56213
Matbord och 6 stolar, björk och ek, kalkstensskiva, 1900-tal.
Slutpris10 500 SEK

56212
Curt Magnus Addin, vas, glaserat stengods, Glumslöv.
Slutpris350 SEK

56211
Skylt, trä, samt lösa lappar med text.
Slutpris400 SEK

56210
Matservis, 58 delar, porslin, "Grönette", Stavangerflint, Flamingo, Norge, 1900-talets andra hälft.
Slutpris1 400 SEK

56208
Glas, 10+1 st, "Måtta", Orrefors.
Slutpris250 SEK

56206
Citruspress, metall, 1900-talets mitt.
Slutpris650 SEK

56205
Hushållsföremål, 4 delar.
Slutpris150 SEK

56204
Pokerspel och Bouleset, obegagnat.
Slutpris175 SEK

56203
Yxor, 2 st, bl.a Sandvik, Sverige.
Slutpris200 SEK

56201
Allmoge m.m, 12 delar.
Slutpris125 SEK

56200
Vitvinsglas, 9 delar, Reijmyre Glasbruk.
Slutpris300 SEK

56199
Kandelabrar och väggljusstake , 4 delar, metall.
Slutpris100 SEK

56197
Blomsterbord, rotting/glasskiva, 1900-talets mitt.
Slutpris300 SEK

56198
Stilbyrå, 3 lådor, trä/kolmårdmarmor, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK

56196
Wilhelm Kåge, benporslin, kaffekoppar med fat, 12 delar, "Guldstjärna", Gustavsberg.
Slutpris175 SEK

56195
Herrbetjänt, trä, Brevettato, Italien.
Slutpris225 SEK

56191
Mobil luftkonditionering med fjärrkontroll, Malmbergs, samt tillbehör.
Slutpris600 SEK

56189
Piedestal, trä, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

56188
Piedestal, trä, 1900-talets första hälft.
Slutpris200 SEK

56187
Dvd och Blue Ray-filmer, ett parti, bl.a Game of trones , 1-3.
Slutpris200 SEK

56185
Trälådor, 2 st.
Slutpris100 SEK

56184
Trälådor, 2 st.
Slutpris100 SEK

56183
Trälådor, 3 st.
Slutpris400 SEK

55443
Janeric Johansson, "70 Hästkrafter", litografi 80/100, signerad.
Slutpris950 SEK

56181
Balalajka, trä, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

56180
Chiffonje, mahogny, svärtat trä och intarsia, 1800-talets mitt.
Slutpris850 SEK
Värdering3 000 SEK

56179
Matz Borgström, dessertglas, 7 st, Sagaform.
Slutpris125 SEK

56178
Tennföremål, ett parti.
Slutpris800 SEK

56177
Tennföremål, ett parti, bl.a Bodiltenn, Gotland.
Slutpris250 SEK

56176
Plåtburkar, 2 st, bl.a "Java-Blandning".
Slutpris600 SEK

56175
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Älg'' ur serien ''Stora Zoo'', Gustavsberg.
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 500 SEK

56173
Tuulikki Pietilä, ''Muminpappa'', figurin, porslin, Arabia, Finland, monogramsignerad i stämpeln.
Slutpris1 000 SEK

56170
Max Papart, färgetsning nr 22/125, signerad.
Slutpris250 SEK

56174
Serveringsskåp med lådor, teak, 1950/60-tal.
Slutpris1 100 SEK

56172
Ulrica Hydman-Vallien, skål på fot, glas, ''Open Mind'', Kosta Boda, signerad.
Slutpris550 SEK

56171
Pablo Picasso, ''Sylvette'', tryck.
Slutpris550 SEK

56169
Bo Larsson, litografi nr 143/360, signerad.
Slutpris125 SEK

56168
Alain Berk-Vitz, litografi nr 50/99, signerad.
Slutpris100 SEK

56166
Lull Kärfve, olja på duk, signerad, daterad 1944.
Slutpris450 SEK

56167
Lull Kärfve, olja på duk, signerad, daterad 1943.
Slutpris125 SEK

56165
Vide Jansson, ''Indigo Mood'', litografi nr 1/30, signerad.
Slutpris350 SEK

56162
Ishink, bestick m.m, koppar/tenn, bl.a Gunnar Ander, Ystad-Metall.
Slutpris250 SEK

56164
Bokhylla, blankpolerad mahogny, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
Slutpris400 SEK

56161
Signe Persson-Melin, skålar, 6 delar, glas/kork, Bodum/Boda Nova.
Slutpris300 SEK

56160
Harri Koskinen, bordslampa, glas, ''Block Lamp'', Design House Stockholm.
Slutpris850 SEK

56154
Crescent, "Världsmästarcykeln", herrcykel, 27 tum, 1970/80-tal.
Slutpris1 500 SEK

56159
Slaglåsgevär.
Slutpris700 SEK

56156
Diverse skruv, ett parti.
Slutpris650 SEK