45416
Skålar, fat m.m, 30 delar, glas, bl.a Taipo Wirkkala, ''Solaris'', Iittala, Finland.
Slutpris350 SEK

45414
Gallerimatta, ull, handknuten, Iran.
Slutpris1 300 SEK

45412
Matta, ull, handknuten, Senneh, Iran.
Slutpris650 SEK

45413
Matta, ull, orientalisk stil.
Slutpris500 SEK

45409
Takkrona, 8-armad, patinerad mässing, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

45398
Spegel fasettslipat glas/teak, 1960/70-tal.
Slutpris400 SEK

45408
Stig Lindberg, "Quick plate", skärbräda, flintporslin, "Tabac", Gustavsberg, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

45407
Taklampa, plast/teak, Luxus, 1960/70-tal.
Slutpris350 SEK

45406
Figurin, "Första kyssen", porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris125 SEK

45404
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris400 SEK

45402
Spegel, fasett slipat glas/mahogny, Fröseke, 1960/70-tal.
Slutpris125 SEK

45401
Ljusstakar och tändare, delar, mässing/onyx.
Slutpris100 SEK

45397
Lampskärmar, 6 st, glas, art deco.
Slutpris100 SEK

45396
Skålar och vaser, 4 delar, glas, bl.a Glasskolan.
Slutpris100 SEK

45395
Spegel, ek/glas, 1900-talets första hälft.
Slutpris150 SEK

45394
Oidentifierad konstnär, akvarell, Kina.
Slutpris650 SEK

45393
Piedestal och kruka, porslin.
Slutpris100 SEK

45390
Gunnar Nylund, ytterfoder/gallerkrukor, 4 st, stengods, Rörstrand.
Slutpris300 SEK

45388
Karl XII, 2 mark silvermynt, silver 694, 1703.
Slutpris1 400 SEK

45387
Gunnar Cyrén, glas, 16 st, 3 olika modeller.
Slutpris225 SEK

45386
Mynt, 6 st, silver 400/800, Sverige, 18/1900-tal.
Slutpris300 SEK

45385
Figuriner, 2 st, glas, bl.a Paul Kedelv, Reijmyre.
Slutpris100 SEK

45384
Gatupratare, metall, samtida.
Slutpris125 SEK

45383
Syskrin, trä, allmogestil, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

45379
Olle Alberius, "Erik", glas, 25 st, 4 olika modeller, Orrefors.
Slutpris950 SEK

45380
Carl Malmsten, karmstol, ek, "Gustavus", Åfors möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
Slutpris175 SEK

45378
Sängbord, ett par, teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris400 SEK

45375
Erik Höglund, "Fars glas", 4 st, Boda.
Slutpris175 SEK

45374
Herrbetjänt och pelarbord, betsat trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

45373
Golvfläkt, rostfritt, Sandström, samtida.
Slutpris125 SEK

45371
Krus, 4 st, stengods, Höganäs/Wallåkra.
Slutpris100 SEK

45369
Slutpris2 600 SEK

45370
Tamburmajor, krom, 1900-talets senare del.
Slutpris150 SEK

45368
Krus, 4 st, keramik/stengods, bl.a Upsala-Ekeby.
Slutpris200 SEK

45367
Kökssoffa, utdragbar, trä, 18/1900-tal.
Slutpris750 SEK

45366
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Slutpris175 SEK

45365
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Slutpris175 SEK

45364
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Slutpris175 SEK

45363
Korgar m.m, 7 delar, flätade.
Slutpris300 SEK

44861
Kamin, gjutjärn, No 52N, Husqvarna, 1900-tal.
Slutpris800 SEK

45361
Soffgrupp, 4 delar, furu/textil, 1970/80-tal.
Slutpris100 SEK

45359
Ulla Procopé, Teservis, 26 delar, stengods, ''Anemone'', Arabia, Finland.
Slutpris1 300 SEK

45357
Fat, majolika, Rörstrand, sent 1800-tal.
Slutpris450 SEK

45356
Tyger, 5 st, Maija Isola, ''Ataman'' och ''Unikko'', Marimekko, Finland.
Slutpris300 SEK

45353
Ljusstakar, 2 st, smide.
Slutpris200 SEK

45354
Eau de toilette, "Y Live", Yves Saint Laurent, herr, spray, 60 ml.
Slutpris450 SEK

45355
Bestickservisdelar, 18 st, nysilver.
Slutpris100 SEK

45352
Precimax, armbandsur, metall, 17 jewels, Incabloc, Schweiz.
Slutpris125 SEK