56531
Digitalkamera, Nikon D5100, med tillbehör.
Slutpris3 900 SEK

56521
Generator, SDMO LX 3000.
Slutpris2 300 SEK

56530
Signe Persson-Melin, burkar, 3 st, glas/kork, ''i kvadrat'', Boda.
Slutpris300 SEK

56529
Glasservis, 43 delar, Kosta, 1950-tal.
Slutpris350 SEK

56528
Miniatyrmonterskåp, hängare m.m, 4 delar, metall/glas.
Slutpris125 SEK

56519
Edward Wollin, akvarell, Gamla Ystad, Klostret, signerad E. Wollin, daterad 1960.
Slutpris4 600 SEK

56527
Seriemagasin, Fantomen, Agent X9, Seriemagasinet m.m, ett parti, mest 1980-tal.
Slutpris175 SEK

56526
Bestickservis, 24 delar, trä/rostfritt stål.
Slutpris300 SEK

56525
Damcykel, Exclusive Cycletrack, 28 tum, 3 växlar.
Slutpris1 400 SEK

56524
Bestickservis, 64 delar, nysilver, ''Fleur'', Frigast, Danmark.
Slutpris450 SEK

56523
Vedklyv, Do-it HWLS 4000/370-1.
Slutpris800 SEK

56522
Kompressor, HP2 Apollo2, Gelins.
Slutpris400 SEK

56520
Stanley Fatmax, arbetsstation, samt diverse verktyg.
Slutpris700 SEK

56516
Siw Friberg, ''Carmen II'', akvarell och tusch, signerad, daterad 1996.
Slutpris100 SEK

56515
Takplafond, glas/metall.
Slutpris450 SEK

56514
Bordslampa, saltsten.
Slutpris150 SEK

56512
Stenyxor, 3 st.
Slutpris550 SEK

56513
Bladguld och bladsilver, ett parti.
Slutpris2 100 SEK

56511
Takrosetter, 2 st, gips, bl.a Svenska Ornamentfabriken, Arvika.
Slutpris225 SEK

56509
Spegel, träram, samtida.
Slutpris400 SEK

56508
Kattvik Design, Båstad, stormlyktor, 2 st, metall/gas.
Slutpris500 SEK

56507
Spelbord, ek, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

56506
Krus, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand och Gustavsberg.
Slutpris300 SEK

56505
JVC, Microsystem UX-P400 och högtalare HS-301.
Slutpris125 SEK

56504
Bestickuppsättning, 122 delar, teak/rostfritt, "Stjärn, Asni, Danmark, med bestickschatull, teak, Stig-bolaget, Malmö, med bestick, 1950/60-tal.
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK

56503
Solglasögon, ett parti, Provokko.
Slutpris175 SEK

56502
Hockeykort, 1990-tal, ca 2200 st.
Slutpris400 SEK

56499
Golvlampa, glas, samtida.
Slutpris400 SEK

56500
Knut Norman, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK

56498
Servisdelar, 8 st, porslin, "Adria", Rörstrand.
Slutpris400 SEK

56497
Fritz Hansen, spännben till elipsbord, 4 st, metall.
Slutpris700 SEK

56496
Kaj Siesjö, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK

56495
Soffbord, kopparskiva/teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK

56493
Slutpris300 SEK

56491
Digitalkamera, Sony Alpha 33, 2 extra objektiv samt tillbehör.
Slutpris350 SEK

56492
Stereo, Pioneer, XRP330M, med fjärrkontroll och väggfäste samt hörlurar, Sony.
Slutpris175 SEK

56486
Walter Persson, olja på duk, signerad.
Slutpris300 SEK

56490
Itera, plastcykel, 26 tum, 3 växlar.
Slutpris750 SEK

56489
Våg, lås m.m, ett parti, metall.
Slutpris125 SEK

56488
Slutpris200 SEK

56487
Brickbord, ek, hopfällbart.
Slutpris600 SEK

56485
Burkar, kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

56482
Kameror, 4 st, samt negativskanner och tillbehör.
Slutpris750 SEK

56484
Albert Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1933.
Slutpris400 SEK

56481
Bordslampa, 2 ljuspunkter, glas/mässing, K&T, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

56480
Taklampa, koppar, 4 ljuspunkter, jugend.
Slutpris600 SEK

56479
Assietter m.m, 12 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris250 SEK

56478
Golvlampa, metall, samtida.
Slutpris100 SEK