Oidentifierad konstnär, blandteknik, otydligt signerad.
57596
Slutpris225 SEK
Frederik Ernlund, olja på duk, signerad.
57595
Slutpris850 SEK
Karin Kärfve, pastell, signerad.
57594
Slutpris100 SEK
Allmoge, 4 delar, trä, 1800/1900-tal.
57593
Slutpris100 SEK
Takkrona, för 5 ljus, 6 ljuspunkter, glasprismor, mässing, 1900-tal.
57587
Slutpris600 SEK
Nipperaskar, 4 st, porslin, bl.a Rosenthal.
57591
Slutpris200 SEK
Hylla med skrivskiva och skåp, teak, 1950/60-tal.
57590
Slutpris950 SEK
Delftporslin, 4 delar, 1900-tal.
57588
Slutpris125 SEK
Karaffer och snapsglas, 16 delar, glas, Holmegaard.
57586
Slutpris300 SEK
Speceriburkar, 15 st, plast, bl.a BELLA-burken, Erik Kold, NilsJohan.
57585
Slutpris650 SEK
Plåtburkar m.m, 17 delar.
57584
Plåtburkar m.m, 17 delar.
Slutpris100 SEK
Vaser och assietter, 3+4 st, keramik, bl.a Ekeby.
57583
Slutpris100 SEK
Fåtölj, textil, trä, 1960-tal.
57577
Slutpris1 700 SEK
Porslin, ett parti, Kina och Japan.
57581
Slutpris300 SEK
Soffbord, teak, 1900-talets andra hälft.
57582
Slutpris350 SEK
Matta, Old Malayer, Persien, handknuten, ull.
57580
Slutpris900 SEK
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
57579
Slutpris600 SEK
Matta, Afghan Proyer, handknuten, ull, Ikea.
57578
Slutpris250 SEK
Teservis, 6 delar, porslin, "Ulrika", Rörstrand.
57576
Slutpris125 SEK
Stolar, ett par, trä, 1800/1900-tal, troligen Norge.
57570
Slutpris2 400 SEK
Ingeborg Plockross Irminger, figurin, porslin, ''Flicka med docka'', 1526, Bing & Gröndahl.
57574
Slutpris150 SEK
Ytterfoder, 3 st, porslin, Upsala-Ekeby och 'Liljekonvalj'', Gustavsberg.
57573
Slutpris150 SEK
Krus med tappkran på fot, stengods/metall, Höganäs.
57569
Slutpris500 SEK
Krus, 3 st, stengods, Rörstrand, Gustavsberg och Göteborg.
57571
Slutpris175 SEK
Sidobord, teak, rottinghylla, hjultrissor på två ben, 1900-talets andra hälft.
57568
Slutpris550 SEK
Erik Höglund, ljusstakar, 4 st, glas/metall, Boda.
57567
Slutpris1 100 SEK
Ytterfoder, majolika, Jugend, märkt SETTÍ.
57566
Slutpris300 SEK
Piedestal, trä/stenskiva, 1900-tal.
57565
Slutpris150 SEK
Sockerlåda, trä.
57563
Sockerlåda, trä.
Slutpris300 SEK
Stina Sörman, ljusstakar, tuppar, 3 st, gips, signerade, daterade 1961.
57564
Slutpris450 SEK
Tallrikar, 7 delar, stengods/porslin, Aida, ''Raw'' och Kaj Franck, ''Teema'', Iittala.
57562
Slutpris150 SEK
Matta, Turkmen, ull, handknuten.
57559
Slutpris600 SEK
Fåtöljer, 3 st, textil, fransar, Klunkestil, 1900-tal.
57561
Slutpris100 SEK
Mattor, 4 st, handknutna, ull.
57560
Slutpris100 SEK
Dalahäst, trä, Nils Olsson, Nusnäs.
57558
Slutpris225 SEK
Kopp med fat, porslin, Famille Rose, Qianlong, Kina, 1736-1795.
57553
Slutpris350 SEK
Matta, rölakan, ull.
57557
Matta, rölakan, ull.
Slutpris400 SEK
Elektrifierad fotogenlampa, majolika/metall, 1800/1900-tal.
57556
Slutpris200 SEK
Ytterfoder, 5 st, porslin, Italien.
57551
Slutpris500 SEK
Stegpall, plast/metall.
57555
Stegpall, plast/metall.
Slutpris500 SEK
Smörbyttor med lock, ett par, flintgods, ''Pyro'', Gustavsberg.
57554
Slutpris175 SEK
Stegpall, trä/metall.
57552
Stegpall, trä/metall.
Slutpris225 SEK
Marianne Westman, pottor, ett par, porslin, Rörstrand.
57550
Slutpris350 SEK
Ytterfoder, 2 st, flintgods, 1800-talets första hälft.
57548
Slutpris450 SEK
Rolf Hallengren, olja på duk, signerad.
57544
Slutpris1 900 SEK
Flaskor, ett parti, samt plastback.
57549
Slutpris175 SEK
Flaskor, ett parti, samt 2 träbackar.
57547
Slutpris125 SEK
Rolf Hallengren, olja på duk 2 st, signerade.
57542
Slutpris850 SEK