Figuriner, inuiter, 3 st, keramik, Lladro och Nao.
56262
Slutpris450 SEK
Gunnar Andersson, skulpturer, 2 st, handdrejad stengods, signerade, daterade -94.
56261
Slutpris600 SEK
Fotogenvärmare, Alpaca TS-88.
56260
Fotogenvärmare, Alpaca TS-88.
Slutpris150 SEK
Stig Lindberg, fat, fajans, "Karneval", Gustavsberg Studio, 1958-1962.
56259
Slutpris1 000 SEK
Skärmväggar, 3 sektioner, metall/textil, 1900-tal.
56258
Slutpris250 SEK
Matta, Pakistan, ull, handknuten.
56254
Slutpris1 900 SEK
Serveringsvagn, furu/kork, 1970-tal.
56256
Slutpris350 SEK
Vinggranat och patron.
56255
Vinggranat och patron.
Slutpris125 SEK
Gunnar Nylund, "Rialto", skål, keramik, Gustavsberg, 1960-tal.
56248
Slutpris750 SEK
Vattenbehållare, koppar.
56253
Vattenbehållare, koppar.
Slutpris100 SEK
Lisa Larson, figurin, räv, stengods, ur serien "Lillaskansen", Gustavsberg.
56247
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
Jordglob med belysning, Columbus Jordglob, Duplex.
56252
Slutpris175 SEK
Fat och vaser, 4 delar, keramik, bl.a Bo Fajans och Ekeby.
56251
Slutpris100 SEK
Skålar och figurin, glas/keramik, Kjell Engman, Kosta Boda och Mari Simmulson, Upsala Ekeby.
56250
Slutpris200 SEK
Ljusstakar, 2 st, mässing/glas, Pierre Forssell, Skultuna och Gunnar Ander, Ystad Metall.
56249
Slutpris300 SEK
Lisa Larson, figurin, katt, stengods, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg.
56246
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Frukttallrikar, vas m.m, 17 delar, keramik, bl.a Upsala Ekeby.
56245
Slutpris200 SEK
Marianne Westman, mat/kaffe/teservis, 96 delar, stengods, "Annika", Rörstrand.
56244
Slutpris750 SEK
Boksnurra, mahogny, intarsia, engelsk stil, 1900-talets senare del.
56241
Slutpris2 800 SEK
Herrbetjänt, trä.
56243
Herrbetjänt, trä.
Slutpris500 SEK
Vaser m.m, keramik, 4 delar, bl.a Rörstrand och Carsten Ström.
56242
Slutpris150 SEK
Kaffeservis, 24 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
56240
Slutpris400 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas.
56239
Slutpris650 SEK
Paraplyställ, gjutjärn, 1900-tal.
56238
Slutpris700 SEK
Tråg, furu, 1900-tal.
56236
Tråg, furu, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Krus och kaffekanna, 3 delar, stengods/koppar, bl.a Höganäs.
56235
Slutpris175 SEK
Utdragssoffa, avlutad furu, 1900-tal.
56228
Slutpris1 500 SEK
Bordslampa, glas, "Fungo", Globen lightning.
56234
Slutpris750 SEK
Krus, 4 st, stengods, bl.a Wallåkra och Raus.
56233
Slutpris300 SEK
Brio, leksaker, 3 delar, trä.
56232
Brio, leksaker, 3 delar, trä.
Slutpris100 SEK
Menorah, Scandia Malm.
56231
Menorah, Scandia Malm.
Slutpris100 SEK
Skåp med vitrindel, avlutad furu, 1900-tal.
56230
Slutpris650 SEK
Drängaskåp, avlutad furu, 1900-tal.
56229
Slutpris1 600 SEK
Skivspelare, Lenco L75, med tillbehör.
56227
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Matta, orientalisk, ull, handknuten.
56226
Slutpris450 SEK
Förstärkare, Sony STR 4800.
56225
Förstärkare, Sony STR 4800.
Slutpris600 SEK
Vattentunna och balja, koppar, 1900-tal.
56224
Slutpris350 SEK
Fåtölj med fotpall, skinn/trä, Stressless, Ekornes, Norge.
56220
Slutpris900 SEK
Smålandsljusstake för 7 ljus, trä.
56223
Slutpris125 SEK
Golvlampor, ett par, gulmetall, 1900-tal.
56222
Slutpris400 SEK
Golvlampa, smide, 1900-tal.
56218
Golvlampa, smide, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Kappa, skinn, Friitala, Finland.
56216
Slutpris500 SEK
Handgräsklippare, Husqvarna 54.
55758
Slutpris100 SEK
Soffbord, ek, 1900-talets senare del.
55735
Slutpris125 SEK
Tubkikare, Kowa, Japan.
56219
Tubkikare, Kowa, Japan.
Slutpris450 SEK
Skrivbordslampa, metall, AH, Tibro, 1950-tal.
56217
Slutpris200 SEK
Skulptur, trut, trä, "Blåtrut Sixten", monogramsignerad Å.N, daterad -90
56215
Slutpris1 000 SEK
Lars Holmström, ljusstake, mässing, "Margaretastaken", 1900-talets senare hälft.
56214
Slutpris250 SEK