56953
Pall, underrede i järn, skinnklädd, 2000-tal.
Slutpris750 SEK

56952
Fotogenlykta, Optimus No 930.
Slutpris850 SEK

56951
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
Slutpris300 SEK

56949
Sytillbehör m.m, ett parti, bl.a Fiskars.
Slutpris350 SEK

56950
Ljuskuber, 2 st, plast, Power Beauty.
Slutpris450 SEK

56948
Stege, metall, hopfällbar, Silkeborg Stigefabrik.
Slutpris300 SEK

56946
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK

56947
Slutpris550 SEK

56945
Piano, Hohner Melodica 26 med väska.
Slutpris225 SEK

56944
Slutpris550 SEK

56943
Korgar m.m, 11 delar, flätat.
Slutpris100 SEK

56942
Karaffer, glas m.m, 14 delar, glas, bl.a Iittala och Eva Solo.
Slutpris150 SEK

56941
Arbetsbänk, Do-it, obegagnad.
Slutpris225 SEK

56940
Trädgårdsfiguriner, 5 st, keramik.
Slutpris300 SEK

56938
Takkrona, för 6 ljus, 8 ljuspunkter, mässing/glasprismor, 1900-tal.
Slutpris650 SEK

56939
Carsten Jørgensen, tekanna, stål, "Naoko", Bodum.
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK

56937
Bordslampor, ett par, glas, 1960/70-tal.
Slutpris150 SEK

56936
Kaffeservis, 26 delar, porslin, "Blåklocka", Svaneholm.
Slutpris175 SEK

56933
Trådlösa hörlurar, ett par, bluetooth, Jabra Elite 7 Active.
Slutpris175 SEK

56934
Bertil Vallien, vas, glas, ''Galaxy blue'', Kosta Boda.
Slutpris175 SEK

56931
Köksassistent, Elektrolux, med tillbehör.
Slutpris500 SEK

56928
Arnold Krogh, kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Blå vifte'', Royal Copenhagen.
Slutpris900 SEK

56930
Skivspelare, Rotel RP-1001.
Slutpris600 SEK

56929
Trägårdsfigurin, keramik, Alice Figuren, Tyskland.
Slutpris200 SEK

56925
Collier, 3 st, bärnsten/snäckor.
Slutpris200 SEK

56927
Taklampa, gulmetall, stavar och blommor i glas, 7 ljuspunkter, Lamp Gustaf, 1900-talets andra hälft.
Slutpris1 300 SEK

56926
Kaffeskedar, 12 st, förgyllt silver 925/emalj, Ela, Danmark.
Slutpris700 SEK

56924
Vas och skrin, brons, Ystad-Brons.
Slutpris175 SEK

56923
Blåslampa, Primus.
Slutpris100 SEK

56921
Trasmattor, 7 st, textil.
Slutpris350 SEK

56920
Balja, zink, 100 liter.
Slutpris450 SEK

56918
Kikare, Peafowl 7 x 50.
Slutpris125 SEK

56916
Hallampa, glas/metall.
Slutpris150 SEK

56913
Klas Sundkvist, litografier, 2 st, signerade.
Slutpris350 SEK

56914
Klädskåp, avlutad furu, 1800/1900-tal.
Slutpris2 600 SEK

56912
Vitrinskåp, trä/glas, invändig belysning, 1900/2000-tal.
Slutpris950 SEK

56911
Slutpris450 SEK

56910
Sminkskåp, trä, "Vinstra", Ikea, Made in Italy.
Slutpris650 SEK

56908
Magnus Blomdahl, blandteknik på papper, signerad, daterad 81.
Slutpris250 SEK

56909
Rolf Hallengren, ''Backsippa'', olja på duk, signerad, daterad 1986.
Slutpris300 SEK

56907
Leif Eugen Svensson, blandteknik, signerad, daterad 1988.
Slutpris125 SEK

56905
Lolle Ljungberg, olja på duk, signerad, daterad -47.
Slutpris225 SEK

56906
Kjell Leander Engström, olja på pannå, signerad.
Slutpris225 SEK

56904
Roland Svensson, ''Gamla Oxelösund'', litografi nr 34/200, signerad.
Slutpris175 SEK

56903
Göte Friberg, "The Trae-ping", olja på duk, signerad, samt signerad och daterad 1984 a tergo.
Slutpris150 SEK

56902
Gerhard Wihlborg, ''Gårdshörn'', olja på pannå, signerad.
Slutpris950 SEK
Värdering2 000 SEK

56900
Tennföremål, ett parti, bl.a G. Ljung.
Slutpris500 SEK

56899
Trasmattor, 6 st, textil.
Slutpris125 SEK