakors, bosch, manchettknappar och kedja, 5 delar, silver 925, Edith.
Slutpris3 600 SEK

59692
Dockkläder m.m, ett parti, bl.a Barbie.
Slutpris700 SEK

59691
Vas, flussglas.
Slutpris100 SEK

59690
Senapskula och skål, metall/keramik, senapskula från Skultuna.
Slutpris400 SEK

59688
Oscar Reutersvärd, ''326 gkgk'', litografi E.A, signerad.
Slutpris500 SEK

59685
Helge Sibast, "No8", stol, ek/konstskinn, Sibast Furniture.
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK

59682
Karl Lundborg, ''Motiv från Gislövs strand'', olja på duk, signerad, 1968.
Slutpris850 SEK

59684
Remmare, 6 st, glas, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

59683
Bankett, textil/trä, 2000-tal.
Slutpris225 SEK

59675
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK

59680
Philippe Starck, barnstol, plast, ''Lou Lou Ghost'', Kartell.
Slutpris350 SEK

59678
Boksnurra, fanérad idegran, dekor av intarsia, England, 1900-talets senare del.
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK

59677
Matbord, körsbär, 1900-talets senare del.
Slutpris100 SEK

59674
Stefan Lindahl, ölglas, 11 delar, ''Kalle Anka & hans vänner'', Disney, Fyrklövern.
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK

59676
Sowa & Raiser, Kalle Anka, litografi nr 300/500, Disney, signerad.
Slutpris150 SEK

58138
Ljusstake, silver, omgjord till bordslampa, barockstil, C.G. Hallberg, 1933.
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

59000
Trehjuling, metall, "Tippo", Lemmus.
Slutpris100 SEK

59672
Stol, textil/trä, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal.
Slutpris400 SEK

57875
Klockor, 3 st, mässing/trä.
Slutpris175 SEK

59673
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
Slutpris450 SEK

59670
Yngve Ekström, bord, ett par, bok, "Lamino", Swedese.
Slutpris2 100 SEK

58874
Smart-TV, Samsung, QE43Q84TAU med fjärrkontroll.
Slutpris800 SEK

59669
Remmare, 5 st, glas, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59668
Jenny Nyström, figuriner till julkrubba, 13 delar, porslin, Kalmar läns museum.
Slutpris900 SEK

59667
Sybord, trä, samtida.
Slutpris100 SEK

59666
Kantele, trä/metall.
Slutpris450 SEK

59665
Pianopall, Yamaha.
Slutpris100 SEK

59664
Svetshjälm, Astro, Kemppi.
Slutpris100 SEK

59663
Tågbana, plåt, HAFNER, Chicago, USA.
Slutpris250 SEK

59662
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
Slutpris125 SEK

59661
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

59660
Likörglas, 9 st, glas, Trelleborgs glasbruk, 1950-tal.
Slutpris450 SEK

59659
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59657
Konserveringsapparater, 3 st, zink, 1900-talets första hälft.
Slutpris225 SEK

59656
Bryggeriflaskor i träställning, 2 st.
Slutpris100 SEK

59655
Vagnshjul, 2 st, trä/smide.
Slutpris300 SEK

59654
Juldekoration med belysning m.m, ett parti, bl. a Guldfynd.
Slutpris250 SEK

59652
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a Bavaria, Tyskland.
Slutpris300 SEK

59651
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a NAO.
Slutpris150 SEK

59650
Figurin, duvor, porslin, Goebel, Tyskland.
Slutpris175 SEK

59649
Träfigurer, 7 st, bl.a Linslöjden.
Slutpris100 SEK

59648
Träfigurer, 2 st, varav en föreställer Harry Brandelius, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

59646
Figurin, örn, porslin, Cortendorf, Tyskland, 1950/60-tal.
Slutpris350 SEK

59645
Soffbord med förvaring, trä, Asien.
Slutpris450 SEK