Piedestal, bemålat trä, 1900-tal.
54767
Slutpris100 SEK
Pelarbord, flammig björk, 1900-tal.
54766
Slutpris300 SEK
Motorsåg, Partner, bensindriven.
54765
Slutpris450 SEK
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
54764
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
Dockskåp med dockor och möbler, ett parti, Lundby
54762
Slutpris550 SEK
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
54763
Slutpris100 SEK
Askar, klockor m.m, ett parti, mässing/trä.
54761
Slutpris250 SEK
Taklampa, glas/mässing, 1900-talets andra hälft.
54162
Slutpris225 SEK
Gallerimatta, orientalisk, handknuten, ull.
54755
Slutpris700 SEK
Matta, orientalisk, ull.
54759
Matta, orientalisk, ull.
Slutpris2 200 SEK
Garn, ett parti, bl.a Othello.
54758
Slutpris150 SEK
Horn, 5 st.
54757
Horn, 5 st.
Slutpris175 SEK
Bestick m.m, ett parti, nysilver, mest ''Svensk Spets''.
54756
Slutpris200 SEK
DVD-filmer m.m, ett parti.
54754
DVD-filmer m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK
Erik Höglund, ljuskrona, för 9, svartmålad metall/glas.
54753
Slutpris400 SEK
Viveca Nygren, Kristianstads läns hemslöjd, matta, rölakan, monogramsignerad VN.
54750
Slutpris25 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Plåtburkar m.m, 23 st, olika material.
54752
Slutpris175 SEK
Plåtburkar, 28 st.
54751
Plåtburkar, 28 st.
Slutpris175 SEK
Silver, 5 delar.
54748
Silver, 5 delar.
Slutpris750 SEK
Stolar, 6 st, mahogny/textil, senjugend, 1900-talets första del.
54075
Slutpris1 000 SEK
Diverse verktyg m.m, i trälåda.
54745
Slutpris550 SEK
Smycken, silver, 15 delar.
54746
Smycken, silver, 15 delar.
Slutpris450 SEK
Verktygstavla med verktyg.
54744
Verktygstavla med verktyg.
Slutpris650 SEK
Pärlsmycken, 4 delar.
54743
Pärlsmycken, 4 delar.
Slutpris300 SEK
Hängstol med ram.
54742
Hängstol med ram.
Slutpris650 SEK
Smycken, silver, ett parti.
54741
Smycken, silver, ett parti.
Slutpris600 SEK
Borrmaskin, ASEA samt borrar.
54740
Borrmaskin, ASEA samt borrar.
Slutpris125 SEK
54739
Slutpris350 SEK
54738
Slutpris550 SEK
Bandsåg.
54737
Bandsåg.
Slutpris1 200 SEK
Bänkslipmaskin, Metabo.
54736
Bänkslipmaskin, Metabo.
Slutpris150 SEK
Såll/sikt, furu/rotting, 1900-tal.
54735
Slutpris150 SEK
Hans Billgren, tillskriven, linoleumsnitt.
54732
Slutpris350 SEK
Nils Sonesson, olja på pannå, 2 st, signerade.
54734
Slutpris650 SEK
Nils Sonesson, porträtt, "Hans Billgren 1940-45", pastell och blyerts, signerad.
54733
Slutpris450 SEK
Hans Billgren, olja på pannå, monogramsignerad.
54731
Slutpris2 500 SEK
Göran Tullberg, olja på duk, signerad.
54728
Slutpris100 SEK
Kjell Leander Engström, olja på duk, signerad Kjell.
54729
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
Karin Borrie, olja på duk, motiv från Kåseberga, otydligt signerad.
54727
Slutpris1 000 SEK
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
54726
Slutpris300 SEK
Kaffeskedar, 10 st, silver 830.
54725
Slutpris500 SEK
Kaj Stenman, litografier, ''Höstljus'' och ''Reflektioner'', numrerade och signerade, daterade 1990.
54086
Slutpris300 SEK
Skulpturer m.m, 13 delar, sten, Afrika.
54467
Slutpris100 SEK
Muggar m.m, 10 delar, keramik, KEB, Böste.
54303
Slutpris250 SEK
Kaffeservis, 23 delar, porslin, "Elegance", Fyrklövern, Christineholm.
54342
Slutpris100 SEK
Högtalare, 2 par, Yamaha NS-555, och Pyramid TW28, samt kablar.
54419
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffbord, trä/glasskiva.
54418
Soffbord, trä/glasskiva.
Slutpris100 SEK
Bruno Mathsson, "Karin", fåtölj med fotpall, skinn/krom, Dux.
54724
Slutpris17 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK