48611
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Emma'', Gustavsberg, signerad.
Slutpris3 700 SEK

50195
Carl Malmsten, "Stora fjäderbrickan", fåtöljer, ett par, björk/textil, Åfors Möbelfabrik.
Slutpris3 700 SEK

51148
Anders Pehrson, taklampa, glas/metall, ''Crystal'', Studio Åhus.
Slutpris3 700 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK

51544
Hans Billgren, skyddsängel, väggrelief, keramik, signerad a tergo.
Slutpris3 700 SEK

51633
Leica III Red Dial, kamera, nr 812132.
Slutpris3 700 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK

52212
Bang & Olufsen, 40-tums 4K UHD-TV, med fjärrkontroll och golvstativ.
Slutpris3 700 SEK

52627
Grythyttan, trädgårdsgrupp, 7 delar, trä, metall.
Slutpris3 700 SEK

53609
Trädgårdsurnor, 2 st, gjutjärn, samtida.
Slutpris3 700 SEK

53682
Axel Kandell, stolar, 7 st, böjträ/textil, "Cattelin", Gemla, 1900-talets andra hälft.
Slutpris3 700 SEK

53832
Bägare och punschbägare, 15 delar, silver.
Slutpris3 700 SEK

54659
Karl-Erik Ekselius, bord och 4 stolar, teak/textil, 1960-tal.
Slutpris3 700 SEK

54771
Slutpris3 700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK

56094
Matsalsgrupp, 7 delar, teak/textil, 1900-talets andra hälft.
Slutpris3 700 SEK

58763
Aina Stenberg, matservisdelar, 25 st, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
Slutpris3 700 SEK
Värdering1 500 SEK

59101
Duk och servetter, 1+12, linne, "Nobel Jubilee", Klässbols Linneväveri.
Slutpris3 700 SEK

43490
Esaias Thorén, olja på pannå, signerad.
Slutpris3 600 SEK

43996
Golvstringhylla, 5 plan, trä/metall, 1960-tal.
Slutpris3 600 SEK

47126
Sven-Åke Ekberg, skulpturer, 2 st, metall på träsockel, ''Kallesia'' och ''Maxi Mini'', signerade, daterad 1991 och 1997.
Slutpris3 600 SEK

47274
Nils Landberg, glasservis, 55 delar, "Gustav II Adolf", Orrefors.
Slutpris3 600 SEK

48761
Silverbestick, 27 delar, Rosenholm, GAB, bruttovikt 1070 gr.
Slutpris3 600 SEK

50198
Sam Larsson, "Sam", skrivbordsstol, skinn/krom, Dux, 1900-talets andra hälft.
Slutpris3 600 SEK

52631
Parkbänk, aluminium/trä, Byarum.
Slutpris3 600 SEK

53013
Elljusstake, "Bukett", Luma, 1900-talets andra hälft.
Slutpris3 600 SEK

53413
Damfickur, 14 k guld.
Slutpris3 600 SEK

55058
Affärsdisk med monterskåp, trä/glas, 1900-tal.
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK

55665
W.F Smith, England, olja på duk, signerad.
Slutpris3 600 SEK

58307
Frimärken, svenska årssamlingar, 1972-2009, kompletta, postfriskt.
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK

58350
Bestickservisdelar, 26 st, silver, ''Chippendale'', C.G.Hallberg, 1944.
Slutpris3 600 SEK

59687
Striglakors, bosch, manchettknappar och kedja, 5 delar, silver 925, Edith.
Slutpris3 600 SEK

48154
Omega Seamaster Automatic, armbandsur, stål.
Slutpris3 500 SEK

52644
Fåtöljer, ett par, textil/trä, "Monza", Buhréns.
Slutpris3 500 SEK

54347
Slutpris3 500 SEK
Värdering5 000 - 5 500 SEK

58137
Bestickservisddelar, 27 st, silver, ''Rosen''.
Slutpris3 500 SEK

58226
Silver, 13 delar.
Slutpris3 500 SEK

58551
Taklampa, metall/glas, 1900-talets första del.
Slutpris3 500 SEK

59535
Musselmalet, djupa tallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 566, Royal Copenhagen.
Slutpris3 500 SEK
Värdering2 500 SEK

60152
Bertil Vallien, glasservis, 75 delar, ''Chateau'', Kosta Boda.
Slutpris3 500 SEK
Värdering4 000 SEK

60677
Ringar, 2 st, akvamariner/guld 18k.
Slutpris3 500 SEK

44894
Matta, ull, handknuten, Bhutan.
Slutpris3 400 SEK

46646
Ring, 20K guld.
Slutpris3 400 SEK

46648
Ring, 20K guld.
Slutpris3 400 SEK

47412
Lisa Larson, "Beata", stengods, Gustavsberg, signerad Lisa L.
Slutpris3 400 SEK

47590
Armbandsur, Tissot Seastar Seven 315T.
Slutpris3 400 SEK

47781
LP-skivor, 61 st, rock/prog.
Slutpris3 400 SEK

48057
Taklampa, "Bumling", plåt, Anders Pehrson, Atelje Lyktan, Åhus.
Slutpris3 400 SEK

48653
Matta, Isfahan, Bakhtiar, Persien, handknuten, ull.
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK

50823
Woldemar Tank, olja på duk, signerad, daterad 1947.
Slutpris3 400 SEK

53418
Armbandsur, Omega Genéve, 14 k guldboett, manuell, ca 1970.
Slutpris3 400 SEK