Lisa Larson, figurin, stengods, ''Emma'', Gustavsberg, signerad.
48611
Slutpris3 700 SEK
Carl Malmsten, "Stora fjäderbrickan", fåtöljer, ett par, björk/textil, Åfors Möbelfabrik.
50195
Slutpris3 700 SEK
Anders Pehrson, taklampa, glas/metall, ''Crystal'', Studio Åhus.
51148
Slutpris3 700 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Hans Billgren, skyddsängel, väggrelief, keramik, signerad a tergo.
51544
Slutpris3 700 SEK
Leica III Red Dial, kamera, nr 812132.
51633
Slutpris3 700 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Bang & Olufsen, 40-tums 4K UHD-TV,  med fjärrkontroll och golvstativ.
52212
Slutpris3 700 SEK
Grythyttan, trädgårdsgrupp, 7 delar, trä, metall.
52627
Slutpris3 700 SEK
Trädgårdsurnor, 2 st, gjutjärn, samtida.
53609
Slutpris3 700 SEK
Axel Kandell, stolar, 7 st, böjträ/textil, "Cattelin", Gemla, 1900-talets andra hälft.
53682
Slutpris3 700 SEK
Bägare och punschbägare, 15 delar, silver.
53832
Slutpris3 700 SEK
Karl-Erik Ekselius, bord och 4 stolar, teak/textil, 1960-tal.
54659
Slutpris3 700 SEK
54771
Slutpris3 700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Matsalsgrupp, 7 delar, teak/textil, 1900-talets andra hälft.
56094
Slutpris3 700 SEK
Aina Stenberg, matservisdelar, 25 st, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
58763
Slutpris3 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Duk och servetter, 1+12, linne, "Nobel Jubilee", Klässbols Linneväveri.
59101
Slutpris3 700 SEK
Esaias Thorén, olja på pannå, signerad.
43490
Slutpris3 600 SEK
Golvstringhylla, 5 plan, trä/metall, 1960-tal.
43996
Slutpris3 600 SEK
Sven-Åke Ekberg, skulpturer, 2 st, metall på träsockel, ''Kallesia'' och ''Maxi Mini'', signerade, daterad 1991 och 1997.
47126
Slutpris3 600 SEK
Nils Landberg, glasservis, 55 delar, "Gustav II Adolf", Orrefors.
47274
Slutpris3 600 SEK
Silverbestick, 27 delar, Rosenholm, GAB, bruttovikt 1070 gr.
48761
Slutpris3 600 SEK
Sam Larsson, "Sam", skrivbordsstol, skinn/krom, Dux, 1900-talets andra hälft.
50198
Slutpris3 600 SEK
Parkbänk, aluminium/trä, Byarum.
52631
Slutpris3 600 SEK
Elljusstake, "Bukett", Luma, 1900-talets andra hälft.
53013
Slutpris3 600 SEK
Damfickur, 14 k guld.
53413
Damfickur, 14 k guld.
Slutpris3 600 SEK
Affärsdisk med monterskåp, trä/glas, 1900-tal.
55058
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
W.F Smith, England, olja på duk, signerad.
55665
Slutpris3 600 SEK
Frimärken, svenska årssamlingar, 1972-2009, kompletta, postfriskt.
58307
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Bestickservisdelar, 26 st, silver, ''Chippendale'',  C.G.Hallberg, 1944.
58350
Slutpris3 600 SEK
Striglakors, bosch, manchettknappar och kedja, 5 delar, silver 925, Edith.
59687
Slutpris3 600 SEK
Omega Seamaster Automatic, armbandsur, stål.
48154
Slutpris3 500 SEK
Fåtöljer, ett par, textil/trä, "Monza", Buhréns.
52644
Slutpris3 500 SEK
54347
Slutpris3 500 SEK
Värdering5 000 - 5 500 SEK
Bestickservisddelar, 27 st, silver, ''Rosen''.
58137
Slutpris3 500 SEK
Silver, 13 delar.
58226
Silver, 13 delar.
Slutpris3 500 SEK
Taklampa, metall/glas, 1900-talets första del.
58551
Slutpris3 500 SEK
Musselmalet, djupa tallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 566, Royal Copenhagen.
59535
Slutpris3 500 SEK
Värdering2 500 SEK
Bertil Vallien, glasservis, 75 delar, ''Chateau'', Kosta Boda.
60152
Slutpris3 500 SEK
Värdering4 000 SEK
Ringar, 2 st, akvamariner/guld 18k.
60677
Slutpris3 500 SEK
Matta, ull, handknuten, Bhutan.
44894
Slutpris3 400 SEK
Ring, 20K guld.
46646
Ring, 20K guld.
Slutpris3 400 SEK
Ring, 20K guld.
46648
Ring, 20K guld.
Slutpris3 400 SEK
Lisa Larson, "Beata", stengods, Gustavsberg, signerad Lisa L.
47412
Slutpris3 400 SEK
Armbandsur, Tissot Seastar Seven 315T.
47590
Slutpris3 400 SEK
LP-skivor, 61 st, rock/prog.
47781
LP-skivor, 61 st, rock/prog.
Slutpris3 400 SEK
Taklampa, "Bumling", plåt, Anders Pehrson, Atelje Lyktan, Åhus.
48057
Slutpris3 400 SEK
Matta, Isfahan, Bakhtiar, Persien, handknuten, ull.
48653
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Woldemar Tank, olja på duk, signerad, daterad 1947.
50823
Slutpris3 400 SEK
Armbandsur, Omega Genéve, 14 k guldboett, manuell, ca 1970.
53418
Slutpris3 400 SEK