Menorah, malm.
56315
Menorah, malm.
Slutpris150 SEK
Längdskidor, ett par, Atomic, längdpjäxor, ett par, Fischer, samt ett par stavar, Swix.
56313
Slutpris175 SEK
Tvättkorg, flätad.
56312
Tvättkorg, flätad.
Slutpris175 SEK
Leksaker m.m, 7 delar, bl.a "Space Explorer".
56310
Slutpris950 SEK
Leksaksbilar, ett parti, bl.a Matchbox.
56311
Slutpris300 SEK
Buljongservis, 15 delar, porslin, Christineholm.
56309
Slutpris100 SEK
55607
Slutpris600 SEK
Bodo von Campenhausen, "Simrishamn", reproduktion, nr 418/700, signerad.
56308
Slutpris200 SEK
"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
56307
Slutpris125 SEK
Sven-Olof Ehrén, litografi 23/160, daterad 75, signerad.
56306
Slutpris100 SEK
Ljuskrona, glasprismor/gulmetall, 6 ljuspunkter, 1900-tal.
56296
Slutpris2 400 SEK
Ester Henning (1887-1985), "Drottningholm", olja på pannå, signerad.
56302
Slutpris27 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Bordslampa, mässing/skinn, Boréns, 1900-talets mitt.
56301
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Trappstege, trä/metall, hopfällbar.
56298
Slutpris250 SEK
Speceriburkar och kanna, 4 delar, keramik, Jie.
56299
Slutpris100 SEK
Figuriner, älgar, 3 st, Älghults Glasbruk, signerade JN -15.
56297
Slutpris225 SEK
Spegel, samtida.
56293
Spegel, samtida.
Slutpris300 SEK
Ostkupa, glas/metall, 1900-tal.
56295
Slutpris200 SEK
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
56294
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Margareta Ryndel, skulptur, brons, "Pojke", nr 3/7, signerad.
56290
Slutpris2 000 SEK
Kameror, 2 st, Canon IXUS 400 och Panasonic TZ10 Lumis, samt laddare.
56292
Slutpris150 SEK
Kokböcker, 5 st, bl.a Tore Wretman.
56291
Slutpris100 SEK
Matta, Pakistan, ull, handknuten.
56289
Slutpris450 SEK
Surroundsystem, Philips HTL6145C.
56287
Slutpris450 SEK
Miniatyrer, 6 st, keramik, bl.a Cecilia Bynke.
56288
Slutpris225 SEK
Miniatyrer, 6 st, keramik, bl.a John Andersson, Höganäs.
56286
Slutpris400 SEK
Golvlampa, metall, Belid.
56284
Golvlampa, metall, Belid.
Slutpris1 400 SEK
Kjell Engman, väggskulpturer, 2 st, glas, signerade, Kosta Boda.
56285
Slutpris450 SEK
Viktor Rasmussen, olja på duk uppfodrad på pannå, 3 st, signerade.
56283
Slutpris350 SEK
Mavis, blom/avlastningbord, ett par, ek/metall, samtida.
56282
Slutpris550 SEK
Barometer och skeppsur, 3 delar, mässing/trä, bl.a Royal Mariner, Schatz.
56281
Slutpris150 SEK
Erik Höglund, sejdlar, 8 st, grönt glas, Boda.
56280
Slutpris225 SEK
Matta, Gabbeh, ull.
56279
Matta, Gabbeh, ull.
Slutpris500 SEK
Bordslampa, glas/trä, 1960/70-tal.
56278
Slutpris250 SEK
Mangelkorg, flätad.
56277
Mangelkorg, flätad.
Slutpris300 SEK
Tamburmajor, smide, 1900-tal.
56275
Tamburmajor, smide, 1900-tal.
Slutpris400 SEK
Penselvas, porslin, Kina, 1800-tal.
56276
Slutpris750 SEK
Sparbössa, "Uplands Banken", plast, Henri Hippo, MK-Tuote.
56274
Slutpris125 SEK
Mortlar med stöt, 2 st, sten.
56271
Mortlar med stöt, 2 st, sten.
Slutpris250 SEK
Mortlar med stöt, 2 st, järn.
56270
Mortlar med stöt, 2 st, järn.
Slutpris100 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, LLadro.
56269
Slutpris125 SEK
Taklampa, 4 ljuspunkter, glasprismor/mässing, 1900-tal.
56268
Slutpris125 SEK
Ljuskrona, för 5 ljus, 3 ljuspunkter, glasprismor/mässing, Krebs.
56266
Slutpris350 SEK
Figuriner och vaser, 6 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
56267
Slutpris350 SEK
Merete Agergaard, figuriner, isbjörnar, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl.
56265
Slutpris500 SEK
Cykelställ för 3 cyklar, järn.
56264
Slutpris450 SEK
Stig Lindberg, vas, fajans, "Karneval", Gustavsberg Studio, 1958-1962.
56257
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Skulpturer, 2 st, fågel och säl, keramik, Ego Atelje och Per Liliengren.
56263
Slutpris175 SEK