58947
Fredrik Rohde, olja och blyerts på pannå, monogramsignerad, daterad 86.
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

58944
Spegel, ram i metall, Malmö glassliperi & blyfönsterfabrik.
Slutpris175 SEK

58945
Spegel, förgylld ram.
Slutpris550 SEK

58943
Säkerhetsskåp, Nivex, med högsäkerhetslås, Kaba Mas Modell 52.
Slutpris1 700 SEK

58941
Stege, hopfällbar, metall, Seda.
Slutpris350 SEK

58940
Slutpris700 SEK

58939
Stege, hopfällbar, aluminium, Gimi.
Slutpris1 100 SEK

58938
Glasservisdelar, 49 delar, Johansfors.
Slutpris125 SEK

58937
Bowlingklot, Columbia 300, Hurricane, 2 st, med väska, Streamline, Storm.
Slutpris100 SEK

58936
Kaffeskedar, silver, olika modeller, vikt: 132 gr.
Slutpris1 000 SEK

58935
Snurrstolar, ett par, metall/plast, "Scala", IKEA, 1970-tal.
Slutpris225 SEK

58934
Snickarbälte och verktyg, ett parti, bl.a Bahco.
Slutpris150 SEK

58933
Fotoramar, ett parti.
Slutpris100 SEK

58932
Väggskåp, furu.
Slutpris350 SEK

58931
Dukar och bonader, ett parti, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58930
Tygrullar, 4 st, bl.a "Pärlblad", Louise Videlyck, Arvidssons Textil.
Slutpris150 SEK

58928
Tygrullar, 7 st, bl.a Strömma.
Slutpris300 SEK

58929
Kaffeservis, 31 delar, porslin, Svenska slott, Bing & Gröndahl.
Slutpris225 SEK

58927
Symaskin i koffert, Mod. Indigo-14, Janome.
Slutpris500 SEK

58926
Tygrullar, 4 st, bl.a "Kattegatt", Björk Forth, Arvidssons Texil.
Slutpris200 SEK

58924
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

58925
Kaffebryggare, Melitta, Look Selection, obegagnad.
Slutpris250 SEK

58921
Glasservis, 71 delar, Kosta, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

58919
Soffbord, "Stockholm", IKEA, trä.
Slutpris1 500 SEK

58923
Spik och skruvstäd m.m, ett parti.
Slutpris125 SEK

58922
Teservis, 14 delar, flintgods, Vinranka, Gefle.
Slutpris450 SEK

58920
Högtryckstvätt, Nilfisk C 130.2, med tillbehör.
Slutpris550 SEK

58918
Beslag, 250+100 st, metall, "Square", Elito.
Slutpris100 SEK

58917
Sängbord, ett par, alm, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58916
Terrin, flintgods, "Sabina", Rörstrand.
Slutpris125 SEK

58915
Snickarbänk, trä.
Slutpris500 SEK

58912
Matta, rölakan, ull.
Slutpris2 700 SEK

58914
Pelarbord, trä, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

57227
Vincente Martinez, figurin, porslin, "Golfer", Lladro.
Slutpris225 SEK

57613
Kontorsstol, trä/skinn, 1900-talets första hälft.
Slutpris225 SEK

58910
Tvättställ, flintgods/metall, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58909
Moccaservis, 16 delar, porslin, Ivory, Rosenthal.
Slutpris1 100 SEK

58908
Snurrfåtölj med fotpall, trä/skinn.
Slutpris600 SEK

58907
Vinglas, 8 st, Christineholm Design Studio.
Slutpris225 SEK

58906
Karmstolar och pallar, 5 delar, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

58901
Sideboard, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris2 400 SEK

58905
Glöggmuggar, 8 st, glas, handmålade, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58902
Cura, Minky Maroon, tyngdfilt, 6 kg, och Pearl Classic, tyngdtäcke, 9 kg.
Slutpris500 SEK

58903
Soffbord, marmor.
Slutpris175 SEK

58900
Ytterfoder, 3 st, keramik, Royal Botanic Gardens, Kew.
Slutpris700 SEK

58899
Sticksåg m.m, 5 delar, bl.a Bosch.
Slutpris225 SEK

58898
Skrivbord, Chippendalestil, björk, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58888
Byrå, 2 lådor, teak, 1900-talets mitt.
Slutpris850 SEK