Smeg, kaffekvarn, CGF01BLEU
55416
Smeg, kaffekvarn, CGF01BLEU
Slutpris1 100 SEK
Smeg, espressomaskin, ECF01BLEU.
55415
Slutpris650 SEK
Peter Dahl, litografi ur Bellmanmappen, signerad.
55413
Slutpris400 SEK
Barnmöbler, 3 delar, trä.
55412
Barnmöbler, 3 delar, trä.
Slutpris200 SEK
55411
Slutpris650 SEK
Lars Norrman, olja på pannå, signerad, daterad 1968.
55410
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Børge Mogensen, "Öresund", hyllsystem, 5 sektioner, ek, AB Karl Andersson & Söner.
55408
Slutpris2 500 SEK
Rolf Ahlberg, olja på pannå, signerad, även a tergo.
55409
Slutpris2 000 SEK
Friedel Dzubas, olja på duk uppfodrad på pannå, signerad, daterad 70.
55403
Slutpris8 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 2 st, osignerade, 1800/1900-tal.
55407
Slutpris700 SEK
Ulla Kempe, Brantevik, ''Blommor'', olja på duk, signerad, daterad 1981.
55405
Slutpris250 SEK
Gunilla Mann, "Malmö", affisch.
55404
Slutpris225 SEK
Håkan Eriksson, akryl på pannå, monogramsignerad, daterad 2000.
55401
Slutpris300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, Italien, 1800-talets slut, otydligt signerad.
55402
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Astrid Hede, akvarell, ''Höst'', signerad, daterad 1979.
55400
Slutpris350 SEK
Henrik Allert, litografi nr 174/225, signerad.
55399
Slutpris450 SEK
Slaglåsgevär.
55398
Slaglåsgevär.
Slutpris850 SEK
Bertil Vallien, adventssljusstake, metall/glas, ''Christmas'',
55396
Slutpris950 SEK
Bengt Fredriksson, olja på duk, signerad.
55397
Slutpris850 SEK
Göran Wärff, vas, glas, ''Orchid'', Kosta Boda, signerad.
55392
Slutpris1 100 SEK
Amerikakoffert, Non-Breakable Trunk Co, New York.
55395
Slutpris175 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerad.
55390
Slutpris600 SEK
Göran Wärff, vinglas, ett par.
55394
Slutpris125 SEK
Vicke Lindstrand, vas, glas, Kosta.
55393
Slutpris600 SEK
Kandelaber for 5 ljus, trä, ''Bergmansstaken'' Sandbergs, Nora Stad.
55391
Slutpris300 SEK
Nilsjohan, kakburk, plåt, 3 våningar.
55389
Slutpris500 SEK
Korgar, 4 st, flätade.
55388
Korgar, 4 st, flätade.
Slutpris150 SEK
Spel till Playstation 4, 9 st, bl.a Resident Evil 2.
55387
Slutpris350 SEK
Soffbord, mässing/stenskiva, 1900-talets andra hälft.
55385
Slutpris300 SEK
Figuriner, 3 st, bl. a. Bing & Gröndahl.
55384
Slutpris100 SEK
Skrivbord, 10 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
55382
Slutpris500 SEK
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a. Lladro.
55383
Slutpris400 SEK
55381
Slutpris225 SEK
Axel Locher, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl.
55380
Slutpris350 SEK
Multistege, aluminium.
55379
Multistege, aluminium.
Slutpris650 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl.
55378
Slutpris175 SEK
H.C. Andersen, figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
55377
Slutpris250 SEK
Koppargryta med lock.
55376
Koppargryta med lock.
Slutpris225 SEK
Lego, ett parti, samt instruktionsböcker.
55375
Slutpris1 400 SEK
Matta, orientalisk stil, maskinvävd.
55374
Slutpris300 SEK
Stolar, ett par, miniatyr , Vitra Design Museum  Miniatures, collection Charles & Ray Eames, DSR chair, 1950.
55368
Slutpris1 700 SEK
Kaffeservisdelar, 8 st, porslin , "Udsnit af Carl Larsson", Bing & Gröndahl.
55373
Slutpris250 SEK
Anne Nilsson, ljusstakar, 3 st, glas, "Celeste", Orrefors.
55370
Slutpris1 400 SEK
Matta, rölakan.
55372
Matta, rölakan.
Slutpris3 000 SEK
Tp-link Deco M9 Plus Mesh Wi-Fi system, obegagnad.
55371
Slutpris1 400 SEK
Matbord, teak, 1960-tal.
55369
Matbord, teak, 1960-tal.
Slutpris3 200 SEK
Lok med tender, transformator m.m, ett parti, metall/plast, bl.a BUB.
55366
Slutpris500 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, modell 49382 ur serien ''Nevada'', Kosta Boda.
55360
Slutpris1 000 SEK