Vaser, skål på fot och assietter, 16 delar, bl.a Iittala och Bengt Orup, Johansfors.
55574
Slutpris175 SEK
Lars Thorén, vas/lampfot, stengods, Rörstrand.
55573
Slutpris125 SEK
Bordslampa, mässing/plåt, engelsk stil, 1900-talets senare del.
55572
Slutpris175 SEK
Humidor, Zino, med tillbehör.
55571
Humidor, Zino, med tillbehör.
Slutpris250 SEK
Fat, porslin, Kina.
55570
Fat, porslin, Kina.
Slutpris125 SEK
Metronom, trä, Wittner, Tyskland.
55568
Slutpris350 SEK
Figuriner, 3 st, glas, bl.a Bertil Vallien, Boda.
55566
Slutpris150 SEK
Philip von Schantz, litografi nr 84/310, signerad, daterad 1954.
55565
Slutpris200 SEK
Bertil Vallien, "Lejon", figurin, glas, Boda.
55564
Slutpris250 SEK
Ola Billgren, litografi nr 15/25, signerad, daterad 1961.
55563
Slutpris150 SEK
Ola Billgren, litografi nr 15/15, signerad, daterad 1961.
55562
Slutpris225 SEK
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Lladro.
55561
Slutpris175 SEK
Skålar, 2 st, glas, Orrefors, bl.a Gunnar Cyrén, "Sofiero".
55559
Slutpris125 SEK
Ola Billgren, litografi nr 5/30, signerad, daterad 1961.
55560
Slutpris175 SEK
Karta över Skurup, Hylteberga, Sandåkra, Saritslöf och Ängamöllan.
55558
Slutpris400 SEK
Figurin, ballerina, porslin, Wallendorf.
55557
Slutpris350 SEK
55556
Slutpris225 SEK
Kaffekanna, silver, rokoko, firma Möllenborg, 1853.
55554
Slutpris4 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Lampfot, gjutmetall, 1800-talets senare hälft.
55555
Slutpris1 500 SEK
Bestickservis, 36 delar, nysilver, mest ''Amsterdam'', Nilsjohan.
55553
Slutpris225 SEK
Lisa Larson, väggrelief, stengods, signerad, Gustavsberg.
55552
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bengt Hillgrund, olja på duk, signerad.
55551
Slutpris250 SEK
Christian Björn Larsen, olja på pannå, signerad.
55549
Slutpris125 SEK
Carsten Ström, färgträsnitt, nr 3/40, signerad.
55550
Slutpris100 SEK
Kaffeservis, 21 delar, porslin, "Princess", Royal Copenhagen.
55547
Slutpris1 400 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, daterad 1977.
55548
Slutpris150 SEK
Släde, för två hästar.
55538
Släde, för två hästar.
Slutpris600 SEK
Krus med tappkran, 3 liter, stengods/smide, Höganäs.
55546
Slutpris300 SEK
Nysilverföremål m.m, 7 delar.
55545
Nysilverföremål m.m, 7 delar.
Slutpris200 SEK
Skål och ytterfoder, 3 delar, porslin, ''Måsen'', Bing & Gröndahl, och ''Prins Eugens Waldermarsudde'', Rörstrand.
55544
Slutpris350 SEK
Skulptur, gips, Maria Madonna.
55543
Slutpris450 SEK
Kolonnljusstakar, ett par, mässing/marmor, sengustavianska, 1800-talets första del.
55542
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Vägglampetter, ett par, mässing, Swedish Grace.
55540
Slutpris400 SEK
Vaser på fot, 2 st, glas, Pukeberg.
55537
Slutpris200 SEK
Ljusstakar till värmeljus, 3 st, mässing.
55536
Slutpris200 SEK
Kluckkaraff, glas, Holmegaard, Danmark.
55535
Slutpris175 SEK
Bordslampa, plast, TAKE, Kartell, Italien.
55534
Slutpris250 SEK
Ystad Metall, marmeladburk, koppar och glas.
55533
Slutpris100 SEK
Mats Jonasson, skulptur, glas, Målerås, signerad.
55532
Slutpris1 800 SEK
Lars Pirak, saltripa med sked, tenn, ''Kirun''.
55531
Slutpris450 SEK
Lockskål och ströare, 3 delar, tenn, bl.a Arent Dragsted, Danmark.
55530
Slutpris350 SEK
Skulptur, häst, lergods på träsockel, osignerad.
55529
Slutpris300 SEK
Gregor Hellberg, Fregatten "Grosvenor", olja på duk, signerad.
55528
Slutpris300 SEK
Inge Blomqvist, olja på duk, signerad, daterad -74.
55527
Slutpris400 SEK
Skålar och ljuslyktor, 4 delar, glas, ''Cocoon Sapphire'', Arcoroc och Monica Backström, Kosta Boda.
55526
Slutpris125 SEK
Bokstavsstansar, 54 st, metall, 5 mm och 3 mm.
55524
Slutpris550 SEK
Hålslagare, ''Tolvan'' och förstorningsglas, metall/glas, 1900-talets första hälft, bl.a AB Tengwall Helsingborg.
55525
Slutpris350 SEK
Tomas Almberg, skulptur, brons i plexiglas, nr 22/500, signerad.
55523
Slutpris250 SEK