Tallrikar och djupa tallrikar, 12+12 st, porslin, "Grön Anna", Rörstrand.
60688
Slutpris2 900 SEK
Arne Jacobsen, Fritz Hansen, stolar, ett par, "Myran", Danmark, 2003.
43338
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Arne Jacobsen, stol med armstöd, böjträ/krom, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
44422
Slutpris2 800 SEK
Ulla Procopé, teservis, 12 delar, porslin, "Valencia", Arabia.
44884
Slutpris2 800 SEK
Ring, 20K guld.
46647
Ring, 20K guld.
Slutpris2 800 SEK
Bordssåg, ny klinga, samt extra klinga och tillbehör.
49381
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 800 SEK
Cykel, Skeppshult STC, 28 tum, 7-växlad.
51260
Slutpris2 800 SEK
Fåtöljer, 6 st, rotting, sent 1900-tal.
51434
Slutpris2 800 SEK
Signe Persson-Melin, bestickservis, 34 delar, rostfritt stål, ''Signum'', Boda Nova.
52193
Slutpris2 800 SEK
Matta, Heriz, Persien, handknuten, ull.
52477
Slutpris2 800 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, skulptur, mässing, för Skultuna, monogramsignerad, 1900-talets andra hälft.
53517
Slutpris2 800 SEK
Alfred Wahlberg, efter, olja på duk, osignerad.
53934
Slutpris2 800 SEK
54099
Slutpris2 800 SEK
Carl Gustaf Fyrwald (1750-1825), spegel, sengustaviansk, Stockholm.
55127
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Albert Krüger, ''Efter regnbyar'', olja på duk, signerad.
55232
Slutpris2 800 SEK
Stig Lindberg, vas, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
55694
Slutpris2 800 SEK
Dammsugare, Dyson v12 slim absolute, med tillbehör.
55807
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Boksnurra, mahogny, intarsia, engelsk stil, 1900-talets senare del.
56241
Slutpris2 800 SEK
Matbord, trä/metall.
56604
Matbord, trä/metall.
Slutpris2 800 SEK
Helge Lundström, ''Sädesfält'', olja på duk, signerad, daterad 1981.
57268
Slutpris2 800 SEK
Kappa, blårävspäls.
59495
Kappa, blårävspäls.
Slutpris2 800 SEK
Slaglåsgevär.
60409
Slaglåsgevär.
Slutpris2 800 SEK
Matta, Gabbeh, ull.
60877
Matta, Gabbeh, ull.
Slutpris2 800 SEK
60931
Slutpris2 800 SEK
Ljuskrona, Julius Theodor Kalmar (1884-1968), is/Muranoglas, Österrike, 1960/70-tal.
44393
Slutpris2 700 SEK
Matta, ull, rölakan, Elsa Ekholm.
44421
Slutpris2 700 SEK
Maj Ström, olja på duk, signerad
46666
Slutpris2 700 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad.
47497
Slutpris2 700 SEK
Handbollsmål, sk standardmål, trä/metall.
47681
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 800 SEK
Trädgårdsmöblemang, 5 delar, hopfällbart bord och stolar, teak, Jutlandia.
48423
Slutpris2 700 SEK
Byrå, tre lådor, björk, 1800/1900-tal.
49904
Slutpris2 700 SEK
Halsband, guld 18k (750).
50547
Halsband, guld 18k (750).
Slutpris2 700 SEK
Biblioteksstege, ek, Frankrike, 1900-tal.
50987
Slutpris2 700 SEK
Trädgårdssoffa, Norrahammar "Sjöhult", gjutjärn/trä.
51253
Slutpris2 700 SEK
Bordslampor, ett par, glas, Bergboms.
51963
Slutpris2 700 SEK
Fåtölj, trä/skinn, troligen "Båge", Yngve Ekström, 1900-talets mitt.
52859
Slutpris2 700 SEK
Bordslampa, mässing/skinn, Boréns, 1900-talets mitt.
56301
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Damfickur, 14k guld, 1800/1900-tal.
56471
Slutpris2 700 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Franska spelkort, "Taste me", Lips, 108 kortlekar.
56534
Slutpris2 700 SEK
Børge Mogensen, stol, teak, Søborg Møbelfabrik, Danmark.
57387
Slutpris2 700 SEK
Bägare, sked, mynt m.m, ett parti, bl.a silver.
57445
Slutpris2 700 SEK
Matservis, 41 delar, porslin, "Grön Anna", Rörstrand.
57782
Slutpris2 700 SEK
Takplafond, alabaster.
58262
Takplafond, alabaster.
Slutpris2 700 SEK
Rosina Wachtmeister, "Giardino di rose", vas, glas, Goebel.
58838
Slutpris2 700 SEK
Matta, rölakan, ull.
58912
Matta, rölakan, ull.
Slutpris2 700 SEK
Skrivbord med klaffar, 2 lådor, samt hurts med 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
59808
Slutpris2 700 SEK
Häradsdräkt, 5 delar, textil, Vemmenhögs härad.
59689
Slutpris2 700 SEK
Poul Henningsen, taklampa, plåt, PH 5, Louis Poulsen, Danmark
60777
Slutpris2 700 SEK