Kategorier

Avslutad
Ljusstake, silver, omgjord till bordslampa, barockstil, C.G. Hallberg, 1933.
58138
Ljusstake, silver, omgjord till bordslampa, barockstil, C.G. Hallberg, 1933.
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Trehjuling, metall, "Tippo", Lemmus.
59000
Trehjuling, metall, "Tippo", Lemmus.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Stol, textil/trä, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal.
59672
Stol, textil/trä, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Klockor, 3 st, mässing/trä.
57875
Klockor, 3 st, mässing/trä.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
59673
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Yngve Ekström, bord, ett par, bok, "Lamino", Swedese.
59670
Yngve Ekström, bord, ett par, bok, "Lamino", Swedese.
Slutpris2 100 SEK
Avslutad
Smart-TV, Samsung, QE43Q84TAU med fjärrkontroll.
58874
Smart-TV, Samsung, QE43Q84TAU med fjärrkontroll.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Remmare, 5 st, glas, 1900-tal.
59669
Remmare, 5 st, glas, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Jenny Nyström, figuriner till julkrubba, 13 delar, porslin, Kalmar läns museum.
59668
Jenny Nyström, figuriner till julkrubba, 13 delar, porslin, Kalmar läns museum.
Slutpris900 SEK
Avslutad
Sybord, trä, samtida.
59667
Sybord, trä, samtida.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Kantele, trä/metall.
59666
Kantele, trä/metall.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Pianopall, Yamaha.
59665
Pianopall, Yamaha.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Svetshjälm, Astro, Kemppi.
59664
Svetshjälm, Astro, Kemppi.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Tågbana, plåt, HAFNER, Chicago, USA.
59663
Tågbana, plåt, HAFNER, Chicago, USA.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
59662
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
59661
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Likörglas, 9 st, glas, Trelleborgs glasbruk, 1950-tal.
59660
Likörglas, 9 st, glas, Trelleborgs glasbruk, 1950-tal.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
59659
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Konserveringsapparater, 3 st, zink, 1900-talets första hälft.
59657
Konserveringsapparater, 3 st, zink, 1900-talets första hälft.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Bryggeriflaskor i träställning, 2 st.
59656
Bryggeriflaskor i träställning, 2 st.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Vagnshjul, 2 st, trä/smide.
59655
Vagnshjul, 2 st, trä/smide.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Juldekoration med belysning m.m, ett parti, bl. a Guldfynd.
59654
Juldekoration med belysning m.m, ett parti, bl. a Guldfynd.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Figuriner, 4  st, porslin, bl. a Bavaria, Tyskland.
59652
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a Bavaria, Tyskland.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a NAO.
59651
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a NAO.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Figurin, duvor, porslin, Goebel, Tyskland.
59650
Figurin, duvor, porslin, Goebel, Tyskland.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Träfigurer, 7 st, bl.a Linslöjden.
59649
Träfigurer, 7 st, bl.a Linslöjden.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Träfigurer, 2 st, varav en föreställer Harry Brandelius, 1900-tal.
59648
Träfigurer, 2 st, varav en föreställer Harry Brandelius, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Figurin, örn, porslin, Cortendorf, Tyskland, 1950/60-tal.
59646
Figurin, örn, porslin, Cortendorf, Tyskland, 1950/60-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Soffbord med förvaring, trä, Asien.
59645
Soffbord med förvaring, trä, Asien.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Allmogetextilier m.m, 10 delar.
59644
Allmogetextilier m.m, 10 delar.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Ring, guld 18k med sten.
59641
Ring, guld 18k med sten.
Slutpris1 200 SEK
Avslutad
Handdukar, ett parti, linne.
59640
Handdukar, ett parti, linne.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Örhängen, ett par, guld 18k.
59639
Örhängen, ett par, guld 18k.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Dan Ihreborn, klädhängare med hylla, ek, MOVE.
58802
Dan Ihreborn, klädhängare med hylla, ek, MOVE.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Örhänge och berlocker, 3 delar,  guld 18k.
59637
Örhänge och berlocker, 3 delar, guld 18k.
Slutpris1 800 SEK
Avslutad
Grästrimmer, Meec Tools.
59636
Grästrimmer, Meec Tools.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Svanskålar/saltkar, 4 delar, glas/silver 835.
59635
Svanskålar/saltkar, 4 delar, glas/silver 835.
Slutpris2 300 SEK
Avslutad
Smycken, ett parti, bl.a silver.
59633
Smycken, ett parti, bl.a silver.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Juldekoration m.m, ett parti, bl. a Stig Johansson, Smålandsslöjd.
59634
Juldekoration m.m, ett parti, bl. a Stig Johansson, Smålandsslöjd.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Armbandsur och fickur, 4 st, bl.a Certina.
59629
Armbandsur och fickur, 4 st, bl.a Certina.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti, 1900-tal.
59632
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Armbandsur, 3 st, Certina och Caravelle.
59631
Armbandsur, 3 st, Certina och Caravelle.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Bordsfotogenlampa och bordslampa, glas/metall, 1900-tal.
59628
Bordsfotogenlampa och bordslampa, glas/metall, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Permobil, Invacare, Lynx.
59622
Permobil, Invacare, Lynx.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Fickur, silver, Omega.
59619
Fickur, silver, Omega.
Slutpris2 000 SEK
Avslutad
Spegel, bronserad ram, nyrokostil, 1800/1900-tal.
59627
Spegel, bronserad ram, nyrokostil, 1800/1900-tal.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Halsband, armband, örhängen, 4 delar, bl.a bärnsten.
59625
Halsband, armband, örhängen, 4 delar, bl.a bärnsten.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Kopparföremål, 3 delar.
59624
Kopparföremål, 3 delar.
Slutpris400 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.