60414
Vas, keramik, 1950-tal.
SlutprisInga bud

60486
Stånka, trä, märkt 1845.
SlutprisInga bud

60507
Vinglas, 6 st.
SlutprisInga bud

60527
Spegel, ram i trä.
SlutprisInga bud

60534
Skrivbordslampor, 2 st, metall, Belid.
SlutprisInga bud

60645
Litografier, olika konstnärer, signerade och numrerade.
SlutprisInga bud

60700
Sven Jonson, vas, porslin, "Lagun", Gustavsberg.
SlutprisInga bud

60706
Salongsbord, mahogny.
SlutprisInga bud

60713
Trasmattor, 4 st, textil.
SlutprisInga bud

60719
Soffbord, glas/metall, samtida.
SlutprisInga bud

60792
Figurin, stengods, Elbogen.
SlutprisInga bud

60795
Spritflaska och vas, keramik, Kina och Holland.
SlutprisInga bud

60847
Vaser, skålar m.m, 10 delar, glas, bl.a Orrefors.
SlutprisInga bud

60878
Flamskvävnad.
SlutprisInga bud

60899
Helge Lundström, litografi 112/300, signerad, daterad -71.
SlutprisInga bud

60934
Byrå, 6 lådor, trä.
SlutprisInga bud

60996
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
SlutprisInga bud

61010
Gallerimatta, ull.
SlutprisInga bud

61022
Taklampa, metall, Markslöjd.
SlutprisInga bud