59104
Ljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Gusums.
Slutpris225 SEK

59102
Pepparkvarn, trä, Peugeot, och mortel, mässing.
Slutpris850 SEK

59100
Damastdukar, 2 st.
Slutpris750 SEK

59097
Samsung Galaxy Buds 3, trådlösa hörlurar.
Slutpris500 SEK

59098
Tomtar, 10 st, keramik/trä, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

59096
Slutpris300 SEK

59095
Speglar, ett par, bemålat gjutjärn, 1800/1900-tal.
Slutpris350 SEK

59094
Hatthylla, trä/metall, Ib Laursen.
Slutpris850 SEK

57762
Matta, ull/bomull.
Slutpris500 SEK

58144
Fårskinnsrock, Goldstein.
Slutpris1 300 SEK

58312
Spegel, förgylld ram och bronserad ram, empire, 1800-talets första del.
Slutpris1 100 SEK

59093
Louise Adelborg, Nationalservisen/Swedish Grace, 56 delar, porslin, dekor "Nordstärnan", Rörstrand, 1950-tal.
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK

59091
Matservis, 52 delar, flintgods, "Formosa", röd kant, Rörstrand, 1886-87.
Slutpris950 SEK
Värdering2 000 SEK

59090
Matservisdelar, 25 delar, porslin, Rosenthal, Tyskland, 1900-tal.
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK

59089
Tamburmajor, metall, Rörmekano i Skåne Fagerhult AB.
Slutpris350 SEK

59087
Helmer Osslund, "Stockholm", servisdelar, 57 st, porslin, Gustavsberg.
Slutpris125 SEK

59088
Handdukar, 13+ 6 st, bl.a linne.
Slutpris300 SEK

59083
Champagnekylare, "Lanson", metall.
Slutpris650 SEK

59084
Armbandsur, 3 st, Seiko, Tissot, Citizen.
Slutpris175 SEK

59085
Börge Mogensen, bokhylla, ek, "Öresund", Karl Andersson´s, Bra Bohag.
Slutpris700 SEK

59081
Cd-skivor, ett parti, klassiskt och jazz.
Slutpris300 SEK

59082
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
Slutpris600 SEK

59080
Slutpris500 SEK

59078
Trädgårdstomte, betong.
Slutpris400 SEK

59079
Anna Ehrner, fat med 2 kulor, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris225 SEK

59077
Bordslampor, 5 st, metall/glas, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

59076
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/glas.
Slutpris100 SEK

59075
Skåp, valnöt, rokokostil, 1900/2000-tal.
Slutpris3 100 SEK

59074
Fotogenlampa, mässing/glas, elektrifierad, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

59073
Bordslampa, stengods, Søholm, Danmark, 1960/70-tal.
Slutpris900 SEK

59072
Skeppskompass, metall/glas, Lyth, Stockholm.
Slutpris125 SEK

59071
Slutpris900 SEK

59070
Fällkniven S1, överlevnadskniv, stål/thermorun, med slida, Cordura.
Slutpris950 SEK

59069
Plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

59068
Krus, 5 st, keramik.
Slutpris175 SEK

59066
Brio tågbana, ett parti, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59065
Korgstolar, ett par, rotting, "Agen", IKEA.
Slutpris550 SEK

59064
Dorothy Clough, väggplakett, "Hästar", keramik, Upsala Ekeby.
Slutpris300 SEK

59063
Bordsdukar och flamskvävnad, 8 delar, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

59061
Barbord med serveringsbricka, njurformat, trä/glas/metall, 1900-tal.
Slutpris1 000 SEK

59062
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
Slutpris450 SEK

59059
Slutpris1 300 SEK

59058
Björn Lindroth, litografi nr 271/300, signerad.
Slutpris200 SEK

59053
Lennart Jirlow, litografi nr 13/225, signerad.
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK

59057
Tyger och stuvbitar, ett parti, bl, a Josef Frank, Svensk Tenn och Marimekko.
Slutpris300 SEK

59056
Slutpris400 SEK

59055
Slutpris250 SEK

59054
Hallampa, glas, metall, 1900-tal.
Slutpris300 SEK