Rikt och planhyvel, typ RP, EJCA.
50954
Slutpris7 400 SEK
Filmkamera, Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K, med tillbehör.
52571
Slutpris7 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Säng, Hästens Adjustable, på hjul, 2 fjärrkontroller.
58509
Slutpris7 400 SEK
Förlovningsringar, ett par, guld 18k.
60678
Slutpris7 400 SEK
Gallersläp, Gisebo 750LB, 1990.
56647
Slutpris7 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Richard Brixel, "Skönhet", skulptur, brons, på stensockel, numrerad 18/99, osignerad.
57884
Slutpris7 200 SEK
Tissot 1853, herrarmbandsur, guld på stål.
60705
Slutpris7 200 SEK
Sittgrupp, rotting, samt dynor i textil.
55627
Slutpris7 000 SEK
Åkgräsklippare, bensin, 16 Hk, "Park", Stiga.
45058
Slutpris6 800 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Certina, damarmbandsur, 18K guld samt länk 18K guld.
46702
Slutpris6 800 SEK
Värdering5 000 SEK
Hans-Agne Jakobsson, taklampor, ett par, mässing, modell T 624, Markaryd, 1960/70-tal.
48921
Slutpris6 800 SEK
Nils Jonsson, sideboard, teak, "Cortina", Troeds Möbelfabrik, Bjärnum, 1950/60-tal.
49995
Slutpris6 800 SEK
Pall, metall/kohud, samtida.
52820
Pall, metall/kohud, samtida.
Slutpris6 800 SEK
Matta, Khorasan, orientalisk, handknuten, ull.
53824
Slutpris6 800 SEK
Etanolkamin, metall, Westbo Carl Etanol.
57536
Slutpris6 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Matbord med 8 stolar, bemålat trä, Ny Aktuell Inredning.
52452
Slutpris6 600 SEK
Gallersläp, Chess Trailer.
56150
Gallersläp, Chess Trailer.
Slutpris6 600 SEK
Pallstaplare/truck, metall, AJ Produkter.
48513
Slutpris6 400 SEK
Paul Schlünsen, olja på duk, signerad.
49115
Slutpris6 400 SEK
Armlänk, guld 18k, x-länk, Säab.
59521
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 SEK
Arthur Percy, "Uppställning med Saponaria", olja på pannå, signerad, daterad 1972.
43730
Slutpris6 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Arne Jacobsen, "Sjuan", skrivbordsstol, skinn/krom, Fritz Hansen, Danmark.
47530
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 SEK
Bord med låda, trä, 1800-talets senare del, Frankrike.
51002
Slutpris6 200 SEK
Musselmalet, dessertskålar,16 st, porslin, helblond, nr 1170, Royal Copenhagen.
60725
Slutpris6 200 SEK
Certina, damarmbandsur, 18K guld.
46899
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Roamer, damarmbandsur, 18K guld, år 1968.
46900
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Bordssåg, S 10-M, EJCA.
50951
Bordssåg, S 10-M, EJCA.
Slutpris6 000 SEK
Gino Sarfatti, taklampa, stomme av kromad metall, Flos, Italien.
51083
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Bert-Johnny Nilsson, olja på duk, signerad, daterad 1985.
55799
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Bestickservis, 24 delar, silver, ''Rosenholm''.
58130
Slutpris6 000 SEK
Vinterdäck, 4 st, Yokohama 235/55R18, Ice Guard G075, på aluminiumfälg.
58542
Slutpris6 000 SEK
Gösta Calmeyer, '' Varma stenar utanför Tromsö'', olja på duk, signerad.
57956
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Tissot 1853, herrarmbandsur, guld 18k, stål.
59518
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 500 SEK
Boris Ninemae, ''Bekymmer hos kustfolket'', olja på duk, signerad.
60055
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Silver, ett parti, 1800/1900-tal.
60665
Slutpris6 000 SEK
Scapa, säng, ställbar, med fjärrkontroll.
50149
Slutpris5 800 SEK
Tony Malmström, "Theatre Montparnasse", olja på duk, daterad 97.
50642
Slutpris5 800 SEK
Parkbänk, ormbunke, aluminium/trä, Melins Anderstorp.
52629
Slutpris5 800 SEK
52632
Slutpris5 800 SEK
Spegel, brons, antikiserande stil, Swedish Grace, 1900-talets första hälft.
52700
Slutpris5 800 SEK
Mat- och kaffeservis, 71 delar, porslin, "Pompadour", Rosenthal.
54076
Slutpris5 800 SEK
Halsband, vitguld med briljanter och tahitipärla.
58803
Slutpris5 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Halskedja med hänge och örhängen, 3 delar, guld 18k
60679
Slutpris5 800 SEK
Kompressor, Atlas Copco Airlet LE8.
51248
Slutpris5 600 SEK
Matta, rölakan.
53038
Matta, rölakan.
Slutpris5 600 SEK
Bordspendyl, förgylld brons, Christophle A Paris, Frankrike, 1800-tal.
58550
Slutpris5 600 SEK
Armbandsur, dam, Omega Constellation.
59620
Slutpris5 600 SEK
Yngve Ekström, fåtölj, bok/fårskinn, "Lamino", Swedese.
60809
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK