Damejeanne, glas.
59155
Damejeanne, glas.
Slutpris225 SEK
Bertil Fridhagen, sideboard, 4 lådor, 2 skåp, teak, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
59145
Slutpris4 400 SEK
Karmstolar ett par, trä/textil. rokokostil, 1900-tal.
59154
Slutpris125 SEK
Brickbord, trä.
59153
Brickbord, trä.
Slutpris200 SEK
Bord med 6 stolar, mahogny, rokokostil, 1900-talets senare del.
59152
Slutpris1 200 SEK
Bockbord, gjutjärn/trä.
59151
Bockbord, gjutjärn/trä.
Slutpris800 SEK
Bertil Fridhagen, matbord och 5 stolar, teak/textil, med 2 förlängningsskivor, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
59146
Slutpris2 300 SEK
Trädgårdstomtar, 4 st, konstmaterial.
59148
Slutpris350 SEK
Matta, Bidjar, handknuten, ull.
59141
Slutpris4 900 SEK
Krus, 3 st, keramik/stengods, Gustavsberg och Höganäs.
59144
Slutpris225 SEK
Rullvagn, metall/plast, Prestar, Japan.
59143
Slutpris125 SEK
Bordslampa och vaser, 5 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
59142
Slutpris350 SEK
Kaffeservisdelar, 4 st, porslin, "Blå blomster", Royal Copenhagen.
59140
Slutpris125 SEK
Stolar, 4 st, textil/metall,1900-tal.
59139
Slutpris100 SEK
Spegel, ram i trä med detaljer i metall.
59138
Slutpris125 SEK
Vykort, ett parti, bl a svenska kyrkor och kungafamiljen.
59132
Slutpris450 SEK
Frimärken, ett parti, hela världen.
59137
Slutpris250 SEK
Amplar, ett par, keramik.
59136
Amplar, ett par, keramik.
Slutpris150 SEK
Skeppsmodell, segelbåt, 1900-tal.
59135
Slutpris600 SEK
Vykort, ett parti, mest Skåne.
59134
Slutpris500 SEK
Signerade vykort, 8 st, bl.a Monica Zetterlund, Lill-Babs och Edvard Persson.
59130
Slutpris450 SEK
Signerade vykort, 3 st, Errol Flynn, Viveca Lindfors och Margareta Fahlén.
59131
Slutpris175 SEK
Värdering1 500 SEK
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Björn Borg, The Hep Stars med flera.
59129
Slutpris400 SEK
Ytterfoder och ljuslykta m.m, 7 delar, keramik, Rolf Berg.
59123
Slutpris950 SEK
Pepsi, ljusskylt. 1990-tal.
59128
Pepsi, ljusskylt. 1990-tal.
Slutpris300 SEK
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Edith Piaf , Tommy Steele med flera.
59127
Slutpris400 SEK
Traktor, metall, Ford 7700, ERTL, USA.
59126
Slutpris250 SEK
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
59124
Slutpris300 SEK
Stilbyrå, 2 lådor, trä/sten, 1900-tal.
59122
Slutpris800 SEK
Mockaservis, 12 delar, porslin, Alka Kunst, Bavaria.
59121
Slutpris250 SEK
Golvlampa, metall/textil.
59120
Golvlampa, metall/textil.
Slutpris250 SEK
Taklampa, plåt/glas, 1960/70-tal.
59119
Slutpris150 SEK
Figuriner, 3 st, glas/keramik, bl.a Reijmyre, Karl Erik Ivar och Thomas Hellström, Nittsjö.
59118
Slutpris225 SEK
Sideboard, 4 lådor, 2 skåp, trä/metall, rokokostil, Blomstermåla möbelfabrik.
59116
Slutpris500 SEK
Hallampa, metall/glas, 1930/40-tal.
59117
Slutpris500 SEK
Muggar och assietter, 8+8 st, porslin, Grön Anna, Rörstrand.
59115
Slutpris1 400 SEK
Tomtar, 4 st, keramik, 1900-tal.
59114
Slutpris200 SEK
Ulrika Hydman Vallien och Bertil Vallien, miniatyrer, 4 st, Kosta Boda.
59112
Slutpris400 SEK
Jens Eltorp, miniatyrer, 5 st, glas.
59111
Slutpris175 SEK
Bestickservis, 83 delar, nysilver, "Slottsbarock", Jernbolaget Eskilstuna, samt coasters, 14+12 st.
59110
Slutpris1 300 SEK
Trädgårdsstolar, 5 st, ställbara, hopfällbara.
59107
Slutpris750 SEK
Julkrubba med figuriner, 20 delar, bl. a keramik, 1900-tal.
59109
Slutpris400 SEK
Torkställ, 2 st, samt jordspik, roterande, Brabantia.
59108
Slutpris450 SEK
Duk och servetter, 1+12, linne, "Nobel Jubilee", Klässbols Linneväveri.
59101
Slutpris3 700 SEK
Svepask och träfigur, trä/textil, bl. a "Bombi Bitt", Charlotte Weibull.
59106
Slutpris100 SEK
Bing & Gröndahl, kaffeservis, 14 delar, porslin.
59105
Slutpris300 SEK
Elzbieta Piwek-Bialoborska (1922-1989), bordslampa, "Rogata", fajans, Polen.
59099
Slutpris8 200 SEK
Gunnar Ander, ljusstakar, 3 st, metall/glas, Ystad Metall.
59103
Slutpris350 SEK