55630
Beslag m.m, ett parti.
Slutpris225 SEK

55631
Steroeo, Philips Micro System MC235B/12.
Slutpris225 SEK

55625
Högtalare, ett par, AR-6.
Slutpris650 SEK

55626
Diverse nycklar, ett parti.
Slutpris300 SEK

55624
Trädgårdsredskap, 20 delar.
Slutpris300 SEK

55623
Hans Ripa, olja på duk, signerad, daterad, 1980.
Slutpris150 SEK

55622
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad K.Pamp, daterad 1943.
Slutpris300 SEK

55621
Anna Ehrner, glasservis, 48 delar, ''Line'', Kosta Boda.
Slutpris1 600 SEK

55620
Stolar, 8 st, 2 olika modeller, Thonetstil, böjträ/rotting, 1900-tal.
Slutpris850 SEK

55619
Bålskål, glas, bemålad och etsad dekor, 1800-tal.
Slutpris550 SEK

55618
Massagebänk, hopfällbar, Tarsus.
Slutpris600 SEK

55616
Chiffonje med skrivskiva, avlutad furu, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK

55615
Biblar, ''Biblia'' 2 st, Lund, 1880-1890.
Slutpris350 SEK

55003
Skåp, teak, 1950/60-tal.
Slutpris100 SEK

55613
Ljusstakar och lampetter, 9 delar, mässing/glas.
Slutpris175 SEK

55612
Fat, lockskålar och kanna, 4 delar, porslin, bl.a Rosenthal.
Slutpris600 SEK

55611
Åke Axelsson, karmstolar, 4 st, bok, sitsar klädda med läder, Gärsnäs, 1900/2000-tal.
Slutpris1 600 SEK

55606
Slutpris3 200 SEK

55608
Byst, Dante, gips, ''Dantes''.
Slutpris350 SEK

55603
Hästtävlingspriser/medaljer, ett parti, silvervikt 1131 gr.
Slutpris8 200 SEK

55605
Bordsuppsats, fajans, Italien/Portugal, 1800-tal.
Slutpris1 100 SEK

55604
Jardinier, fajans/förgylld brons, Sèvres-liknande märke, 1800-tal.
Slutpris4 200 SEK

55601
Vas, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
Slutpris700 SEK

55600
Vapensköld, gjutjärn, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

54979
Böcker, 3 st, ''Slott och herresäten i Sverige'', Skåne nr. 1-3, Allhems Förlag Malmö, 1966.
Slutpris200 SEK

55599
Philips MZ-3, mini radio/cd player system.
Slutpris100 SEK

55594
Matta, rya, ull.
Slutpris1 600 SEK

55598
Astrid Harms-Ringdahl, "Dag Hammarskjölds sommarhus", olja på duk, signerad, daterad 1962.
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK

54641
Skinn, Tasman Leather of New Zealand.
Slutpris900 SEK

55597
Muggar och tallrikar, 22 delar, stengods, Höganäs keramik.
Slutpris300 SEK

55596
Gerda Strömberg, glasservis, 41 delar, "Håtuna", Strömbergshyttan.
Slutpris175 SEK

55595
Alessi, champagnehink, plast.
Slutpris100 SEK

55592
Jaktroféer, horn, 3 st.
Slutpris125 SEK

55591
Köksmaskin med fällbart drivhuvud, Kitchen Aid.
Slutpris1 400 SEK

55590
Muggar, brödburk, portionskaraffer, 19 delar, Höganäs keramik, JH Sävsjö och Boda.
Slutpris250 SEK

55589
Karmstolar, ett par, trä, klädda med "Grå elefant", Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn.
Slutpris1 200 SEK

55588
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
Slutpris250 SEK

55587
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, 1900-talets första hälft.
Slutpris1 700 SEK

55585
Krus m.m, 9 delar, stengods, Höganäs.
Slutpris300 SEK

55584
Sockerskrin, nysilver.
Slutpris200 SEK

55583
Bertil Vallien, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerad.
Slutpris225 SEK

55582
Modellbyggsatser, 5 st.
Slutpris350 SEK

55580
Modellbyggsatser m.m, 10 delar.
Slutpris350 SEK

55578
Gallerskålar med fat, porslin, Wien, Österrike, 1800-tal.
Slutpris225 SEK

55579
Tête-à-tête-servis, 5 delar, äggskalsporslin, Sèvres, Frankrike, 1900-tal.
Slutpris900 SEK

55577
Rökelsekar, porslin, genombruten, 1900-tal.
Slutpris650 SEK

55576
Fruktskålar, 2 st, porslin, genombrutna, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK

55575
Väggplaketter, 8 delar, porslin, svampmotiv, Bing & Gröndahl, Danmark.
Slutpris225 SEK