44012
Högtalare, ett par, "Reality 66", Proson, Sverige.
Slutpris175 SEK

44011
Vinkyl, Candy, samtida.
Slutpris300 SEK

44009
Matta, ull, handknuten, oritentalisk.
Slutpris150 SEK

44008
Gösta Calmeyer, tuschteckningar, 2 st, signerade, daterade 1962/63.
Slutpris100 SEK

44007
Matta, ull, handknuten, orientalisk.
Slutpris225 SEK

44006
Badrumstillbehör, 5 delar, obegagnade.
Slutpris150 SEK

44005
Gösta Calmeyer, gouache, signerad, daterad -61.
Slutpris250 SEK

44004
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad, daterad -63.
Slutpris300 SEK

44003
Askar, 2 st, trä.
Slutpris150 SEK

44002
Kikare, 7x50, Vinga, med väska.
Slutpris100 SEK

44001
Vicke Lindstrand, karaff, glas, ''Iced'', Orrefors.
Slutpris200 SEK

44000
Vaser, 5 st, glas, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK

43999
Vaser m.m, 6 st, glas/keramik, bl.a Bo Borgström, Åseda.
Slutpris200 SEK

43998
Golvlampa, 2 ljuskällor, smide, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

43996
Golvstringhylla, 5 plan, trä/metall, 1960-tal.
Slutpris3 600 SEK

43995
Ljusstakar och vägglampett, 6 delar, mässing, bl.a Stjärnmetall.
Slutpris150 SEK

43994
Stringhylla, 5 delar, teakfanér/metall.
Slutpris100 SEK

43993
Glas, 7 st, Holmegaards Glas.
Slutpris100 SEK

43992
Stringhylla, metall/teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris225 SEK

43991
Leksaksbilar, 11 st, metall/plast, bl.a Dinky Toys och Burago.
Slutpris100 SEK

43990
Slutpris250 SEK

43989
Tekannor, 2 st, glas, Bodum.
Slutpris100 SEK

43988
Slutpris350 SEK

43987
Pippi Långstrump-docka och Lyckotroll, med tillbehör.
Slutpris250 SEK

43986
Verktyg och verktygslåda.
Slutpris225 SEK

43985
Ytterfoder, burk, m.m, 6 delar, koppar.
Slutpris100 SEK

43984
Skedar, ett parti, silver 830, import, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

43983
Mynt, 4 st, silver 400, 1950-tal.
Slutpris100 SEK

43982
Flaskor, 2 st, grönt glas med tre kronor, sekelskiftet 1800/1900.
Slutpris150 SEK

43981
Sked och gaffel, 2 delar, silver, import.
Slutpris200 SEK

43980
Moccaskedar, 8 st, silver 830, "Patricia", 1952.
Slutpris400 SEK

43979
Fyllehund, kluckaflaska, skål på fot, glas, bl.a Kosta.
Slutpris200 SEK

43978
Slutpris250 SEK

43976
Slutpris225 SEK

43974
Slutpris400 SEK

43973
Slutpris300 SEK

43970
Vaser och skålar, 4 delar, glas, bl.a "Malakit", Eva Englund, Pukeberg.
Slutpris175 SEK

43969
Skåp och planteringslåda, metall/trä, obegagnat.
Slutpris200 SEK

43968
Blomtillbehör,ett parti, metall/trä, delvis obegagnat.
Slutpris125 SEK

43967
Ljuslyktor, 2 st, metall.
Slutpris100 SEK

43964
Dessertgafflar, 2 st, silver 830, "Svensk flora", 1966.
Slutpris150 SEK

43963
Karl Lundborg, "V. Vemmerlöv", olja på duk, signerad, daterad 37.
Slutpris400 SEK

43962
Ljusstakar, 2 st par, mässing/malm, bl.a Scandia Malm.
Slutpris250 SEK

43961
Alfhild Björklund, olja på pannå, signerad.
Slutpris250 SEK

43960
Wilhelm Kåge, djupa tallrikar/assietter, 17 st, porslin, ''Sippa'' och ''Spalje'', Gustavsberg, 1930-1950.
Slutpris175 SEK

43958
Yrjö Edelmann, gicléetryck, numrerad 224/360, signerad.
Slutpris1 300 SEK

43959
Oidentifierad konstnär, skeppsmotiv, akvarell, signerad O. Åkesson, daterad 1955.
Slutpris350 SEK

43957
F. Constantin, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK