Industrilampa, golvmodell.
56693
Industrilampa, golvmodell.
Slutpris200 SEK
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 4 st, signerade, Kosta Boda.
56692
Slutpris450 SEK
Skulptur, brons/sten, osignerad.
56682
Slutpris8 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Mask, trä, Afrika.
56687
Mask, trä, Afrika.
Slutpris900 SEK
Ljusstakar och fotogenlampa, 8 delar, trä/metall.
56689
Slutpris200 SEK
Julljusstake och julgransbelysning, Åhlens.
56688
Slutpris150 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
56686
Slutpris200 SEK
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
56684
Slutpris250 SEK
Golvvaser, 2 st, keramik.
56683
Golvvaser, 2 st, keramik.
Slutpris300 SEK
Figuriner, 4 st, keramik, Fohundar och groda, Kina.
56681
Slutpris350 SEK
Hjorthuvud, keramik.
56680
Hjorthuvud, keramik.
Slutpris175 SEK
Kjell Engman, ljuslyktor, 3 st, glas, "Ice Age", Kosta Boda.
56679
Slutpris450 SEK
Herrcykel, Monark, 28 tum, 3 växlar.
56678
Slutpris750 SEK
Elis Ryberg, ''Operabaren'', litografi HC nr 16/35, signerad.
56669
Slutpris700 SEK
Kjell Engman, vinglas, 6 st, nr.99727, sign. Kosta Boda.
56677
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Julljusstakar m.m, ett parti.
56676
Julljusstakar m.m, ett parti.
Slutpris350 SEK
Leksaker, 4 delar, plast och metall, 1900-talets andra hälft.
56674
Slutpris250 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, snapsglas, 12 st, "Mine", Kosta Boda.
56675
Slutpris300 SEK
56671
Slutpris250 SEK
Hans Norsbo, etsning nr 154/300, signerad, daterad 1952.
56672
Slutpris100 SEK
Mangel, UPO.
56670
Mangel, UPO.
Slutpris250 SEK
Stolar, 4 st, plast/krom/konstskinn, "Kim", Mio.
56668
Slutpris100 SEK
Gunnar Larsson, litografi E.A, signerad.
56667
Slutpris150 SEK
Tamburmajor, metall/plast.
56665
Tamburmajor, metall/plast.
Slutpris225 SEK
Runo Andersson, ''Borgen'', etsning nr 9/50, signerad, daterad 1966.
56664
Slutpris125 SEK
Medicinskåp, trä.
56662
Medicinskåp, trä.
Slutpris450 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad W. Bosch.
56659
Slutpris450 SEK
Avfuktare Amcor TC-120 och fläkt.
56660
Slutpris500 SEK
Stellan Widholm, litografi nr 32/90, signerad.
56661
Slutpris100 SEK
Roy Lindqvist, litografi nr 214/500, signerad, daterad 1974.
56658
Slutpris100 SEK
Pussel och Trivial Pursuit, 11 delar.
56657
Slutpris150 SEK
Väggplakett, gjutjärn.
56656
Väggplakett, gjutjärn.
Slutpris125 SEK
Arthur Percy, fruktservis, 13 delar, keramik, Gefle, 1900-talets mitt.
56655
Slutpris800 SEK
Elna-Karin Helgesson, ljusstakar, 2 st, keramik, signerade, daterad 2020.
56654
Slutpris1 000 SEK
Takstege.
56649
Takstege.
Slutpris900 SEK
Flamskvävnader, 3 st.
56653
Flamskvävnader, 3 st.
Slutpris350 SEK
Stegar och trappstege, 3 delar, metall.
56651
Slutpris125 SEK
Rörmokarlåda, metallskodd trä, på hjul.
56648
Slutpris250 SEK
Gallersläp, Gisebo 750LB, 1990.
56647
Slutpris7 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Ljusstake med klockfot, mässing, 1700-tal.
56646
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Bonbonjär, glas.
56645
Bonbonjär, glas.
Slutpris225 SEK
Kakelugnsdel och urna, keramik/flintgods, bl.a Italien.
56644
Slutpris250 SEK
Ytterfoder 2 st , fajans/flintgods, 1900-talets början.
56643
Slutpris150 SEK
Bordslampa och lampskärm, trä/metall, Luxus, Vittsjö och Louis Poulsen & co. Danmark.
56642
Slutpris450 SEK
Stormljusstake och Strindbergslampa, metall/glas.
56641
Slutpris350 SEK
Ljusstakar, 3 par, trä/glas och porslin, 1900-tal.
56640
Slutpris150 SEK
Vaser, 3 st, glas/flussglas, 1900-tal.
56638
Slutpris250 SEK
Arthur Percy, ytterfoder, keramik, Gefle, 1930-tal.
56637
Slutpris125 SEK
Värdering500 SEK