60459
Slutpris350 SEK

60458
Kopparpannor m.m, 5 delar, bl.a Krögarhuset.
Slutpris1 000 SEK

60457
Slutpris450 SEK

60456
Traktörpannor m.m, 8 delar, koppar, Krögarhuset.
Slutpris500 SEK

60455
Slutpris450 SEK

60454
Tomte, lergods, Gräfenroda, Tyskland.
Slutpris150 SEK

60453
Smurfhus och smurfar, ett parti.
Slutpris350 SEK

60452
Bordslampa, glas/mässing, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

60451
Hylla med vinställ för 20 flaskor, smide/rotting.
Slutpris350 SEK

59378
Peter Hvidt & Orla Mølgaard, soffbord, teak, France & Daverkosen, Danmark, 1950/60-tal.
Slutpris2 900 SEK

60447
Skaftdammsugare, Apt Sonic 750, med tillbehör.
Slutpris1 000 SEK

60449
Christopher Wray, bordslampa, mässing/glas, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

60444
Högtryckstvätt, Nilfisk Core 130, med tillbehör, bl.a Nilfisk Power Patio och Gardena.
Slutpris800 SEK

60448
Laurids Lønborg, bordsdekoration, "Champagnebrus", Danmark, 1900-talets andra hälft.
Slutpris450 SEK

60446
Kaffeservis, 24 delar, porslin, Seltmann, Bavaria.
Slutpris100 SEK

60445
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Slutpris300 SEK

60443
Ägghöna, keramik, Tyskland, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

60440
Lars Hellsten, vaser, ett par, glas, "Odyssey", Orrefors.
Slutpris150 SEK

60442
Vicke Lindstrand, glasservis, 27 delar, ''Sickan'', Kosta Boda, 1940/50-tal.
Slutpris550 SEK

60439
Förkläden, 6 st.
Slutpris600 SEK

60437
Vitrinskåp, ek, blyinfattat glas, 1900-tal.
Slutpris850 SEK

60436
Bordslampor, ett par, keramik, Knabstrup, Danmark.
Slutpris600 SEK

60435
Jägarutrustning, ett parti.
Slutpris350 SEK

60434
Dukar och kuddfodral, 5 delar, allmogetextil.
Slutpris400 SEK

60433
Kjolar, 2 st, ull, 1800/1900-tal.
Slutpris900 SEK

60432
Bok, ''Svenska Gods och Gårdar III Skåne", Uddevalla, Bohusläningens Tryckeri och Bokbinderi,1937.
Slutpris750 SEK

60431
Spegel, träram.
Slutpris125 SEK

60430
Tryck, Asien.
Slutpris100 SEK

60429
Brevvåg, metall, Columbus Bilateral.
Slutpris100 SEK

60428
Spegel, bemålat trä, delvis förgylld, fasettslipat glas, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Slutpris500 SEK

60416
Byrå, 8 lådor, trä, Asien.
Slutpris900 SEK

60426
Alvar Aalto, ljuslyktor, 5 st, glas, Iittala, Finland.
Slutpris400 SEK

60427
Dockor, 4 st, cellulloid.
Slutpris125 SEK

60425
Bodo von Campenhausen, "Ystad", affisch.
Slutpris650 SEK

60424
Edwald Dahlskog, vas, fajans, ''Kulvas'', Bo Fajans, signerad.
Slutpris1 900 SEK

60422
Bord, 2 st, bambu/rotting/glas.
Slutpris750 SEK

60421
Ljusstakar, ett par, tenn, Ystad Tenn, 1932.
Slutpris500 SEK

60420
Ljusstakar, ett par, brons, Ystad Brons.
Slutpris125 SEK

60419
Figurin, porslin, Nao, Spanien.
Slutpris500 SEK

60418
Fåtöljer, ett par, björk/textil, "Poäng", IKEA.
Slutpris350 SEK

60417
Wilhelm Kåge och Gabriel Burmeister, vaser, 2 st, keramik, bl.a ''Argenta'', Gustavsberg.
Slutpris300 SEK

60413
Kurt Tschörner och Otto Gerharz, skulptur, oxe, glaserad keramik, Ruscha Keramik, Tyskland, 1960-tal.
Slutpris750 SEK

60412
Hörnhylla/klädhängare, trä/metall.
Slutpris450 SEK

60409
Slaglåsgevär.
Slutpris2 800 SEK

60411
Carl-Harry Stålhane och Aune Laukkanen, fat, lergods, Rörstrand.
Slutpris850 SEK

60410
Thomas Hellström, figurin, katt, lergods, Nittsjö, signerad.
Slutpris300 SEK

60408
Slutpris225 SEK

60407
Vitrinskåp, furu/glas.
Slutpris600 SEK