Kategorier

Avslutad
Serveringsskåp, mahognyfaner, 1940-tal.
57105
Serveringsskåp, mahognyfaner, 1940-tal.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Tvättmaskin, Whirlpool, 6 kg.
57103
Tvättmaskin, Whirlpool, 6 kg.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Altarljusstake, patinerad mässing, 1900-tal.
57101
Altarljusstake, patinerad mässing, 1900-tal.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Plastbackar, 2 st, Skånemejerier.
57099
Plastbackar, 2 st, Skånemejerier.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Däckstolar, ett par, trä.
57100
Däckstolar, ett par, trä.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Remmare, 12 st, glas, 1900-tal.
57097
Remmare, 12 st, glas, 1900-tal.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Lego Duplo, ett parti, i förvaringslador, 2 st, bl.a Duplo bilbana.
57098
Lego Duplo, ett parti, i förvaringslador, 2 st, bl.a Duplo bilbana.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Jessica Björn, "Blåton Royal", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
57095
Jessica Björn, "Blåton Royal", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 800 - 2 200 SEK
Avslutad
Hattar, 2 st med ask, bl.a A.Christensen, Simrishamn, 1900-talets första hälft.
57094
Hattar, 2 st med ask, bl.a A.Christensen, Simrishamn, 1900-talets första hälft.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Modellfordon, ett parti, bl.a Minitrix.
57093
Modellfordon, ett parti, bl.a Minitrix.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Jessica Björn, "Skymningsskär", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
57092
Jessica Björn, "Skymningsskär", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
57091
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Parkbänk, gjutjärn/trä.
57089
Parkbänk, gjutjärn/trä.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
57090
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Trädgårdsfåtölj, gjutjärn/trä.
57087
Trädgårdsfåtölj, gjutjärn/trä.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Bengt "Bean" Andersson, tryck, 2 st, signerade.
57088
Bengt "Bean" Andersson, tryck, 2 st, signerade.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Krukor, 3 st, keramik.
57086
Krukor, 3 st, keramik.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Krukor, 4 st, konstmaterial.
57085
Krukor, 4 st, konstmaterial.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Magdalena Kossakowska, litografier, 4 st, signerade och numrerade..
57084
Magdalena Kossakowska, litografier, 4 st, signerade och numrerade..
Slutpris450 SEK
Avslutad
Krukor och trädgårdsdekoration, 4 delar, glaserad keramik.
57083
Krukor och trädgårdsdekoration, 4 delar, glaserad keramik.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Henry Mayne, olja på pannå, signerad.
57081
Henry Mayne, olja på pannå, signerad.
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Damcykel, Kärnan Classic, 26 tum, 3 växlar.
57082
Damcykel, Kärnan Classic, 26 tum, 3 växlar.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Pär Gunnar Thelander, "Tre Muser", litografi nr 144/175, signerad.
57080
Pär Gunnar Thelander, "Tre Muser", litografi nr 144/175, signerad.
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Butiksmonter med 4 lådor, trä/glas.
57079
Butiksmonter med 4 lådor, trä/glas.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Hans Billgren, blandteknik, monogramsignerad.
57077
Hans Billgren, blandteknik, monogramsignerad.
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Karin Nathorst Westfelt, olja på duk, monogramsignerad, daterad 1946.
57078
Karin Nathorst Westfelt, olja på duk, monogramsignerad, daterad 1946.
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
57076
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas, barockstil, 1900-tal.
57075
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas, barockstil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Luftkylare, på hjul, plast, Anslut.
57073
Luftkylare, på hjul, plast, Anslut.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Hinkar, 3 st, rostfritt stål.
57072
Hinkar, 3 st, rostfritt stål.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Bänkar, 2 st, furu.
57071
Bänkar, 2 st, furu.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Yxor, 5 st, metall/trä.
57070
Yxor, 5 st, metall/trä.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Tomte, lergods, Heissner.
57069
Tomte, lergods, Heissner.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Skulptur, betong.
57066
Skulptur, betong.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Sittryggsäckar, 2 st, nylon/metall.
57068
Sittryggsäckar, 2 st, nylon/metall.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Golvlampa, metall, ställbar, "Nymåne", IKEA.
57065
Golvlampa, metall, ställbar, "Nymåne", IKEA.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Elektrisk brasa, plast, Berry Magicoal, Rygby, England.
57067
Elektrisk brasa, plast, Berry Magicoal, Rygby, England.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Fönster, 2 st, blyinfattat glas.
57064
Fönster, 2 st, blyinfattat glas.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Klassiska Rosor", Schumann Arzberg.
57063
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Klassiska Rosor", Schumann Arzberg.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Plastmattor, 6 st.
57061
Plastmattor, 6 st.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman-Vallien, skål på fot, glas, Kosta Boda, signerad.
57050
Ulrica Hydman-Vallien, skål på fot, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Säng, ställbar, LINAK, Danmark, 90x200 cm.
57059
Säng, ställbar, LINAK, Danmark, 90x200 cm.
Slutpris1 600 SEK
Avslutad
Ljuslyktor, 2 st, blyinfattat glas, Smith´s  Konsthantverk.
57058
Ljuslyktor, 2 st, blyinfattat glas, Smith´s Konsthantverk.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Tv, Samsung UE50RU7475U, med fjärrkontroll.
57055
Tv, Samsung UE50RU7475U, med fjärrkontroll.
Slutpris1 000 SEK
Avslutad
Glasservis, 6+6+6 st, glas, Orrefors.
57053
Glasservis, 6+6+6 st, glas, Orrefors.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Walter Hickman, glasservis, 8+8+8 st, "Pippi", Kosta Boda.
57052
Walter Hickman, glasservis, 8+8+8 st, "Pippi", Kosta Boda.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Ljusstakar, barockstil, 3 st, malm, Ystad Metall, stämplade.
57049
Ljusstakar, barockstil, 3 st, malm, Ystad Metall, stämplade.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Ishink med tång, "Is-Sissi", Nilsjohan, stål, 1900-talets andra hälft.
57048
Ishink med tång, "Is-Sissi", Nilsjohan, stål, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.