Kategorier

Avslutad
Pussel, 6 st, Jan van Haasteren och Wasgij.
59254
Pussel, 6 st, Jan van Haasteren och Wasgij.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Bänk på bockar, trä/metall, justerbar längd.
59255
Bänk på bockar, trä/metall, justerbar längd.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Frimärksamling, hela världen.
59253
Frimärksamling, hela världen.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Kikare, Cornelius Knudsen, Köpenhamn.
59252
Kikare, Cornelius Knudsen, Köpenhamn.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Steiff, gosedjur, 5 st, 1900-tal.
59251
Steiff, gosedjur, 5 st, 1900-tal.
Slutpris1 000 SEK
Avslutad
Glashuvudet, blått glas, 1900-tal.
59250
Glashuvudet, blått glas, 1900-tal.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Barbro Rydholm, servisdelar, 7 delar, porslin, Fyrklövern Classic.
59249
Barbro Rydholm, servisdelar, 7 delar, porslin, Fyrklövern Classic.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Handdukar, 16 st, linne, olika modeller.
59248
Handdukar, 16 st, linne, olika modeller.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Skål, chamotterat lergods, Drejargruppen, Rörstrand, 1972.
59247
Skål, chamotterat lergods, Drejargruppen, Rörstrand, 1972.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Kaffeservisdelar m.m., 39 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
59246
Kaffeservisdelar m.m., 39 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Vaser, 2 st, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala.
59244
Vaser, 2 st, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Kaffeservisdelar, 17 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
59245
Kaffeservisdelar, 17 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Tennföremål, 10 st, bl. a Ystad Tenn.
59243
Tennföremål, 10 st, bl. a Ystad Tenn.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 3 st, glas, ''Festivo'', Finland.
59242
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 3 st, glas, ''Festivo'', Finland.
Slutpris1 200 SEK
Avslutad
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
59241
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Bestickservis, 65 delar, rostfritt stål, "Gallo".
59238
Bestickservis, 65 delar, rostfritt stål, "Gallo".
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
59240
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Viola Gråsten, pläd, ull.
59239
Viola Gråsten, pläd, ull.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Kandelaber, smide, sk Tuppastake, Käck & Hedbys Leksand, 1900-tal.
59236
Kandelaber, smide, sk Tuppastake, Käck & Hedbys Leksand, 1900-tal.
Slutpris1 200 SEK
Avslutad
Bestickservis, 36 delar, nysilver, Auerhahn 90.
59237
Bestickservis, 36 delar, nysilver, Auerhahn 90.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Termoskanna, guldpläterad metall, och ishink, metall, Alfi, Tyskland.
59235
Termoskanna, guldpläterad metall, och ishink, metall, Alfi, Tyskland.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
59234
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
59231
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Resebuddha, Asien, trä, omkring 1900-tal.
59232
Resebuddha, Asien, trä, omkring 1900-tal.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Fåtöljer, ett par, Bohrens, textil.
59226
Fåtöljer, ett par, Bohrens, textil.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Armbandsur, Seiko Sportsman, Sea Horse, manuell, 17-jewels, 1960/70-tal.
59230
Armbandsur, Seiko Sportsman, Sea Horse, manuell, 17-jewels, 1960/70-tal.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Bordslampor, ett par, trä/glas, Elpe-Armatur AB.
59228
Bordslampor, ett par, trä/glas, Elpe-Armatur AB.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Fotoramar,  10 st.
59227
Fotoramar, 10 st.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Michael Qvarsebo, "Husväggar nocturne", litografi nr 217/275, signerad.
59219
Michael Qvarsebo, "Husväggar nocturne", litografi nr 217/275, signerad.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Bordslampor, 2 st, tenn, 1900-tal.
59225
Bordslampor, 2 st, tenn, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Glas, ett parti, bl.a Kosta Boda och Pukeberg.
59224
Glas, ett parti, bl.a Kosta Boda och Pukeberg.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Skinkfat, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början.
59223
Skinkfat, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, Rydèns, samtida.
59222
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, Rydèns, samtida.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Punschmuggar, 12 st, nysilver, Sigvard Bernadotte, Gense.
59221
Punschmuggar, 12 st, nysilver, Sigvard Bernadotte, Gense.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Bertil Vallien, glasskulptur, Kosta Boda.
59220
Bertil Vallien, glasskulptur, Kosta Boda.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Edward Wollin, akvarell, Gamla Ystad, Klosterruinen, signerad, daterad 1962.
59217
Edward Wollin, akvarell, Gamla Ystad, Klosterruinen, signerad, daterad 1962.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Hans Ripa, olja på duk, signerad.
59218
Hans Ripa, olja på duk, signerad.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Skulptur, "Boxer", porslin.
59216
Skulptur, "Boxer", porslin.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Matta, Iran, handknuten, ull.
58450
Matta, Iran, handknuten, ull.
Slutpris2 200 SEK
Avslutad
Charles Roka, olja på duk, signerad.
59214
Charles Roka, olja på duk, signerad.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Lotte Benter, figurin, porslin, "Amagerpige", Royal Copenhagen.
59213
Lotte Benter, figurin, porslin, "Amagerpige", Royal Copenhagen.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Lladro och Nao.
59210
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Lladro och Nao.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Christian Thomsen, figurin, porslin, "Man med lie", Royal Copenhagen.
59212
Christian Thomsen, figurin, porslin, "Man med lie", Royal Copenhagen.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Kjäll Arvidsson, olja på duk, signerad, daterad -04.
59211
Kjäll Arvidsson, olja på duk, signerad, daterad -04.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
59209
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Lisa Larson, figurin, stengods, "Katt" ur serien Lilla Zoo, Gustavsberg.
59206
Lisa Larson, figurin, stengods, "Katt" ur serien Lilla Zoo, Gustavsberg.
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Gunnar Nylund, kanna, stengods, harpälsglasyr, Rörstrand.
59208
Gunnar Nylund, kanna, stengods, harpälsglasyr, Rörstrand.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Grästrimmer m.m, ett parti bl.a Bosch.
59207
Grästrimmer m.m, ett parti bl.a Bosch.
Slutpris125 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.