47731
Iris Rönnqvist, olja på duk, signerad, daterad 1995.
Slutpris5 400 SEK

48122
Bruno Mathsson, "Pernilla", fåtölj, bok, flätad sadelgjord, Dux, 1900-talets andra hälft.
Slutpris5 400 SEK

49581
Nils Jonsson, matbord och 6 stolar, mahogny/textil, "Garmi", Troeds Bjärnum, 1960-tal.
Slutpris5 400 SEK

49762
Matta, Mashad, Iran, handknuten, ull.
Slutpris5 400 SEK

55209
Bruno Mathsson, "Pernilla 3", vilfåtölj, bok, stålram, skinn, Dux, 1900-talets andra hälft.
Slutpris5 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK

59594
Vinylskivor, 42 st, heavy Metal, bl. a Slayer, Dio och Metallica.
Slutpris5 400 SEK

49072
Yngve Ekström, fåtölj och fotpall, fårull, böjträ, "Primo", Swedese.
Slutpris5 200 SEK

50973
Parkbänk "Ormbunke", aluminium/bemålat trä, Melins, Anderstorp.
Slutpris5 200 SEK

50976
Slutpris5 200 SEK

56354
Lådfack, 30 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris5 200 SEK

56356
Slutpris5 200 SEK

57708
Funktionsgarage
Slutpris5 200 SEK
Värdering10 000 SEK

43873
Skåp, furu, 18/1900-tal.
Slutpris5 000 SEK

45668
Dammsugare, Clearsky, med tillbehör.
Slutpris5 000 SEK

46380
Flintlåsgevär.
Slutpris5 000 SEK

51234
Bruno Mathsson, fåtölj, trä/textil, "Pernilla", DUX.
Slutpris5 000 SEK

51840
Bestickservis, 46 delar, silver, ''Haga''.
Slutpris5 000 SEK

54355
Arnold "Nolle" Svensson, "Ryssbrödernas Gård", olja på duk, signerad at tergo.
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 000 SEK

58566
Sven-Åke Ekberg, ''På spåret'', skulptur, metall på träsockel, signerad, daterad 1996.
Slutpris5 000 SEK

60166
Släpvagn, tippfunktion, vinter och sommardäck.
Slutpris5 000 SEK

60267
Hummerservis, 25 delar, glas, Firma Svenskt Tenn, tillverkat av Reijmyre, 1948-1950.
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 SEK

60595
Dykarhjälm, koppar/mässing/glas, på träsockel, replika.
Slutpris5 000 SEK

44233
Damur, 18K guld, Cauny, 1900-tal.
Slutpris4 900 SEK

46379
Gallerimatta, Nain, Iran.
Slutpris4 900 SEK

50724
Trädgårdsstolar, 4 st, metall/trä, stapelbara.
Slutpris4 900 SEK

59141
Matta, Bidjar, handknuten, ull.
Slutpris4 900 SEK

48867
Birger Jönsson, skulptur, gips, signerad.
Slutpris4 800 SEK

60388
Svend Aage Holm-Sörensen, vägg/taklampa, mässing, Holm Sörensen & Co, Danmark, 1960-tal.
Slutpris4 700 SEK

45619
Bestickservis, 36 delar, silver 830, "Sachsisk" COHR, Danmark.
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 - 6 500 SEK

47357
Halsband, guld 18k.
Slutpris4 600 SEK

52113
Teleboj för ubåten Draken, metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris4 600 SEK

52111
Slutpris4 600 SEK

54950
Tårtgafflar och kaffeskedar, 48 delar, silver, ''Princess''.
Slutpris4 600 SEK

55128
Kaffeservis, 3 delar, silver 830, importstämplat, 1900-tal.
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK

56519
Edward Wollin, akvarell, Gamla Ystad, Klostret, signerad E. Wollin, daterad 1960.
Slutpris4 600 SEK

57080
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 000 SEK

49144
Diamant, naturlig 1.11 Karat SI3, Autentiserad, Förseglad, Certifierad GWLab.
Slutpris4 500 SEK
Värdering20 000 SEK

53043
Parkbänk, gjutjärn/trä. Anderstorps Gjuteri.
Slutpris4 500 SEK
Värdering5 500 SEK

53535
Matservis, 51 delar, porslin, ''Switch 3'', Villeroy & Boch, Tyskland.
Slutpris4 500 SEK

55554
Kaffekanna, silver, rokoko, firma Möllenborg, 1853.
Slutpris4 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK

59801
Matservis, 37 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl.
Slutpris4 500 SEK

60326
Slutpris4 500 SEK

45041
Bruno Mathsson, fåtölj, bok, "Pernilla", Dux.
Slutpris4 400 SEK

48464
Ring, guld 20k, 1926.
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 500 SEK

53472
Slutpris4 400 SEK

57389
Mattallrikar, 12 st, porslin, Mussemalet, helblond, nr 1084, Royal Copenhagen.
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK

59145
Bertil Fridhagen, sideboard, 4 lådor, 2 skåp, teak, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
Slutpris4 400 SEK

59675
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK