45369
Slutpris2 600 SEK
Tissot, armbandsur, 18K guld, datumvisare, armband i kalvläder.
45526
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Förrättsbestickservis, 32 delar, silver 830, "Sachsisk", COHR, Danmark.
45752
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Trehjuling, 3-växlad, "3313", Monark.
45742
Slutpris2 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Skrivbord, teakfaner, Gunnar Nielsen, Tibegaard, Danmark, 1950/60-tal.
47346
Slutpris2 600 SEK
Arkivskåp, 12 lådor, furu, 1900-tal.
47364
Slutpris2 600 SEK
Handbollsmål, sk standardmål, trä/metall.
47683
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 800 SEK
Vinterdäck, 4 st, Goodyear Ultragrip.
48288
Slutpris2 600 SEK
Matta, Tabriz, Persien, handknuten, ull.
48652
Slutpris2 600 SEK
Matbord, s.k. bockbord, ek/furu, 1900/2000-tal.
49919
Slutpris2 600 SEK
Golvslip, Kunzle & Tasin, och kantslip, Örebro Golvindustri.
50259
Slutpris2 600 SEK
Luna spånsug NF259.
50956
Luna spånsug NF259.
Slutpris2 600 SEK
Bägare, 10, silver, graverade.
51547
Slutpris2 600 SEK
Gallerimatta, orientalisk, ull.
52486
Slutpris2 600 SEK
Also Londi, häst, figurin, stengods, ''Rimini Blue'', Bitossi, Italien.
52894
Slutpris2 600 SEK
Stolar, ett par, trä/textil, rokoko, västsvensk modell, 1700-tal.
54001
Slutpris2 600 SEK
Collier med silverlås och Tahitipälor.
54121
Slutpris2 600 SEK
Striglakors, silver.
54314
Striglakors, silver.
Slutpris2 600 SEK
Iris Rönnqvist, olja på duk, signerad.
54994
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
55011
Slutpris2 600 SEK
Lisa Larson, figurin, katt, stengods, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg.
56246
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Erika Lagerbielke, glasservisdelar, 28 delar, "Intermezzo", Orrefors.
56539
Slutpris2 600 SEK
Klädskåp, avlutad furu, 1800/1900-tal.
56914
Slutpris2 600 SEK
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
58011
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Alvar Aalto, bänk, björk, modell 153, Artek.
58005
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Kerstin Lundberg Stenman, olja på duk, signerad, daterad 1989.
58479
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
Holger Karlsson, Atlantissviten, 4 st grafiska blad, numrerade och signerade.
59881
Slutpris2 600 SEK
Snöslunga, Victa 1450/74.
60130
Snöslunga, Victa 1450/74.
Slutpris2 600 SEK
Alvar Aalto, vägghyllor, 3 st, björk/björkfaner, Artek, Finland.
60747
Slutpris2 600 SEK
Max Milo, skulptur, patinerad brons, signerad Milo i godset, A7701, Bronze garanti Paris J.B Deposee.
60768
Slutpris2 600 SEK
Wiven Nilsson, manschettknappar, ett par, sterling silver 925.
60805
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, Non-Violence Project Foundation, skulptur, polyserin, 2016.
43949
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Vägglampa, uplight, glas/metall, art deco, 1930-tal.
44565
Slutpris2 500 SEK
Byrå med stenskiva, olika träslag, intarsia, gustaviansk stil, Carl Löfving & Söner, 1900-talets mitt.
44709
Slutpris2 500 SEK
45742
Slutpris2 500 SEK
Värdering5 000 SEK
Anne Nilsson, snapsglas, 4 st, ''Clown'', Orrefors, signerade.
47493
Slutpris2 500 SEK
Halsband, guld 18k.
48461
Halsband, guld 18k.
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Armband, guld 18k, 1946.
48463
Armband, guld 18k, 1946.
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Kassaskåp, HADAK, Hans Dahlstedts Kassaskåpsfabrik, Kungsör.
48904
Slutpris2 500 SEK
Kompostkvarn, Bosch AXT 25 TC, Turbine Cut System.
49829
Slutpris2 500 SEK
Gräsklippare, Klippo, Honda Pro 19 GVC.
49891
Slutpris2 500 SEK
Lisa Larson, "Tripp", katt, figurin, stengods, Gustavsberg.
51815
Slutpris2 500 SEK
Affärsdisk, 24 lådor, trä/glas, 1900-tal.
51915
Slutpris2 500 SEK
Marianne Westman, matservis, 37 delar, porslin, "Mon Amie", Rörstrand.
52202
Slutpris2 500 SEK
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
52429
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, "Vinterlandskap med 4 pileträd", olja på pannå, signerad, daterad 1967.
53127
Slutpris2 500 SEK
Kaffe/teservis, 30 delar, flintgods, "Röd fasan", Old Gustavsberg.
53308
Slutpris2 500 SEK
Kaffeservis, 24 delar, porslin, ''Sommerfugl'', Bing & Gröndahl.
53845
Slutpris2 500 SEK