58138
Ljusstake, silver, omgjord till bordslampa, barockstil, C.G. Hallberg, 1933.
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

59000
Trehjuling, metall, "Tippo", Lemmus.
Slutpris100 SEK

59672
Stol, textil/trä, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal.
Slutpris400 SEK

57875
Klockor, 3 st, mässing/trä.
Slutpris175 SEK

59673
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
Slutpris450 SEK

59670
Yngve Ekström, bord, ett par, bok, "Lamino", Swedese.
Slutpris2 100 SEK

58874
Smart-TV, Samsung, QE43Q84TAU med fjärrkontroll.
Slutpris800 SEK

59669
Remmare, 5 st, glas, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59668
Jenny Nyström, figuriner till julkrubba, 13 delar, porslin, Kalmar läns museum.
Slutpris900 SEK

59667
Sybord, trä, samtida.
Slutpris100 SEK

59666
Kantele, trä/metall.
Slutpris450 SEK

59665
Pianopall, Yamaha.
Slutpris100 SEK

59664
Svetshjälm, Astro, Kemppi.
Slutpris100 SEK

59663
Tågbana, plåt, HAFNER, Chicago, USA.
Slutpris250 SEK

59662
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
Slutpris125 SEK

59661
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

59660
Likörglas, 9 st, glas, Trelleborgs glasbruk, 1950-tal.
Slutpris450 SEK

59659
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59657
Konserveringsapparater, 3 st, zink, 1900-talets första hälft.
Slutpris225 SEK

59656
Bryggeriflaskor i träställning, 2 st.
Slutpris100 SEK

59655
Vagnshjul, 2 st, trä/smide.
Slutpris300 SEK

59654
Juldekoration med belysning m.m, ett parti, bl. a Guldfynd.
Slutpris250 SEK

59652
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a Bavaria, Tyskland.
Slutpris300 SEK

59651
Figuriner, 4 st, porslin, bl. a NAO.
Slutpris150 SEK

59650
Figurin, duvor, porslin, Goebel, Tyskland.
Slutpris175 SEK

59649
Träfigurer, 7 st, bl.a Linslöjden.
Slutpris100 SEK

59648
Träfigurer, 2 st, varav en föreställer Harry Brandelius, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

59646
Figurin, örn, porslin, Cortendorf, Tyskland, 1950/60-tal.
Slutpris350 SEK

59645
Soffbord med förvaring, trä, Asien.
Slutpris450 SEK

59644
Allmogetextilier m.m, 10 delar.
Slutpris700 SEK

59641
Ring, guld 18k med sten.
Slutpris1 200 SEK

59640
Handdukar, ett parti, linne.
Slutpris225 SEK

59639
Örhängen, ett par, guld 18k.
Slutpris500 SEK

58802
Dan Ihreborn, klädhängare med hylla, ek, MOVE.
Slutpris400 SEK

59637
Örhänge och berlocker, 3 delar, guld 18k.
Slutpris1 800 SEK

59636
Grästrimmer, Meec Tools.
Slutpris100 SEK

59635
Svanskålar/saltkar, 4 delar, glas/silver 835.
Slutpris2 300 SEK

59633
Smycken, ett parti, bl.a silver.
Slutpris225 SEK

59634
Juldekoration m.m, ett parti, bl. a Stig Johansson, Smålandsslöjd.
Slutpris175 SEK

59629
Armbandsur och fickur, 4 st, bl.a Certina.
Slutpris800 SEK

59632
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

59631
Armbandsur, 3 st, Certina och Caravelle.
Slutpris600 SEK

59628
Bordsfotogenlampa och bordslampa, glas/metall, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59622
Permobil, Invacare, Lynx.
Slutpris800 SEK

59619
Fickur, silver, Omega.
Slutpris2 000 SEK

59627
Spegel, bronserad ram, nyrokostil, 1800/1900-tal.
Slutpris700 SEK

59625
Halsband, armband, örhängen, 4 delar, bl.a bärnsten.
Slutpris500 SEK

59624
Kopparföremål, 3 delar.
Slutpris400 SEK