56105
Soffa och fåtölj, rotting.
Slutpris550 SEK

56104
Slutpris100 SEK

56103
Frans Gard, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

56100
Oidentifierad konstnär, ''No 3 Höstsvit II'', olja på duk, signerad R. Olsson, daterad 1982.
Slutpris225 SEK

56097
Fåtöljer, ett par, rotting.
Slutpris400 SEK

56098
Papperskorg, teakfaner, Sewex, 1960-tal.
Slutpris450 SEK

56093
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Bulldog'' ur serien ''Stora Zoo'', Gustavsberg.
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK

56096
Lisa Larson, figurin, katt, stengods, Murre Midi, Gustavsberg, signerad.
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK

56095
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Isbjörn'' ur serien ''Stora Zoo'', Gustavsberg, signerad.
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK

56094
Matsalsgrupp, 7 delar, teak/textil, 1900-talets andra hälft.
Slutpris3 700 SEK

56092
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Lejon'' ur serien ''Afrika'', Gustavsberg.
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK

56089
Regissörstolar, ett par, trä/textil, samtida.
Slutpris550 SEK

56090
Vedklyv.
Slutpris600 SEK

56088
Tidningsställ, 2 st, rotting, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

56083
Vapenskåp/säkerhetsskåp, metall, Husqvarna.
Slutpris1 200 SEK

56087
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 2 st, numrerade épreuve d´artiste och 105/200, signerade.
Slutpris125 SEK

56086
Bord, avlutad furu, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

56079
Arne Vodder, stolar, ett par, ek/teak, rotting, Sibast, Danmark.
Slutpris1 300 SEK

56085
Gertrud Carlsson, akvarell och olja på pannå, signerade, daterad 81/86.
Slutpris125 SEK

56084
Charlie Gramelius, akvarell, signerad.
Slutpris300 SEK

56082
Bengt Åberg, litografi 140/170, signerad.
Slutpris175 SEK

56081
Erik Walter Persson, olja på duk, signerad.
Slutpris450 SEK

56080
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK

56078
Enar Kjäll, "Julebodaån", olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

56077
Elon Nilsson, olja på duk, signerad, daterad 78.
Slutpris150 SEK

56075
Hörnskåp, bemålat trä, allmoge.
Slutpris125 SEK

56074
Dan Leonette, olja på duk, signerad, daterad 77.
Slutpris400 SEK

56073
Gösta Calmeyer, "Från Mälarhusen", olja på pannå, signerad, daterad 98.
Slutpris225 SEK
Värdering1 500 SEK

56072
Tage Rudolf Ahlm, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

56071
Trasmattor, 5 st, textil.
Slutpris300 SEK

56070
Arne Aspelin, olja på duk, signerad.
Slutpris200 SEK

56069
Verktyg m.m, ett parti, bl.a Hultafors.
Slutpris600 SEK

56068
Verktyg, ett parti, bl.a skiftnyckel, Bahco.
Slutpris400 SEK

56067
Väggpendyl, trä, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

56066
Hängande ljusstake, smidesjärn/stengods, Nittsjö, 1960/70-tal.
Slutpris450 SEK

56064
Taklampa, 5 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

56063
Förstoringsbordslampa, metall.
Slutpris250 SEK

56062
Handskar, 4 st par och töjare till handskar, skinn/trä.
Slutpris100 SEK

56061
Bahco, skiftnyckel och rörtång.
Slutpris125 SEK

56060
Ljuskrona, för 9 ljus, metall/glasprismor, gustaviansk stil,1900-tal.
Slutpris1 200 SEK

56058
Bestickservis, 36 delar, metall, "Ranka", Gense.
Slutpris1 100 SEK

56059
Krus och skedar, 13 delar, lergods/horn.
Slutpris350 SEK

56057
Skål och krus, lergods.
Slutpris650 SEK

56056
Konsttryck, ett parti, 1950/60-tal.
Slutpris100 SEK

56055
Värja, metall, Wilkinson Sword, London, England.
Slutpris950 SEK

56053
Matta, rölakan, ull.
Slutpris225 SEK

56054
Värja, metall, E. Svalling, Eskilstuna.
Slutpris1 300 SEK

56052
Värja med balja, metall, G. E. Svalling & Co. Mölntorp.
Slutpris950 SEK