60459
Slutpris350 SEK
Kopparpannor m.m, 5 delar, bl.a Krögarhuset.
60458
Slutpris1 000 SEK
60457
Slutpris450 SEK
Traktörpannor m.m, 8 delar, koppar, Krögarhuset.
60456
Slutpris500 SEK
60455
Slutpris450 SEK
Tomte, lergods, Gräfenroda, Tyskland.
60454
Slutpris150 SEK
Smurfhus och smurfar, ett parti.
60453
Slutpris350 SEK
Bordslampa, glas/mässing, 1900-tal.
60452
Slutpris550 SEK
Hylla med vinställ för 20 flaskor, smide/rotting.
60451
Slutpris350 SEK
Peter Hvidt & Orla Mølgaard, soffbord, teak, France & Daverkosen, Danmark, 1950/60-tal.
59378
Slutpris2 900 SEK
Skaftdammsugare, Apt Sonic 750, med tillbehör.
60447
Slutpris1 000 SEK
Christopher Wray, bordslampa, mässing/glas, 1900-tal.
60449
Slutpris500 SEK
Högtryckstvätt, Nilfisk Core 130, med tillbehör, bl.a Nilfisk Power Patio och Gardena.
60444
Slutpris800 SEK
Laurids Lønborg, bordsdekoration, "Champagnebrus", Danmark, 1900-talets andra hälft.
60448
Slutpris450 SEK
Kaffeservis, 24 delar, porslin, Seltmann, Bavaria.
60446
Slutpris100 SEK
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
60445
Slutpris300 SEK
Ägghöna, keramik, Tyskland, 1900-tal.
60443
Slutpris175 SEK
Lars Hellsten, vaser, ett par, glas, "Odyssey", Orrefors.
60440
Slutpris150 SEK
Vicke Lindstrand, glasservis, 27 delar, ''Sickan'', Kosta Boda, 1940/50-tal.
60442
Slutpris550 SEK
Förkläden, 6 st.
60439
Förkläden, 6 st.
Slutpris600 SEK
Vitrinskåp, ek, blyinfattat glas, 1900-tal.
60437
Slutpris850 SEK
Bordslampor, ett par, keramik, Knabstrup, Danmark.
60436
Slutpris600 SEK
Jägarutrustning, ett parti.
60435
Jägarutrustning, ett parti.
Slutpris350 SEK
Dukar och kuddfodral, 5 delar, allmogetextil.
60434
Slutpris400 SEK
Kjolar, 2 st, ull, 1800/1900-tal.
60433
Slutpris900 SEK
Bok, ''Svenska Gods och Gårdar III Skåne", Uddevalla, Bohusläningens Tryckeri och Bokbinderi,1937.
60432
Slutpris750 SEK
Spegel, träram.
60431
Spegel, träram.
Slutpris125 SEK
Tryck, Asien.
60430
Tryck, Asien.
Slutpris100 SEK
Brevvåg, metall, Columbus Bilateral.
60429
Slutpris100 SEK
Spegel, bemålat trä, delvis förgylld, fasettslipat glas, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
60428
Slutpris500 SEK
Byrå, 8 lådor, trä, Asien.
60416
Byrå, 8 lådor, trä, Asien.
Slutpris900 SEK
Alvar Aalto, ljuslyktor, 5 st, glas, Iittala, Finland.
60426
Slutpris400 SEK
Dockor, 4 st, cellulloid.
60427
Dockor, 4 st, cellulloid.
Slutpris125 SEK
Bodo von Campenhausen, "Ystad", affisch.
60425
Slutpris650 SEK
Edwald Dahlskog,  vas, fajans, ''Kulvas'', Bo Fajans, signerad.
60424
Slutpris1 900 SEK
Bord, 2 st, bambu/rotting/glas.
60422
Slutpris750 SEK
Ljusstakar, ett par, tenn, Ystad Tenn, 1932.
60421
Slutpris500 SEK
Ljusstakar, ett par, brons, Ystad Brons.
60420
Slutpris125 SEK
Figurin, porslin, Nao, Spanien.
60419
Slutpris500 SEK
Fåtöljer, ett par, björk/textil, "Poäng", IKEA.
60418
Slutpris350 SEK
Wilhelm Kåge och Gabriel Burmeister, vaser, 2 st, keramik, bl.a ''Argenta'', Gustavsberg.
60417
Slutpris300 SEK
Kurt Tschörner och Otto Gerharz, skulptur, oxe, glaserad keramik,  Ruscha Keramik, Tyskland, 1960-tal.
60413
Slutpris750 SEK
Hörnhylla/klädhängare, trä/metall.
60412
Slutpris450 SEK
Slaglåsgevär.
60409
Slaglåsgevär.
Slutpris2 800 SEK
Carl-Harry Stålhane och Aune Laukkanen, fat, lergods,  Rörstrand.
60411
Slutpris850 SEK
Thomas Hellström, figurin, katt, lergods, Nittsjö, signerad.
60410
Slutpris300 SEK
60408
Slutpris225 SEK
Vitrinskåp, furu/glas.
60407
Vitrinskåp, furu/glas.
Slutpris600 SEK