Kaffekvarnar m.m, 10 delar, trä/mässing,bl.a Trösser, 1900-tal.
57282
Slutpris400 SEK
Parasoll, "Visby", Sunlife.
57281
Parasoll, "Visby", Sunlife.
Slutpris400 SEK
Sidobord, 2 st, glas/metall, 1900/2000-tal.
57280
Slutpris175 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, Nils Hansen, Norge.
57279
Slutpris900 SEK
Skulptur, glas, äpple, Scancrystal.
57278
Slutpris300 SEK
Trädgårdsstolar, 4 st, metall/trä, stapelbara.
57277
Slutpris1 100 SEK
Jan Rufelt, blandteknik, signerad, daterad 2009.
57276
Slutpris125 SEK
Georg Källkvist, ''Cineraria'', olja på duk, monogramsignerad, daterad 1975.
57270
Slutpris1 500 SEK
Barnmöbler, 3 delar, trä, hopfällbara.
57275
Slutpris300 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, litografi nr 34/61, signerad.
57274
Slutpris500 SEK
Åsa Melin, ''12. Trädet I'', olja på pannå, signerad.
57269
Slutpris1 100 SEK
Anders Nilsson, ''Kräftfiske'', olja på duk, signerad.
57271
Slutpris150 SEK
Gertrud Carlsson, olja på pannå, signerad, daterad 1983.
57272
Slutpris150 SEK
Helge Lundström, ''Sädesfält'', olja på duk, signerad, daterad 1981.
57268
Slutpris2 800 SEK
Kaffe- och teservisdelar, 18 st, porslin, "Regina", Seltmann Wieden, Bavaria.
57267
Slutpris100 SEK
Vicke Lindstrand, glasservis, 10+12+6+7 st, "Sickan", Kosta Boda.
57266
Slutpris800 SEK
Matbord och 10 stolar, furu.
57265
Matbord och 10 stolar, furu.
Slutpris2 900 SEK
Ljusstake och vas, glas, Anne Nilsson, "Celeste" och Magnus Fortmeiier, "Organic, Orrefors.
57264
Slutpris250 SEK
Matbord och 6 stolar, trä/textil.
57263
Slutpris500 SEK
Tomtar, 3 st, lergods, Tyskland, 1900-tal.
57262
Slutpris450 SEK
Arthur Percy, rhytonvas och ljusstakar, 3 delar, porslin, "Safir", Gefle.
57261
Slutpris175 SEK
Fisher-Price Toys, Play Family School, plast, 1970-tal.
57260
Slutpris200 SEK
Stereo, Bang & Olufsen, Beosound 2500, samt fjärrkontroll, Beolink 1000.
57259
Slutpris1 400 SEK
Tv, Bang & Olufsen Beovision 9000, 25 tum, med golvstativ och fjärrkontroll, Beolink 1000.
57258
Slutpris750 SEK
Matchbox, PlayBoot House, plast, 1970-tal.
57257
Slutpris125 SEK
TV, Bang & Olufsen Beovision 1, 25 tum, med väggstativ och fjärrkontroll, Beoremote 1.
57256
Slutpris300 SEK
Skulptur, patinerad brons,  ballerina, Fyrklövern.
57255
Slutpris1 700 SEK
Klädhängare, 2 st, trä/metall, bl.a Norrgavel.
57254
Slutpris300 SEK
Sågbord, Universalsåg CSK 315.
56433
Slutpris300 SEK
Bord, spegel m.m, 6 delar, teak, Trip Trap, Danmark.
57252
Slutpris350 SEK
Karaff med propp, konstglas, troligen Empoli, Italien.
57251
Slutpris350 SEK
Erik Höglund, vas, konstglas, Boda, signerad, 1965.
57249
Slutpris200 SEK
Figuriner, 3 st, porslin, Goebel, Tyskland.
57248
Slutpris200 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Nao, Spanien.
57247
Slutpris150 SEK
Figurin på träsockel, porslin/trä, Tengra, Spanien.
57246
Slutpris125 SEK
Figurin, porslin, Nao, Spanien.
57245
Slutpris300 SEK
Campingset, 5 delar, Weile.
57244
Campingset, 5 delar, Weile.
Slutpris100 SEK
Frisörstolar, 3 st, konstskinn/metall, Olymp.
57243
Slutpris400 SEK
57242
Slutpris300 SEK
Theresia Sandström, olja på duk, signerad, daterad 1929.
57241
Slutpris650 SEK
Kameror m.m, ett parti, bl.a Canon.
57240
Slutpris300 SEK
Ängel, figurin, porslin, "Weihnacht", Goebel, Tyskland.
57239
Slutpris200 SEK
Murray Callahan, figuriner, 10 st, fältspatporslin, "Änglarnas symfoni", Christineholm GALLERY, Fyrklövern.
57238
Slutpris500 SEK
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
57235
Slutpris500 SEK
Damcykel, 28 tum, 3 växlar, "White Label", Crescent.
57234
Slutpris750 SEK
Golvvas, keramik, med plastblommor.
57233
Slutpris300 SEK
Ljupco Kocovski, "Flickan och Duvan", bord, mahogntbetsad bok/glas med gravyr, signerad, Fyrklövern.
57232
Slutpris200 SEK
Monika Mulder, trädgårdsstolar, ett par, plast/metall, "Hasslö", Ikea, sent 1900-tal.
57231
Slutpris150 SEK