54767
Piedestal, bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

54766
Pelarbord, flammig björk, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

54765
Motorsåg, Partner, bensindriven.
Slutpris450 SEK

54764
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

54762
Dockskåp med dockor och möbler, ett parti, Lundby
Slutpris550 SEK

54763
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
Slutpris100 SEK

54761
Askar, klockor m.m, ett parti, mässing/trä.
Slutpris250 SEK

54162
Taklampa, glas/mässing, 1900-talets andra hälft.
Slutpris225 SEK

54755
Gallerimatta, orientalisk, handknuten, ull.
Slutpris700 SEK

54759
Matta, orientalisk, ull.
Slutpris2 200 SEK

54758
Garn, ett parti, bl.a Othello.
Slutpris150 SEK

54757
Horn, 5 st.
Slutpris175 SEK

54756
Bestick m.m, ett parti, nysilver, mest ''Svensk Spets''.
Slutpris200 SEK

54754
DVD-filmer m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK

54753
Erik Höglund, ljuskrona, för 9, svartmålad metall/glas.
Slutpris400 SEK

54750
Viveca Nygren, Kristianstads läns hemslöjd, matta, rölakan, monogramsignerad VN.
Slutpris25 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK

54752
Plåtburkar m.m, 23 st, olika material.
Slutpris175 SEK

54751
Plåtburkar, 28 st.
Slutpris175 SEK

54748
Silver, 5 delar.
Slutpris750 SEK

54075
Stolar, 6 st, mahogny/textil, senjugend, 1900-talets första del.
Slutpris1 000 SEK

54745
Diverse verktyg m.m, i trälåda.
Slutpris550 SEK

54746
Smycken, silver, 15 delar.
Slutpris450 SEK

54744
Verktygstavla med verktyg.
Slutpris650 SEK

54743
Pärlsmycken, 4 delar.
Slutpris300 SEK

54742
Hängstol med ram.
Slutpris650 SEK

54741
Smycken, silver, ett parti.
Slutpris600 SEK

54740
Borrmaskin, ASEA samt borrar.
Slutpris125 SEK

54739
Slutpris350 SEK

54738
Slutpris550 SEK

54737
Bandsåg.
Slutpris1 200 SEK

54736
Bänkslipmaskin, Metabo.
Slutpris150 SEK

54735
Såll/sikt, furu/rotting, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

54732
Hans Billgren, tillskriven, linoleumsnitt.
Slutpris350 SEK

54734
Nils Sonesson, olja på pannå, 2 st, signerade.
Slutpris650 SEK

54733
Nils Sonesson, porträtt, "Hans Billgren 1940-45", pastell och blyerts, signerad.
Slutpris450 SEK

54731
Hans Billgren, olja på pannå, monogramsignerad.
Slutpris2 500 SEK

54728
Göran Tullberg, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

54729
Kjell Leander Engström, olja på duk, signerad Kjell.
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK

54727
Karin Borrie, olja på duk, motiv från Kåseberga, otydligt signerad.
Slutpris1 000 SEK

54726
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
Slutpris300 SEK

54725
Kaffeskedar, 10 st, silver 830.
Slutpris500 SEK

54086
Kaj Stenman, litografier, ''Höstljus'' och ''Reflektioner'', numrerade och signerade, daterade 1990.
Slutpris300 SEK

54467
Skulpturer m.m, 13 delar, sten, Afrika.
Slutpris100 SEK

54303
Muggar m.m, 10 delar, keramik, KEB, Böste.
Slutpris250 SEK

54342
Kaffeservis, 23 delar, porslin, "Elegance", Fyrklövern, Christineholm.
Slutpris100 SEK

54419
Högtalare, 2 par, Yamaha NS-555, och Pyramid TW28, samt kablar.
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

54418
Soffbord, trä/glasskiva.
Slutpris100 SEK

54724
Bruno Mathsson, "Karin", fåtölj med fotpall, skinn/krom, Dux.
Slutpris17 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK