55250
Elverktyg m.m, 4 delar, bl.a Black & Decker.
Slutpris300 SEK

55248
Lego, Sjörövarskepp, 6285, i originallåda.
Slutpris2 100 SEK

55249
Matryoshka och väskor, 3 delar, trä/textil, bl.a Ideal.
Slutpris175 SEK

55247
Bokhylla med underskåp, teak, tre sektioner, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

55246
Kamera, Polaroid Automatic 320, med tillbehör, i presentask.
Slutpris150 SEK

55241
Bokhylla med underkskåp, teak, 1900-talets mitt.
Slutpris750 SEK

55245
Djupa tallrikar, 8 st, stengods, Höganäs Keramik.
Slutpris350 SEK

55244
Matryoshka, ryska dockor, 10 st, trä.
Slutpris550 SEK

55243
Skulpturer, 2 st, trä, Afrika.
Slutpris100 SEK

55242
Matryoshka, ryska dockor, 9 st, trä.
Slutpris400 SEK

55240
Stig Sasen, ''Västerbron'', blandteknik, signerad.
Slutpris800 SEK

55238
Bang & Olufsen, stereo, 3 delar, samt ett par högtalare.
Slutpris1 600 SEK

55237
Slutpris225 SEK

55236
Classe Cambell, originallitografi, signerad.
Slutpris125 SEK

55232
Albert Krüger, ''Efter regnbyar'', olja på duk, signerad.
Slutpris2 800 SEK

55234
Slutpris550 SEK

55229
Bo Olsson, akvarellerade litografier, 3 st, signerade, daterade 1987/88.
Slutpris400 SEK

55231
Peter Larsson, litografi 46/100, signerad.
Slutpris350 SEK

55230
Slutpris350 SEK

55228
Bo Olsson, akvarellerade litografier, 3 st, signerade, daterade 1984/85.
Slutpris250 SEK

55227
Hallbyrå med en låda, ek/stenskiva, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

55226
Skåpsläp, Thule CER, 2009.
Slutpris13 000 SEK

55225
Klaffbord med två lådor, avlutad furu, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

55224
Vattenpump, Jet Garden, Serva, Italien.
Slutpris225 SEK

55223
Högtryckstvätt, Black Line HP110X.
Slutpris100 SEK

55221
Månbord, 2 delar, bemålat trä, 1800/1900-tal.
Slutpris1 100 SEK

55222
Åke Axelsson, stol, "S217", Gärsnäs, samt karmstol, trä/skinn/textil.
Slutpris200 SEK

55220
Yrjö Kukkapuro, stolar, 4 st, stomme i metall och björkfaner, textil, Avarte.
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK

55219
Kuvertbord, bemålat trä.
Slutpris175 SEK

55217
Väggskåp för verktyg, furu.
Slutpris175 SEK

55215
Bordslampa, keramik.
Slutpris500 SEK

55209
Bruno Mathsson, "Pernilla 3", vilfåtölj, bok, stålram, skinn, Dux, 1900-talets andra hälft.
Slutpris5 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK

55214
Lådor, 2 st, trä.
Slutpris100 SEK

55213
Fåtölj, trä/textil, Stouby, Bella, Danmark.
Slutpris850 SEK

55212
Månskensampel, glas/mässing.
Slutpris800 SEK

55206
Bruno Mathsson, "Pernilla", fåtölj med fotpall, bok, sadelgjord, Dux, 1900/2000-tal.
Slutpris8 600 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK

55210
Taklampa, metall/plast.
Slutpris100 SEK

55208
Trådlös router, TP-link Archer MR600.
Slutpris300 SEK

55207
Klockor, pärlor och bijouterier, ett parti, delvis silver, bl.a Seiko.
Slutpris450 SEK

55203
Trädgårdsstolar med karm, ett par, trä/metall.
Slutpris1 500 SEK

55205
Yngve Ekblom, gungstol, furu, Kypasjärvi, Överkalix socken, 1910.
Slutpris100 SEK

55204
Bordslampa, mässing.
Slutpris250 SEK

55200
Pinnstolar, 3 st, bemålat trä.
Slutpris750 SEK

55202
Gryta, koppar.
Slutpris250 SEK

55201
Lilly Hulthén Westergren, ''Gammelgården i Foresta'', olja på duk, monogramsignerad LHW.
Slutpris150 SEK

55199
Agne Aronsson, blandteknik, signerad.
Slutpris100 SEK

55198
Matta, Bokhara, handknuten, ull.
Slutpris1 300 SEK

55197
Signar N. Bengtson, blandteknik, signerad.
Slutpris100 SEK