SV
Senast sålt

59518
Tissot 1853, herrarmbandsur, guld 18k, stål.
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 500 SEK

59515
Josef Frank, "Svenskt Tenn Est. 1924", kudde, lin, Firma Svenskt Tenn.
Slutpris1 300 SEK

59517
Handgräsklippare och ströare m.m, bl.a Gardena.
Slutpris100 SEK

59514
Ivar Ålenius-Björk, Liljan-ljusstakar, ett par, mässing, Ystad-Metall.
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK

59513
Spegel, förgylld ram.
Slutpris500 SEK

59512
Handspegel, silver 925, England, 1900-talets första hälft.
Slutpris400 SEK

59510
Carl-Einar Borgström, "Lilja", ljusstake, mässing, Ystad Metall.
Slutpris650 SEK

59507
Pekkar Sarnus, ljusstakar, ett par, metall.
Slutpris1 000 SEK

59511
Oljepump och slang.
Slutpris100 SEK

59509
Ljusstakar, 2 st, mässing.
Slutpris200 SEK

59508
Ogräsbekämpare, "Steam it", Fiskars, och grässax, Gardena.
Slutpris125 SEK

59506
Stereo receiver, AKAI AA-1030.
Slutpris700 SEK

59504
Rullator, hopfällbar, metall/plast.
Slutpris300 SEK

59505
Brasset, 5 delar, smide, Töreboda-Smedjan, och vedställ, metall/trä.
Slutpris125 SEK

59501
Trädgårdsstolar, 4 st, teak, hopfällbara, Scan Com.
Slutpris1 900 SEK

59502
Skrivbord, 9 lådor, mahogny/skinn, samt stol, engelsk stil, 1900-talets senare del.
Slutpris2 100 SEK

59500
Soffgrupp med bord, 4 delar, bambu/textil.
Slutpris1 400 SEK

59499
Parasollfot, sten/metall.
Slutpris175 SEK

59495
Kappa, blårävspäls.
Slutpris2 800 SEK

59497
Golvlampa, metall, flätad lampskärm.
Slutpris600 SEK

59496
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

58192
Lasse Åberg, snapskaraff och snapsglas, 9 delar.
Slutpris500 SEK

58181
Poul Henningsen, ''PH 5'', taklampa, metall, Louis Poulsen, Danmark.
Slutpris1 500 SEK

58149
Pablo Picasso, efter, ''La Dance du Berger'', signerad och daterad i trycket.
Slutpris550 SEK

57925
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Lotta'', Gustavsberg.
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK

58214
Monica Backström, figuriner, 4 st, ugglor, glas, Boda.
Slutpris400 SEK

58213
Mari Simmulson, figurin, stengods, uggla, Upsala-Ekeby.
Slutpris225 SEK

58201
Ugglesamling, 29 st, olika material.
Slutpris300 SEK

57924
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Giraff'' ur serien ''Stora Zoo'', Gustavsberg.
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK

57922
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Tiger'' ur serien ''Afrika'', Gustavsberg.
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK

57910
Adventsstjärnor, ett par, aluminium, by Rydéns.
Slutpris150 SEK

57893
Lasse Åberg, glas, 21 st, 3 olika modeller.
Slutpris450 SEK

57889
Andy Warhol x Rosenthal Studio, fat, 2 st, glas "Ingrid Bergman" och "Grace Kelly".
Slutpris400 SEK

57835
Sidentryck, 2 st, Japan.
Slutpris700 SEK

57857
Estrid Ericson, väska, textil ''Elefant'', Firma Svenskt Tenn.
Slutpris950 SEK

57850
Bijouterier, ett parti, bl.a Snö of Sweden.
Slutpris200 SEK

56935
Figurin, glas, fisk, Murano, Italien.
Slutpris150 SEK

56932
Figurin, glas, Murano, Italien.
Slutpris350 SEK

58565
Lars Bessfelt, bordslampa, trä/metall, ''Grevie'', Ateljé Lyktan AB, Åhus.
Slutpris650 SEK

58435
Träfigur, skuren, ''Hästhandel'', osignerad, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

58437
Ostkupa med fat, slipad dekor, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58433
Träfigurer, 2 st, skurna, osignerad och otydligt signerad.
Slutpris175 SEK

57820
Champagneglas, 9 st, slipad dekor med förgylld kant.
Slutpris300 SEK

58431
Träfiguriner, ett par, skurna, signerade ML och F, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58429
Träfigurer, 2 st, skurna, bl.a ''Pittagubbe'', osignerade, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

57817
Bil, metall, Grand Prix racer 1070, Schuco, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Slutpris400 SEK

57735
Björn Wiinblad, jultallrikar, 5 st, porslin, ''Weinachtsteller'', Studio-Line, Rosenthal, Tyskland, 1973-1980.
Slutpris800 SEK

57801
Damcykel, 28 tum 3 växlar,, Kungs, Gripsholm.
Slutpris950 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


