Kategorier

Avslutad
Burk med lock, stengods, Söholm, Bornholm.
54924
Burk med lock, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Simon Gate, vas, glas, "Tusen fönster", Orrefors.
54923
Simon Gate, vas, glas, "Tusen fönster", Orrefors.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
54922
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
54921
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Klädhängare m.m, 3 delar, trä.
54920
Klädhängare m.m, 3 delar, trä.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
54919
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bordslampa och vas, keramik, Söholm, Bornholm.
54918
Bordslampa och vas, keramik, Söholm, Bornholm.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Ljuslyktor, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
54917
Ljuslyktor, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Bilbanor, 2 st, Scalextric, John Cooper Challenge och Start!.
54916
Bilbanor, 2 st, Scalextric, John Cooper Challenge och Start!.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Vaser, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
54915
Vaser, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Bilbana, Scalextric C1081, Opel Motorsport.
54912
Bilbana, Scalextric C1081, Opel Motorsport.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Skålar, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm.
54914
Skålar, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Bordslampa och ljuslykta, stengods, Söholm, Bornholm.
54913
Bordslampa och ljuslykta, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Vaser och fat, 5 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
54911
Vaser och fat, 5 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Vävgarn, ett parti, bomull samt Cottolin.
54910
Vävgarn, ett parti, bomull samt Cottolin.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Vaser m.m, 4 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
54909
Vaser m.m, 4 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Bordslampor, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm.
54908
Bordslampor, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Figuriner, 2 st, bemålad keramik, Asien.
54906
Figuriner, 2 st, bemålad keramik, Asien.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Skulptur, gjutmetall, delvis förgylld, Thailand.
54905
Skulptur, gjutmetall, delvis förgylld, Thailand.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Bertil Vallien, skål, glas, Artist Collection, Kosta Boda, 1984.
54904
Bertil Vallien, skål, glas, Artist Collection, Kosta Boda, 1984.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Arthur Percy, "Reffla", 8 delar, glas, 1950-tal.
54896
Arthur Percy, "Reffla", 8 delar, glas, 1950-tal.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, relief i metallfolie, numrerad 36/75, otydligt signerad.
54903
Oidentifierad konstnär, relief i metallfolie, numrerad 36/75, otydligt signerad.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Ljusstakar m.m, 4 delar, glas/keramik, bl.a Tom Möller och Rörstrand.
54902
Ljusstakar m.m, 4 delar, glas/keramik, bl.a Tom Möller och Rörstrand.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Edward Hald, kanna, glas.
54901
Edward Hald, kanna, glas.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Bordslampor, stengods, Söholm, Bornholm.
54899
Bordslampor, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Sven Palmqvist, skålar, 3 st, glas, Orrefors, 1950-tal.
54895
Sven Palmqvist, skålar, 3 st, glas, Orrefors, 1950-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Bengt Orup, vaser, 2 st, glas, Johansfors.
54894
Bengt Orup, vaser, 2 st, glas, Johansfors.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Hertha Bengtsson, vas, stengods, Höganäs Ateljé.
54893
Hertha Bengtsson, vas, stengods, Höganäs Ateljé.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Skål och vas, stengods, Söholm, Bornholm.
54892
Skål och vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
54891
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Ivar Ålenius Björk, "Liljan", ljusstakar, ett par, mässing, Ystad Metall.
54889
Ivar Ålenius Björk, "Liljan", ljusstakar, ett par, mässing, Ystad Metall.
Slutpris1 200 SEK
Avslutad
Henning Nilsson, vas, stengods, oxblodsglasyr, Höganäs, signerad.
54890
Henning Nilsson, vas, stengods, oxblodsglasyr, Höganäs, signerad.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Damcykel, 28 tum, Crescent Maja, 7 växlar.
54884
Damcykel, 28 tum, Crescent Maja, 7 växlar.
Slutpris4 100 SEK
Avslutad
Borrmaskin och skruvdragare, samt borrar, Falke.
54888
Borrmaskin och skruvdragare, samt borrar, Falke.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Tidningar, Scandinavian Retro, 2012-2024, kompletta årgångar.
54887
Tidningar, Scandinavian Retro, 2012-2024, kompletta årgångar.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Axel Tallberg, "Öldrickaren", etsning, signerad.
54886
Axel Tallberg, "Öldrickaren", etsning, signerad.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Meta Braconier, skulptur, fågel, keramik, signerad.
54885
Meta Braconier, skulptur, fågel, keramik, signerad.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Portabel luftkonditionering, Sandström, med tillbehör.
54883
Portabel luftkonditionering, Sandström, med tillbehör.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Avlastningsbord, 2 hyllplan, björk.
54882
Avlastningsbord, 2 hyllplan, björk.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Häcksax, Ryobi, 550W, eldriven.
54881
Häcksax, Ryobi, 550W, eldriven.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Lövblås, Skil, 2000W, eldriven.
54880
Lövblås, Skil, 2000W, eldriven.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Kabel m.m, ett parti, 3-fas, 16-125 amp.
54879
Kabel m.m, ett parti, 3-fas, 16-125 amp.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Häcksaxar, 2 st, eldrivna, Black & Decker.
54876
Häcksaxar, 2 st, eldrivna, Black & Decker.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Bram van Velde, färglitografi 87/300, signerad.
54873
Bram van Velde, färglitografi 87/300, signerad.
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Piedestal, 2 hyllplan, trä.
54875
Piedestal, 2 hyllplan, trä.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Golfbag, Riviera Deluxe, samt 14 klubbor, 1960/70-tal.
54874
Golfbag, Riviera Deluxe, samt 14 klubbor, 1960/70-tal.
Slutpris2 200 SEK
Avslutad
Francis Rollet, "Eronde" blandteknik på duk, signerad a tergo, daterad Riantec, 1987.
54868
Francis Rollet, "Eronde" blandteknik på duk, signerad a tergo, daterad Riantec, 1987.
Slutpris2 500 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
Johnny Friedlaender, etsning med akvatint, 2/10 épreuve d´artiste, signerad.
54872
Johnny Friedlaender, etsning med akvatint, 2/10 épreuve d´artiste, signerad.
Slutpris150 SEK
Värdering2 000 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.