56988
Båtmodeller, 2 st, trä, samtida.
Slutpris400 SEK

56987
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
Slutpris125 SEK

56986
Kaffebryggare, Moccamaster, Technivorm Clubline.
Slutpris450 SEK

56985
Stormlykta, metall/glas.
Slutpris125 SEK

56983
Bordslampa, metall/mässing.
Slutpris450 SEK

56984
Servetthållare och mortel, metall/sten.
Slutpris100 SEK

56982
Fickur, nyckeldragare, metall, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

56981
Bokmärken, ett parti.
Slutpris225 SEK

56978
Casio Edifice, armbandsur, herr, Japan.
Slutpris750 SEK

56980
Fickur, silver, Lejon, 1900-talets början.
Slutpris600 SEK

56976
Armani Exchange, armbandsur, herr.
Slutpris800 SEK

56977
Matsalsgrupp, 7 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris1 600 SEK

56967
Ilkka Pärni, seriegrafi nr 1/1, signerad, daterad 2007.
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 SEK

56975
Altardervisher, 2 st, Shiva m.m, gjutmetall, Indien, 1800/1900-tal.
Slutpris250 SEK

56974
Smålandsljusstake, för 7 ljus, trä.
Slutpris125 SEK

56970
Matsalsgrupp, 6 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

56972
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
Slutpris225 SEK

56971
Skulpturer, 2 st, sten.
Slutpris400 SEK

56969
Ljuslykta, metall/glas, Vinga of Sweden.
Slutpris250 SEK

56968
Diverse silver, ett parti.
Slutpris300 SEK

56966
Hendrik Nyberg, ''Månen'', olja på duk, signerad, daterad 1982.
Slutpris100 SEK

56964
Torsten Esbjörnsson, ''Jardin du Luxemb. Paris'', signerad, daterad 1955.
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK

56963
Gösta Calmeyer, olja på pannå, signerad, daterad 1959.
Slutpris750 SEK
Värdering2 000 SEK

56962
Åke Wennberg, pastell, signerad.
Slutpris100 SEK

56961
Lyktor, 2 st, glas/metall.
Slutpris100 SEK

56960
Emma P. Dahl, skulptur, glas, signerad.
Slutpris175 SEK

56957
Hushållsassistent, Bosch.
Slutpris100 SEK

56634
Skulptur, trä, Afrika.
Slutpris100 SEK

56272
Anita Nylund, skål, keramik, Pomona Nr. 99/3, Jie Gantofta.
Slutpris100 SEK

55935
TV, 32 tum, TCL 32ES565.
Slutpris400 SEK

56956
Mjölkkanna, koppar, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

56955
Adventsljusstakar, 4 st, bl.a Å.C.
Slutpris175 SEK

56954
Fat, 4 delar, flintgods, bl.a "Etruscan Vases", Rörstrand.
Slutpris450 SEK

56953
Pall, underrede i järn, skinnklädd, 2000-tal.
Slutpris750 SEK

56952
Fotogenlykta, Optimus No 930.
Slutpris850 SEK

56951
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
Slutpris300 SEK

56949
Sytillbehör m.m, ett parti, bl.a Fiskars.
Slutpris350 SEK

56950
Ljuskuber, 2 st, plast, Power Beauty.
Slutpris450 SEK

56948
Stege, metall, hopfällbar, Silkeborg Stigefabrik.
Slutpris300 SEK

56946
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK

56947
Matsalsgrupp, 5 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

56945
Piano, Hohner Melodica 26 med väska.
Slutpris225 SEK

56944
Slutpris550 SEK

56943
Korgar m.m, 11 delar, flätat.
Slutpris100 SEK

56942
Karaffer, glas m.m, 14 delar, glas, bl.a Iittala och Eva Solo.
Slutpris150 SEK

56941
Arbetsbänk, Do-it, obegagnad.
Slutpris225 SEK

56940
Trädgårdsfiguriner, 5 st, keramik.
Slutpris300 SEK

56938
Takkrona, för 6 ljus, 8 ljuspunkter, mässing/glasprismor, 1900-tal.
Slutpris650 SEK