45369
Slutpris2 600 SEK

45526
Tissot, armbandsur, 18K guld, datumvisare, armband i kalvläder.
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK

45752
Förrättsbestickservis, 32 delar, silver 830, "Sachsisk", COHR, Danmark.
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK

45742
Trehjuling, 3-växlad, "3313", Monark.
Slutpris2 600 SEK
Värdering5 000 SEK

47346
Skrivbord, teakfaner, Gunnar Nielsen, Tibegaard, Danmark, 1950/60-tal.
Slutpris2 600 SEK

47364
Arkivskåp, 12 lådor, furu, 1900-tal.
Slutpris2 600 SEK

47683
Handbollsmål, sk standardmål, trä/metall.
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 800 SEK

48288
Vinterdäck, 4 st, Goodyear Ultragrip.
Slutpris2 600 SEK

48652
Matta, Tabriz, Persien, handknuten, ull.
Slutpris2 600 SEK

49919
Matbord, s.k. bockbord, ek/furu, 1900/2000-tal.
Slutpris2 600 SEK

50259
Golvslip, Kunzle & Tasin, och kantslip, Örebro Golvindustri.
Slutpris2 600 SEK

50956
Luna spånsug NF259.
Slutpris2 600 SEK

51547
Bägare, 10, silver, graverade.
Slutpris2 600 SEK

52486
Gallerimatta, orientalisk, ull.
Slutpris2 600 SEK

52894
Also Londi, häst, figurin, stengods, ''Rimini Blue'', Bitossi, Italien.
Slutpris2 600 SEK

54001
Stolar, ett par, trä/textil, rokoko, västsvensk modell, 1700-tal.
Slutpris2 600 SEK

54121
Collier med silverlås och Tahitipälor.
Slutpris2 600 SEK

54314
Striglakors, silver.
Slutpris2 600 SEK

54994
Iris Rönnqvist, olja på duk, signerad.
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

55011
Slutpris2 600 SEK

56246
Lisa Larson, figurin, katt, stengods, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg.
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK

56539
Erika Lagerbielke, glasservisdelar, 28 delar, "Intermezzo", Orrefors.
Slutpris2 600 SEK

56914
Klädskåp, avlutad furu, 1800/1900-tal.
Slutpris2 600 SEK

58011
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK

58005
Alvar Aalto, bänk, björk, modell 153, Artek.
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK

58479
Kerstin Lundberg Stenman, olja på duk, signerad, daterad 1989.
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK

59881
Holger Karlsson, Atlantissviten, 4 st grafiska blad, numrerade och signerade.
Slutpris2 600 SEK

60130
Snöslunga, Victa 1450/74.
Slutpris2 600 SEK

60747
Alvar Aalto, vägghyllor, 3 st, björk/björkfaner, Artek, Finland.
Slutpris2 600 SEK

60768
Max Milo, skulptur, patinerad brons, signerad Milo i godset, A7701, Bronze garanti Paris J.B Deposee.
Slutpris2 600 SEK

60805
Wiven Nilsson, manschettknappar, ett par, sterling silver 925.
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK

43949
Carl Fredrik Reuterswärd, Non-Violence Project Foundation, skulptur, polyserin, 2016.
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK

44565
Vägglampa, uplight, glas/metall, art deco, 1930-tal.
Slutpris2 500 SEK

44709
Byrå med stenskiva, olika träslag, intarsia, gustaviansk stil, Carl Löfving & Söner, 1900-talets mitt.
Slutpris2 500 SEK

45742
Slutpris2 500 SEK
Värdering5 000 SEK

47493
Anne Nilsson, snapsglas, 4 st, ''Clown'', Orrefors, signerade.
Slutpris2 500 SEK

48461
Halsband, guld 18k.
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK

48463
Armband, guld 18k, 1946.
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK

48904
Kassaskåp, HADAK, Hans Dahlstedts Kassaskåpsfabrik, Kungsör.
Slutpris2 500 SEK

49829
Kompostkvarn, Bosch AXT 25 TC, Turbine Cut System.
Slutpris2 500 SEK

49891
Gräsklippare, Klippo, Honda Pro 19 GVC.
Slutpris2 500 SEK

51815
Lisa Larson, "Tripp", katt, figurin, stengods, Gustavsberg.
Slutpris2 500 SEK

51915
Affärsdisk, 24 lådor, trä/glas, 1900-tal.
Slutpris2 500 SEK

52202
Marianne Westman, matservis, 37 delar, porslin, "Mon Amie", Rörstrand.
Slutpris2 500 SEK

52429
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK

53127
Kerstin Lundberg-Stenman, "Vinterlandskap med 4 pileträd", olja på pannå, signerad, daterad 1967.
Slutpris2 500 SEK

53308
Kaffe/teservis, 30 delar, flintgods, "Röd fasan", Old Gustavsberg.
Slutpris2 500 SEK

53845
Kaffeservis, 24 delar, porslin, ''Sommerfugl'', Bing & Gröndahl.
Slutpris2 500 SEK