59150
Soffa, textil/trä, 1900-tal.
SlutprisInga bud

59215
Figurin, 2 st, blanc de chine, 1900-tal.
SlutprisInga bud

59229
Laxbräda, metall/trä, Scandia present.
SlutprisInga bud

59257
Fåtöljer, ett par, trä/textil, 1900-talets andra hälft.
SlutprisInga bud

59271
Kerstin Holmgren, olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud

59292
Sagoserien m.m, ett parti, 1900-tal.
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK

59299
Tobaksburkar, 5 st, keramik/trä.
SlutprisInga bud

59309
Sidenbroderi, Kina
SlutprisInga bud

59315
Hundsläde, dragsele m.m, trä/bambu/textil, Segebaden-Berg AB, Säter.
SlutprisInga bud

59324
Planscher, 2 st, kroppens anatomi, laminerade, Anatomical Chart Co.
SlutprisInga bud

59358
Delar till hyllsystem, trä/glas/metall, "Montana".
SlutprisInga bud

59468
Takfönster, öppningsbart, gjutjärn/glas.
SlutprisInga bud

59474
Elgrill, Johansson & Hällgren 9552.
SlutprisInga bud

59498
Soffbord, trä/glas/metall, med världskarta.
SlutprisInga bud

59527
Skolplanscher, 2 st.
SlutprisInga bud

59532
Folke Persson, litografi nr 234/260, signerad, daterad 1951.
SlutprisInga bud

59570
Per-Olof Nilsson, etsningar, 2 st, signerade, daterade -78.
SlutprisInga bud

59571
Bordstabeletter, 4 st, antracit, skinn, "Nupo Square", Lind DNA.
SlutprisInga bud

59608
Oidentifierad konstnär, marint motiv, olja på pannå, signerad C.W.
SlutprisInga bud

59626
Skovel, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
SlutprisInga bud

59642
Bordsdukar, 4 delar, linne.
SlutprisInga bud

59653
Golvljusstake och väggljusstake, smide.
SlutprisInga bud

59679
Bertil Fridhagen, sängbord med låda, vitlackerad trä, Bodafors, 1900-talets mitt.
SlutprisInga bud

59719
Vaser med dekorativa stenar, 2 st, glas.
SlutprisInga bud

59721
Julgransfot, smide, 1900-tal.
SlutprisInga bud

59750
Vladimir Beck, blandteknik, signerad.
SlutprisInga bud

59752
Jan Hansson, ''Den låsta dörren'', olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud

59753
Hans Per Andersson, ''Meditation'', litografi nr 219/325, signerad.
SlutprisInga bud

59756
Byrå, 3 lådor, ek, samtida.
SlutprisInga bud

59760
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Gunnar M, 1973.
SlutprisInga bud

59762
Henry Unger, litografi nr 65/95, signerad.
SlutprisInga bud

59767
Sören Brynielsson, litografi nr 204/250, signerad, 1982.
SlutprisInga bud

59770
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad H Pontoppidan.
SlutprisInga bud

58959
Soffbord, med en låda, trä/rotting.
SlutprisInga bud

59787
Carl Malmsten, sängavlar, ett par, trä, Bra Bohag, DUX, Ljungs Industrier, Malmö
SlutprisInga bud

59799
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
SlutprisInga bud

59800
Oidentifierad konstnär, blandteknik, otydligt signerad.
SlutprisInga bud

59839
Mattor, 5 st, polyester.
SlutprisInga bud

59849
Förstärkare, JVC RX-111.
SlutprisInga bud

59860
Laxbräda m.m, 3 delar, trä/metall, bl.a BMF.
SlutprisInga bud

58388
Duk, broderat siden, nr 570. K.A. Almgrens sidenväveri, Stockholm.
SlutprisInga bud

59865
Tomte, keramik.
SlutprisInga bud

59896
Ljusstake och piedestal, metall/trä.
SlutprisInga bud

59926
Jamo cbr 805, högtalare, ett par, trä/plast.
SlutprisInga bud

59946
Eva Holmér-Edling, ''Får'', litografi nr 145/260, signerad.
SlutprisInga bud

59951
Julgransbelysning m.m, 6 delar, bl.a Markslöjd.
SlutprisInga bud

59983
Bokmärken, ett parti, 1900-tal.
SlutprisInga bud

60025
Edit Risberg, figuriner, 3 st, keramik, Jie.
SlutprisInga bud