Iris Rönnqvist, olja på duk, signerad, daterad 1995.
47731
Slutpris5 400 SEK
Bruno Mathsson, "Pernilla", fåtölj, bok, flätad sadelgjord, Dux, 1900-talets andra hälft.
48122
Slutpris5 400 SEK
Nils Jonsson, matbord och 6 stolar, mahogny/textil, "Garmi", Troeds Bjärnum, 1960-tal.
49581
Slutpris5 400 SEK
Matta, Mashad, Iran, handknuten, ull.
49762
Slutpris5 400 SEK
Bruno Mathsson, "Pernilla 3", vilfåtölj, bok, stålram, skinn, Dux, 1900-talets andra hälft.
55209
Slutpris5 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Vinylskivor, 42 st, heavy Metal, bl. a Slayer, Dio och Metallica.
59594
Slutpris5 400 SEK
Yngve Ekström, fåtölj och fotpall, fårull, böjträ, "Primo", Swedese.
49072
Slutpris5 200 SEK
Parkbänk "Ormbunke", aluminium/bemålat trä, Melins, Anderstorp.
50973
Slutpris5 200 SEK
50976
Slutpris5 200 SEK
Lådfack, 30 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
56354
Slutpris5 200 SEK
56356
Slutpris5 200 SEK
Funktionsgarage
57708
Funktionsgarage
Slutpris5 200 SEK
Värdering10 000 SEK
Skåp, furu, 18/1900-tal.
43873
Skåp, furu, 18/1900-tal.
Slutpris5 000 SEK
Dammsugare, Clearsky, med tillbehör.
45668
Slutpris5 000 SEK
Flintlåsgevär.
46380
Flintlåsgevär.
Slutpris5 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj, trä/textil, "Pernilla", DUX.
51234
Slutpris5 000 SEK
Bestickservis, 46 delar, silver, ''Haga''.
51840
Slutpris5 000 SEK
Arnold "Nolle" Svensson, "Ryssbrödernas Gård", olja på duk, signerad at tergo.
54355
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Sven-Åke Ekberg, ''På spåret'', skulptur, metall på träsockel, signerad, daterad 1996.
58566
Slutpris5 000 SEK
Släpvagn, tippfunktion, vinter och sommardäck.
60166
Slutpris5 000 SEK
Hummerservis, 25 delar, glas, Firma Svenskt Tenn, tillverkat av Reijmyre, 1948-1950.
60267
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 SEK
Dykarhjälm, koppar/mässing/glas, på träsockel, replika.
60595
Slutpris5 000 SEK
Damur, 18K guld, Cauny, 1900-tal.
44233
Slutpris4 900 SEK
Gallerimatta, Nain, Iran.
46379
Gallerimatta, Nain, Iran.
Slutpris4 900 SEK
Trädgårdsstolar, 4 st, metall/trä, stapelbara.
50724
Slutpris4 900 SEK
Matta, Bidjar, handknuten, ull.
59141
Slutpris4 900 SEK
Birger Jönsson, skulptur, gips, signerad.
48867
Slutpris4 800 SEK
Svend Aage Holm-Sörensen, vägg/taklampa, mässing, Holm Sörensen & Co, Danmark, 1960-tal.
60388
Slutpris4 700 SEK
Bestickservis, 36 delar, silver 830, "Sachsisk" COHR, Danmark.
45619
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 - 6 500 SEK
Halsband, guld 18k.
47357
Halsband, guld 18k.
Slutpris4 600 SEK
Teleboj för ubåten Draken, metall, 1900-talets andra hälft.
52113
Slutpris4 600 SEK
52111
Slutpris4 600 SEK
Tårtgafflar och kaffeskedar, 48 delar, silver, ''Princess''.
54950
Slutpris4 600 SEK
Kaffeservis, 3 delar, silver 830, importstämplat, 1900-tal.
55128
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
Edward Wollin, akvarell, Gamla Ystad, Klostret, signerad E. Wollin, daterad 1960.
56519
Slutpris4 600 SEK
57080
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Diamant, naturlig 1.11 Karat SI3, Autentiserad, Förseglad, Certifierad GWLab.
49144
Slutpris4 500 SEK
Värdering20 000 SEK
Parkbänk, gjutjärn/trä. Anderstorps Gjuteri.
53043
Slutpris4 500 SEK
Värdering5 500 SEK
Matservis, 51 delar, porslin, ''Switch 3'', Villeroy & Boch, Tyskland.
53535
Slutpris4 500 SEK
Kaffekanna, silver, rokoko, firma Möllenborg, 1853.
55554
Slutpris4 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Matservis, 37 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl.
59801
Slutpris4 500 SEK
60326
Slutpris4 500 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj, bok, "Pernilla", Dux.
45041
Slutpris4 400 SEK
Ring, guld 20k, 1926.
48464
Ring, guld 20k, 1926.
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 500 SEK
53472
Slutpris4 400 SEK
Mattallrikar, 12 st, porslin, Mussemalet, helblond, nr 1084, Royal Copenhagen.
57389
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Bertil Fridhagen, sideboard, 4 lådor, 2 skåp, teak, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
59145
Slutpris4 400 SEK
59675
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK