56636
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK

55902
Specerihylla, trä och glas, BO Göteborg.
Slutpris1 000 SEK

56635
Julgransfot, gjutjärn.
Slutpris150 SEK

56632
Afrikansk mask, trä.
Slutpris225 SEK

56631
Barjjordglob, hjutrissor, plast, stolpar i trä, 1900-talets senare hälft.
Slutpris1 400 SEK

56630
Kakburk, plåt, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

56627
Kornett, mässing.
Slutpris350 SEK

56628
Elmangel, CI 700.
Slutpris900 SEK

56626
Soffbord med 2 lådor, trä/glas, Hans K.
Slutpris500 SEK

56622
Kandelabrar, ett par, för 2 ljus, mässing, "Blekingemodell", 1900-tal.
Slutpris200 SEK

56623
Vägglampetter, ett par, mässing, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

56624
Handdukar, 14 st, linne.
Slutpris225 SEK

56621
Skrivbord, 2 lådor, mahognybetsad alm, Gärsnäs Möbler.
Slutpris850 SEK

56620
Auguste Moreau, efter, gjutmetall, på träsockel, 1800-tal.
Slutpris600 SEK

56619
Växtstöd, ett parti, 2 olika storlekar, samt slangvinda.
Slutpris175 SEK

56618
Minnestallrik, flintgods, Rörstrand.
Slutpris100 SEK

56617
Transportkärra.
Slutpris500 SEK

56616
Transportkärra, 250 kilo.
Slutpris600 SEK

56614
Kopparbalja.
Slutpris450 SEK

56612
Skottkärra, metall.
Slutpris150 SEK

56613
Bordsflaggor, 2 st, mässing.
Slutpris175 SEK

56607
Trädgårdsgrupp, 4 delar, trä.
Slutpris1 400 SEK

56611
Taxidermi, skata.
Slutpris175 SEK

56610
Skänk med 4 lådor och 2 skåp, trä.
Slutpris450 SEK

56609
Bordslampor, ett par, glaserad keramik.
Slutpris350 SEK

56608
Taxdermi, råbockshuvudet.
Slutpris700 SEK

56606
Taxidermi, smålom.
Slutpris350 SEK

56604
Matbord, trä/metall.
Slutpris2 800 SEK

56605
Trädgårdsgrupp, 5 delar, trä.
Slutpris250 SEK

56603
Taxidermi, grävling.
Slutpris1 300 SEK

56602
Diverse redskap, 12 st, bl.a Fiskars.
Slutpris650 SEK

56601
Ljusstakar, 2 par, mässing, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

56600
Soffbord med 4 lådor, trä, engelsk stil, 1900-talets senare del.
Slutpris100 SEK

56599
LP-skivor, ett parti, blandat, samt 4 plastbackar.
Slutpris400 SEK

56598
Tom Olsson, litografi nr 180/295, signerad, daterad 1989.
Slutpris100 SEK

56597
Monica Backström, champagneglas, ''Tonga'', Kosta Boda, signerad.
Slutpris150 SEK

56596
Josef Simon, väggrelief, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmar, signerad.
Slutpris350 SEK

56591
Svante Skogh, stolar, 4 st, teak/textil, 1960-tal.
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK

56595
Vaser och ljusstake, 6 delar, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris200 SEK

56594
Skålar, 3 st, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris150 SEK

56593
Vaser, 2 st, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris150 SEK

56588
Taklampa, glas, saturnusmodell.
Slutpris1 300 SEK

56590
Snurrfåtölj med fotpall, Stressless-stil, konstskinn/trä.
Slutpris350 SEK

56589
Poul Henningsen, taklampa, ''PH 4/3 Pendel'', metall, Louis Poulsen, Danmark.
Slutpris1 300 SEK

56587
Matbord och 8 stolar, trä/textil, Hans K.
Slutpris2 500 SEK

56584
Tak och vägglampor, 3 delar, glas/metall, bl.a Orginal Tiffany, Gramcery Park, New York, USA.
Slutpris750 SEK

56586
Takkrona, 3 ljuspunkter, mässing/glas, Malmö Metallvarufabrik AB.
Slutpris125 SEK

56583
Anders Pehrson, taklampor, ett par, metall, ''Bumling Mini'', Ateljé Lyktan Åhus.
Slutpris1 300 SEK