Fredrik Rohde, olja och blyerts på pannå, monogramsignerad, daterad 86.
58947
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Spegel, ram i metall, Malmö glassliperi & blyfönsterfabrik.
58944
Slutpris175 SEK
Spegel, förgylld ram.
58945
Spegel, förgylld ram.
Slutpris550 SEK
Säkerhetsskåp, Nivex, med högsäkerhetslås, Kaba Mas Modell 52.
58943
Slutpris1 700 SEK
Stege, hopfällbar, metall, Seda.
58941
Slutpris350 SEK
58940
Slutpris700 SEK
Stege, hopfällbar, aluminium, Gimi.
58939
Slutpris1 100 SEK
Glasservisdelar, 49 delar, Johansfors.
58938
Slutpris125 SEK
Bowlingklot, Columbia 300, Hurricane, 2 st, med väska, Streamline, Storm.
58937
Slutpris100 SEK
Kaffeskedar, silver, olika modeller, vikt: 132 gr.
58936
Slutpris1 000 SEK
Snurrstolar, ett par, metall/plast, "Scala", IKEA, 1970-tal.
58935
Slutpris225 SEK
Snickarbälte och verktyg, ett parti, bl.a Bahco.
58934
Slutpris150 SEK
Fotoramar, ett parti.
58933
Fotoramar, ett parti.
Slutpris100 SEK
Väggskåp, furu.
58932
Väggskåp, furu.
Slutpris350 SEK
Dukar och bonader, ett parti, 1900-tal.
58931
Slutpris125 SEK
Tygrullar, 4 st, bl.a "Pärlblad", Louise Videlyck, Arvidssons Textil.
58930
Slutpris150 SEK
Tygrullar, 7 st, bl.a Strömma.
58928
Slutpris300 SEK
Kaffeservis, 31 delar, porslin, Svenska slott, Bing & Gröndahl.
58929
Slutpris225 SEK
Symaskin i koffert, Mod. Indigo-14, Janome.
58927
Slutpris500 SEK
Tygrullar, 4 st, bl.a "Kattegatt", Björk Forth, Arvidssons Texil.
58926
Slutpris200 SEK
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor, 1900-tal.
58924
Slutpris175 SEK
Kaffebryggare, Melitta, Look Selection, obegagnad.
58925
Slutpris250 SEK
Glasservis, 71 delar, Kosta, 1900-tal.
58921
Slutpris600 SEK
Soffbord, "Stockholm", IKEA, trä.
58919
Slutpris1 500 SEK
Spik och skruvstäd m.m, ett parti.
58923
Slutpris125 SEK
Teservis, 14 delar, flintgods, Vinranka, Gefle.
58922
Slutpris450 SEK
Högtryckstvätt, Nilfisk C 130.2, med tillbehör.
58920
Slutpris550 SEK
Beslag, 250+100 st, metall, "Square", Elito.
58918
Slutpris100 SEK
Sängbord, ett par, alm, 1900-tal.
58917
Slutpris100 SEK
Terrin, flintgods, "Sabina", Rörstrand.
58916
Slutpris125 SEK
Snickarbänk, trä.
58915
Snickarbänk, trä.
Slutpris500 SEK
Matta, rölakan, ull.
58912
Matta, rölakan, ull.
Slutpris2 700 SEK
Pelarbord, trä, 1900-tal.
58914
Pelarbord, trä, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Vincente Martinez, figurin, porslin, "Golfer", Lladro.
57227
Slutpris225 SEK
Kontorsstol, trä/skinn, 1900-talets första hälft.
57613
Slutpris225 SEK
Tvättställ, flintgods/metall, 1900-tal.
58910
Slutpris350 SEK
Moccaservis, 16 delar, porslin, Ivory, Rosenthal.
58909
Slutpris1 100 SEK
Snurrfåtölj med fotpall, trä/skinn.
58908
Slutpris600 SEK
Vinglas, 8 st, Christineholm Design Studio.
58907
Slutpris225 SEK
Karmstolar och pallar, 5 delar, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
58906
Slutpris175 SEK
Sideboard, teak, 1900-talets andra hälft.
58901
Slutpris2 400 SEK
Glöggmuggar, 8 st, glas, handmålade, 1900-tal.
58905
Slutpris100 SEK
Cura, Minky Maroon, tyngdfilt, 6 kg, och Pearl Classic, tyngdtäcke, 9 kg.
58902
Slutpris500 SEK
Soffbord, marmor.
58903
Soffbord, marmor.
Slutpris175 SEK
Ytterfoder, 3 st, keramik, Royal Botanic Gardens, Kew.
58900
Slutpris700 SEK
Sticksåg m.m, 5 delar, bl.a Bosch.
58899
Slutpris225 SEK
Skrivbord, Chippendalestil, björk, 1900-tal.
58898
Slutpris100 SEK
Byrå, 2 lådor, teak, 1900-talets mitt.
58888
Slutpris850 SEK