Silver, ett parti.
60671
Silver, ett parti.
Slutpris4 400 SEK
Kaffeservis, 24 delar, porslin, musselmalet, helblond, Royal Copenhagen.
51192
Slutpris4 300 SEK
Stolar, 10 st, formpressat trä/metall, 1900-talets andra hälft.
51771
Slutpris4 300 SEK
Trädgårdsgrupp, 5 delar, aluminium.
53044
Slutpris4 300 SEK
Värdering4 000 SEK
Arne Vodder, sängbord, ett par, teak, Vamo, Sönderborg, Danmark, 1950/60-tal.
53684
Slutpris4 300 SEK
Takkrona, 4 ljuspunkter, glasprismor/mässing, 1900-tal.
57308
Slutpris4 300 SEK
Boris Ninemae, ''Ut till havs'', olja på duk, signerad.
58727
Slutpris4 300 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Kaffeservis, 3 delar, silver, importstämplar, CG Hallberg, Stockholm.
46108
Slutpris4 200 SEK
Fåtölj, Ägget-modell, ställbar, skinn/metall, samtida.
46201
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Musselmalet, kaffeservis, 10 delar, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
47979
Slutpris4 200 SEK
Halslänk, guld 18k (750), manglad länk.
48466
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Manschettknappar och halskedja, guld 14k/8k.
51819
Slutpris4 200 SEK
Gerhard Wihlborg, "Hagestads Borgs Mölla", olja på duk, signerad.
55444
Slutpris4 200 SEK
Jardinier, fajans/förgylld brons, Sèvres-liknande märke, 1800-tal.
55604
Slutpris4 200 SEK
Vitrinskåp, päronträ, invändig spegel och belysning, nyrokoko, 1800-tal.
57886
Slutpris4 200 SEK
Lalique, ljusstakar, ett par, glas, Frankrike, 1900-talets andra hälft.
46837
Slutpris4 100 SEK
LP-skivor, 45 st, The Rolling Stones.
47782
Slutpris4 100 SEK
Gulddelar, 6 st, 18k.
48510
Gulddelar, 6 st, 18k.
Slutpris4 100 SEK
Arne Jacobsen, "Myran", stolar, 4 st, svartlackerade, Fritz Hansen.
49545
Slutpris4 100 SEK
Fönster, 14 st.
50473
Fönster, 14 st.
Slutpris4 100 SEK
Kerstin Lundberg Stenman, olja på duk, signerad, daterad 1992.
52618
Slutpris4 100 SEK
Rose-Marie Qvarfordt, olja på duk, signerad, daterad -90.
53625
Slutpris4 100 SEK
Damcykel, 28 tum, Crescent Maja, 7 växlar.
54884
Slutpris4 100 SEK
Porslin, 3 delar, Kina, 1800/1900-tal.
56395
Slutpris4 100 SEK
60720
Slutpris4 100 SEK
Värdering8 000 SEK
Kanot för 2 personer, samt paddel.
60812
Slutpris4 100 SEK
Parti Dvd-filmer, mest obegagnade.
45861
Slutpris4 000 SEK
Julservis, 56 delar, porslin & glas, "Svenska jultraditioner", Axel Eliasson, Schumann, Fyrklövern.
46239
Slutpris4 000 SEK
Trumpet, Silver Flair, med väska.
48096
Slutpris4 000 SEK
Hänge, guld 18k.
48487
Hänge, guld 18k.
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Diamant, naturlig modifierad briljant 0.45 Karat I1, Autentiserad, Förseglad, Certifierad IGI.
49838
Slutpris4 000 SEK
Värdering13 000 SEK
Altarljusstakar, ett par, mässing, barock, 1700-tal.
49849
Slutpris4 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Armbandsur,  Omega Constellation, Automatic, guld/stål.
50435
Slutpris4 000 SEK
Märta Måås-Fjätterström, vävnad, ''Mossbotten'', signerad AB MMF.
51283
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Stig Espe Olson, olja på duk, signerad.
55968
Slutpris4 000 SEK
Matsalsskåp, trä, rokokostil, 1900-tal.
57804
Slutpris4 000 SEK
Klackring, sten/guld 18k.
60675
Klackring, sten/guld 18k.
Slutpris4 000 SEK
Ring, 18K guld, stl: 21mm.
44228
Ring, 18K guld, stl: 21mm.
Slutpris3 900 SEK
Soffbord, alrot, tillskrivet David Rosén, 1900-talets mitt.
48545
Slutpris3 900 SEK
Fåtöljer, ett par, läder/krom, replika efter Marcel Breuer, 1900-talets senare del.
48119
Slutpris3 900 SEK
Högtalare, ett par, Bang & Olufsen, nr 6631, Danmark, 1980-tal.
48010
Slutpris3 900 SEK
Alexandre Fassianos, litografi 31/80, signerad.
50525
Slutpris3 900 SEK
Lego, ett parti, ritningar medföljer.
52621
Slutpris3 900 SEK
Digitalkamera, Nikon D5100, med tillbehör.
56531
Slutpris3 900 SEK
Köpmansdisk med kolmårdsmarmor, 1900-tal.
43457
Slutpris3 800 SEK
Bordsur och ljusstakar, 3 delar, förgylld brons, Frankrike, 1800-talets senare hälft!
49007
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Matservis, 54 delar, porslin, "Antikblå", Hackefors.
53249
Slutpris3 800 SEK
Matskedar, 6 st, silver 875, Jugend.
58349
Slutpris3 800 SEK