Systrarna Svensson, motivdamast, 4 st, Hagestad, 1960/70-tal, signerade.
57148
Slutpris900 SEK
Lalique, figurin, glas, Frankrike.
57149
Slutpris300 SEK
Erik Walter Persson, olja på duk, signerad.
57146
Slutpris500 SEK
Sittpuff, läder.
57176
Sittpuff, läder.
Slutpris350 SEK
Anne Nilsson, champagneglas, "Clown", Orrefors.
57145
Slutpris1 200 SEK
Skolfartyget "Köpenhamn", trä.
57175
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Ray Ban, solglasögon.
56355
Ray Ban, solglasögon.
Slutpris225 SEK
Ray Ban, solglasögon.
56362
Ray Ban, solglasögon.
Slutpris150 SEK
Sadel, läder, med tillbehör.
54804
Sadel, läder, med tillbehör.
Slutpris100 SEK
Kobratelefon, plast.
56237
Kobratelefon, plast.
Slutpris100 SEK
Kim Samsion, vilfåtölj, bok/flätad möbelresår, "Axstad", Ikea, 1990-tal.
56110
Slutpris225 SEK
Disneyfilmisar, 616 st, Disney Productions, 1970-tal.
57144
Slutpris250 SEK
Cd-skivor, ett parti, mest rock och indie, bl.a Björk.
57143
Slutpris550 SEK
Kobratelefon, plast.
57142
Kobratelefon, plast.
Slutpris125 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas och skål, glas.
57141
Slutpris250 SEK
Bordsfotogenlampa, glas, metall och porslin, 1900-tal.
57140
Slutpris450 SEK
57139
Slutpris175 SEK
Kopparföremål m.m, ett parti.
57137
Kopparföremål m.m, ett parti.
Slutpris200 SEK
Ytterfoder, majolika, jugend, 1900-talets början.
57136
Slutpris300 SEK
Kjell Leander Engström, olja på duk, signerad Kjell.
57135
Slutpris650 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, E.S.Sørensen, Scantime, Danmark.
57134
Slutpris400 SEK
Jordglob med belysning, Replogle Globes Inc.
57133
Slutpris225 SEK
Glasföremål, 5 st, bl.a Kosta Boda.
57132
Slutpris150 SEK
Fåtöljer, 2 st, textil/metall, 1900-talets andra hälft.
57131
Slutpris150 SEK
Blomsterbord, trä/mässing.
57129
Blomsterbord, trä/mässing.
Slutpris225 SEK
Gungstol, teak/stol, Bröderna Andersson, Ekenässjön, 1900-talets andra hälft.
57126
Slutpris950 SEK
Stegpall, metall.
57128
Stegpall, metall.
Slutpris550 SEK
Nötknäppare, 4 st, bemålat trä, Tyskland, 1900-tal.
57127
Slutpris500 SEK
Brio Mec och tågbana, ett parti.
57125
Slutpris300 SEK
Åsa Lindström, snapsglas, 2 st, porslin, Rörstrand, 2000-tal.
57124
Slutpris550 SEK
Golvvas, glaserat stengods, Vallåkra, tillskriven Arthur Andersson.
57122
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Vas och ljuslyktor, 3 delar, glas, Kosta Boda, Kjell Engman och Anna Ehrner.
57123
Slutpris100 SEK
Axel Olsson, ''Utvandrarna'', patinerad gips, signerad.
57121
Slutpris150 SEK
Christian Hvidt, karmstolar, 6 st, mahogny/textil, model 450, Söborg Möbelfabrik, Danmark.
57120
Slutpris300 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Malin'', Gustavsberg.
57118
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
57119
Slutpris350 SEK
Figurin, porslin, ''Marianne - The Minuet'', Franklin Porcelain.
57117
Slutpris250 SEK
57116
Slutpris400 SEK
Carl Philip, vas, emaljerad stål, ''Horizon'', Stelton.
57111
Slutpris1 100 SEK
Skiftnycklar och ringnyckel, 6 delar, Bacho.
57114
Slutpris125 SEK
Mikael Björnstjerna, ströare, 3 st, rostfritt stål, Boda Nova.
57113
Slutpris225 SEK
Selar m.m, 7 delar.
57112
Selar m.m, 7 delar.
Slutpris100 SEK
Kolonnljusstakar, ett par, nysilver, CG Hallberg.
57109
Slutpris1 100 SEK
Ljusstakar, 2 st, malm, barockstil, bl.a Ystad Metall.
57110
Slutpris400 SEK
Multistege, aluminium, modell HN4292, Harald Nyborg.
57108
Slutpris400 SEK
Smörhundar, 4 st, metall.
57107
Smörhundar, 4 st, metall.
Slutpris300 SEK
Broscher, 9 st, silver.
57106
Broscher, 9 st, silver.
Slutpris600 SEK
Frimärken, ett parti, olika årtal, postfriska.
57104
Slutpris1 000 SEK