Kategorier

Avslutad
Ewald Dahlskog, kruka, keramik, ''Tellus'', Bo Fajans, 1900-talets första hälft.
56636
Ewald Dahlskog, kruka, keramik, ''Tellus'', Bo Fajans, 1900-talets första hälft.
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Specerihylla, trä och glas, BO Göteborg.
55902
Specerihylla, trä och glas, BO Göteborg.
Slutpris1 000 SEK
Avslutad
Julgransfot, gjutjärn.
56635
Julgransfot, gjutjärn.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Afrikansk mask, trä.
56632
Afrikansk mask, trä.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Barjjordglob, hjutrissor, plast, stolpar i trä, 1900-talets senare hälft.
56631
Barjjordglob, hjutrissor, plast, stolpar i trä, 1900-talets senare hälft.
Slutpris1 400 SEK
Avslutad
Kakburk, plåt, 1900-tal.
56630
Kakburk, plåt, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Kornett, mässing.
56627
Kornett, mässing.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Elmangel, CI 700.
56628
Elmangel, CI 700.
Slutpris900 SEK
Avslutad
Soffbord med 2 lådor, trä/glas, Hans K.
56626
Soffbord med 2 lådor, trä/glas, Hans K.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Kandelabrar, ett par, för 2 ljus, mässing, "Blekingemodell", 1900-tal.
56622
Kandelabrar, ett par, för 2 ljus, mässing, "Blekingemodell", 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Vägglampetter, ett par, mässing, 1900-tal.
56623
Vägglampetter, ett par, mässing, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Handdukar, 14 st, linne.
56624
Handdukar, 14 st, linne.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Skrivbord, 2 lådor, mahognybetsad alm, Gärsnäs Möbler.
56621
Skrivbord, 2 lådor, mahognybetsad alm, Gärsnäs Möbler.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Auguste Moreau, efter, gjutmetall, på träsockel, 1800-tal.
56620
Auguste Moreau, efter, gjutmetall, på träsockel, 1800-tal.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Växtstöd, ett parti, 2 olika storlekar, samt slangvinda.
56619
Växtstöd, ett parti, 2 olika storlekar, samt slangvinda.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Minnestallrik, flintgods, Rörstrand.
56618
Minnestallrik, flintgods, Rörstrand.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Transportkärra.
56617
Transportkärra.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Transportkärra, 250 kilo.
56616
Transportkärra, 250 kilo.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Kopparbalja.
56614
Kopparbalja.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Skottkärra, metall.
56612
Skottkärra, metall.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Bordsflaggor, 2 st, mässing.
56613
Bordsflaggor, 2 st, mässing.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Trädgårdsgrupp, 4 delar, trä.
56607
Trädgårdsgrupp, 4 delar, trä.
Slutpris1 400 SEK
Avslutad
Taxidermi, skata.
56611
Taxidermi, skata.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Skänk med 4 lådor och 2 skåp, trä.
56610
Skänk med 4 lådor och 2 skåp, trä.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Bordslampor, ett par, glaserad keramik.
56609
Bordslampor, ett par, glaserad keramik.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Taxdermi, råbockshuvudet.
56608
Taxdermi, råbockshuvudet.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Taxidermi, smålom.
56606
Taxidermi, smålom.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Matbord, trä/metall.
56604
Matbord, trä/metall.
Slutpris2 800 SEK
Avslutad
Trädgårdsgrupp, 5 delar, trä.
56605
Trädgårdsgrupp, 5 delar, trä.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Taxidermi, grävling.
56603
Taxidermi, grävling.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Diverse redskap, 12 st, bl.a Fiskars.
56602
Diverse redskap, 12 st, bl.a Fiskars.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 2 par, mässing, 1900-tal.
56601
Ljusstakar, 2 par, mässing, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Soffbord med 4 lådor, trä, engelsk stil, 1900-talets senare del.
56600
Soffbord med 4 lådor, trä, engelsk stil, 1900-talets senare del.
Slutpris100 SEK
Avslutad
LP-skivor, ett parti, blandat, samt 4 plastbackar.
56599
LP-skivor, ett parti, blandat, samt 4 plastbackar.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Tom Olsson, litografi nr 180/295, signerad, daterad 1989.
56598
Tom Olsson, litografi nr 180/295, signerad, daterad 1989.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Monica Backström, champagneglas, ''Tonga'', Kosta Boda, signerad.
56597
Monica Backström, champagneglas, ''Tonga'', Kosta Boda, signerad.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Josef Simon, väggrelief,  stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmar, signerad.
56596
Josef Simon, väggrelief, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmar, signerad.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Svante Skogh, stolar, 4 st, teak/textil, 1960-tal.
56591
Svante Skogh, stolar, 4 st, teak/textil, 1960-tal.
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Vaser och ljusstake, 6 delar, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
56595
Vaser och ljusstake, 6 delar, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Skålar, 3 st, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
56594
Skålar, 3 st, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Vaser, 2 st, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
56593
Vaser, 2 st, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Taklampa, glas,  saturnusmodell.
56588
Taklampa, glas, saturnusmodell.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Snurrfåtölj med fotpall, Stressless-stil, konstskinn/trä.
56590
Snurrfåtölj med fotpall, Stressless-stil, konstskinn/trä.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Poul Henningsen, taklampa, ''PH 4/3 Pendel'', metall, Louis Poulsen, Danmark.
56589
Poul Henningsen, taklampa, ''PH 4/3 Pendel'', metall, Louis Poulsen, Danmark.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Matbord och 8 stolar, trä/textil, Hans K.
56587
Matbord och 8 stolar, trä/textil, Hans K.
Slutpris2 500 SEK
Avslutad
Tak och vägglampor, 3 delar, glas/metall, bl.a Orginal Tiffany, Gramcery Park, New York, USA.
56584
Tak och vägglampor, 3 delar, glas/metall, bl.a Orginal Tiffany, Gramcery Park, New York, USA.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Takkrona, 3 ljuspunkter, mässing/glas, Malmö Metallvarufabrik AB.
56586
Takkrona, 3 ljuspunkter, mässing/glas, Malmö Metallvarufabrik AB.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Anders Pehrson, taklampor, ett par, metall, ''Bumling Mini'', Ateljé Lyktan Åhus.
56583
Anders Pehrson, taklampor, ett par, metall, ''Bumling Mini'', Ateljé Lyktan Åhus.
Slutpris1 300 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.