Barstolar, 4 st, metall/textil, Atelje Smedjan, Halmstad.
55731
Slutpris1 400 SEK
Stolar, ett par, Thonetstil, böjträ/rotting, 1900-talets senare del.
55739
Slutpris225 SEK
Träningsredskap, "Svenska Hälsobänken", Mastercare.
55736
Slutpris800 SEK
Kanapé, mahogny/textil, 1800/1900-tal.
55734
Slutpris250 SEK
Stig Lindberg, tallrikar, 6 st, porslin, ''Pastella'', Gustavsberg.
55732
Slutpris200 SEK
Signe Persson-Melin, skålar, 7 delar, glas/kork, Bodum/Boda Nova.
55733
Slutpris100 SEK
Bokhylla med skrivskiva, lådor och underskåp, teak, 1900-talets andra hälft.
55729
Slutpris1 800 SEK
Anders Pehrson, taklampa, ''Bumling'', Ateljé Lyktan, Åhus.
55728
Slutpris1 200 SEK
Bent Nordsted, taklampa, borstad aluminium, ''Lyskär'', Danmark, 1970-talet.
55727
Slutpris225 SEK
Vägghållare för 5 gevär.
55726
Vägghållare för 5 gevär.
Slutpris100 SEK
Börsvikter och mått, 4 delar, mässing, Holland och Danmark, 1800-1900-tal.
55725
Slutpris175 SEK
Moccaskedar m.m, 14 delar, silver.
55724
Slutpris2 000 SEK
Gitarr, Landola, med golvställ.
55721
Slutpris350 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, 3 porträtt, litografier, numrerade 10/200, signerade.
55723
Slutpris100 SEK
Franska revolutionen, kopparstick, 4 st, 1800-talets början.
55715
Slutpris1 000 SEK
Jöran Nyberg, "Hurra för bron", handkolorerad litografi, Artist Proof, år 2000.
55720
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Brosch, brons, Kalevala Koru, Finland.
55719
Slutpris200 SEK
Pärlcollier med silverlås, samt armring och hänge i silver.
55714
Slutpris1 300 SEK
Bo Vikhblad, "Torso", litografi 79/250, signerad, daterad 1997.
55718
Slutpris100 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, ''Olga'', GAB.
55717
Slutpris950 SEK
Max Walter Svanberg, litografi, signerad och daterad 57 i trycket.
55716
Slutpris175 SEK
Kopparstick, 5 st.
55712
Kopparstick, 5 st.
Slutpris950 SEK
Fickur, silver, Tyskland.
55713
Fickur, silver, Tyskland.
Slutpris150 SEK
Halskedja och hänge, silver.
55711
Halskedja och hänge, silver.
Slutpris1 200 SEK
Bordslampa, nysilver, C.G. Hallberg.
55709
Slutpris450 SEK
Iris Lövin Lindholm, litografier, 3 st, signerade och numrerade.
55710
Slutpris100 SEK
Oidentifierade konstnärer, olja på duk uppfodrad på pannå, 2 st, signerade Marten och Mohamed (se sista bild).
55708
Slutpris125 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, glas, Orrefors.
55707
Slutpris500 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Carlo.
55706
Slutpris400 SEK
Allan Egnell, olja på duk, signerad.
55705
Slutpris400 SEK
Spegel, björk/glas, Karl Johan, 1800-talets mitt.
55703
Slutpris350 SEK
Ulrica Hydman Vallien, pokalglas, ett par, ''Open Minds'', Kosta Boda, signerade.
55704
Slutpris550 SEK
Skålar, 2 st, glas, Villeroy & Boch och Kerttu Nurminen, Nuutajärvi.
55696
Slutpris225 SEK
Albert Krüger, "Gårdsinteriör", olja på pannå, signerad, även a tergo, daterad 1939.
55702
Slutpris125 SEK
Vicke Lindstrand, vas, glas, grön dekor samt luftbubblor, Kosta, signerad Kosta LH 1716.
55701
Slutpris650 SEK
Mossrivare, AL-KO 32 VLE Combi-Care.
55700
Slutpris450 SEK
Industrilampa, glas/metall, samtida.
55699
Slutpris100 SEK
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand.
55693
Slutpris700 SEK
Vaser och skål, 3 delar, glas, Orrefors, bl.a "Corona", Lars Hellsten.
55698
Slutpris100 SEK
Golvfläkt, Anslut, Jula.
55697
Golvfläkt, Anslut, Jula.
Slutpris125 SEK
Stig Lindberg, vas, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
55694
Slutpris2 800 SEK
Värmefläkt, ADAX VV20.
55695
Värmefläkt, ADAX VV20.
Slutpris150 SEK
Bokhylla med skrivdel och lådor, alm och svärtat trä, art deco, 1930/40-tal.
55692
Slutpris950 SEK
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
55691
Slutpris350 SEK
Vaser 5 st, keramik, bl.a Schramberg och Tilgmans.
55690
Slutpris125 SEK
Gunna Brandstedt, vaser, 2 st, glas, Pukeberg, signerade, daterade 96/97.
55688
Slutpris150 SEK
Margareta Lewkowicz, skulptur, keramik, monogramsignerad, daterad 2003.
55689
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Erika Lagerbielke, "Louise", skål, glas, Orrefors.
55684
Slutpris400 SEK