58364
Glasburkar med lock och flaskor med bygel, ett parti.
Slutpris100 SEK

58362
Skivspelare, Luxor Dirigent 6000.
Slutpris450 SEK

58361
Verkstadshyllor, 2 st, metall.
Slutpris550 SEK

58360
Verktygslådor, 2 st, samt verktyg m.m.
Slutpris100 SEK

57384
Fällbord, brun lasyr, "Björnsholm", Ikeas 1700-talsserie.
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

58358
Verktygstavla, verktyg m.m, ett parti.
Slutpris300 SEK

58355
Golvlampa, 3 ljuspunkter, metall, Cottex.
Slutpris150 SEK

58357
Flossamatta.
Slutpris175 SEK

58356
Skulpturer, 3 st, elefanter, jade på träsockel, Kina, 1900-tal.
Slutpris900 SEK

58354
Lornjetter, 2 st, gulmetall/emajl, 1800/1900-tal.
Slutpris300 SEK

58352
Tomte med lykta, keramik, Heissner, 1900-talets andra hälft.
Slutpris950 SEK

58351
Kaffeskedar, 10 st, silver, ''Disa''.
Slutpris1 300 SEK

58350
Bestickservisdelar, 26 st, silver, ''Chippendale'', C.G.Hallberg, 1944.
Slutpris3 600 SEK

58349
Matskedar, 6 st, silver 875, Jugend.
Slutpris3 800 SEK

58348
Bestickservisdelar, 12 st, silver 875.
Slutpris3 400 SEK

58339
Märklin Sprint, bilbana, ett parti, 1900-talets andra hälft.
Slutpris2 100 SEK

58347
Kaffeskedar, 10 st, silver, ''Sachsisk''.
Slutpris1 200 SEK

58332
Rune Säll, skulptur, 24/75, metall/trä, signerad.
Slutpris1 800 SEK

58346
Puderdosa med spegel och läppstiftshållare, silver, importstämplat, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

58343
Fotoramar, 3 st, koppar, 1900-talets första del.
Slutpris125 SEK

58341
Actionfigurer, ett parti, plast, bl. a Kenner.
Slutpris250 SEK

58340
Lego, Duplo, ett parti.
Slutpris550 SEK

58337
Bilbana, "La Pista Del Campioni", Polisstil, 1970-tal.
Slutpris100 SEK

58338
Matta, Bachtiar, Iran, handknuten, ull.
Slutpris800 SEK

58336
Vinylskivor i plastback, ett parti, mest rock, bl.a Uriah Heep.
Slutpris300 SEK

58334
Beck & Jung, skulptur, ''Girocubes'', aluminium/plexiglas, EA 13/50, signerad, daterad 1977.
Slutpris1 600 SEK

58335
Bertil Vallien, vas, glas, ''Rainbow'', Kosta Boda, signerad.
Slutpris100 SEK

58333
Byggnader och tillbehör till tågbana , bl. a Märklin, ett parti.
Slutpris400 SEK

58329
Märklin, bro m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

58330
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
Slutpris650 SEK

58331
Ljusstakar och ströare, 5 delar, silver.
Slutpris1 300 SEK

58328
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
Slutpris225 SEK

58327
Mynt, ett parti, delvis silver, Sverige, 1800/1900-tal.
Slutpris3 100 SEK

58325
Brio MEC, ett parti.
Slutpris450 SEK

58326
Märklin, tågräls m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris1 000 SEK

58323
Minnesmynt, 5 st, Sverige.
Slutpris900 SEK

58322
Mynt, 27 st, äldre, Sverige.
Slutpris150 SEK

58320
Äldre sedlar, 25 st, Sverige.
Slutpris400 SEK

58321
Mynt, 10 st, Sverige, 1700-tal.
Slutpris150 SEK

58318
Göran Wärff, glasservis, 24 delar, ''Prince'', Kosta Boda.
Slutpris1 600 SEK

58319
Tågbana i trä, ett parti.
Slutpris450 SEK

58317
Träleksaker, bl.a Brio.
Slutpris200 SEK

57612
Specerihylla, trä/flintgods, Gustavsberg.
Slutpris250 SEK

57074
Trappstegsmattor, 15 st, självhäftande.
Slutpris400 SEK

56691
Kopparpannor m.m, 7 delar, bl.a Eva-Trio.
Slutpris200 SEK

57187
Brännvinsmått med hylla, 8 delar, koppar/trä, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

58315
Trädgårdsbord, metall.
Slutpris850 SEK

58313
Trädgårdsbänk, plast.
Slutpris200 SEK