Golvlampa, smide/pappskärm, ställbar, 1900-tal.
54722
Slutpris850 SEK
Piedestal, tre hyllplan, trä, 1900-tal.
54721
Slutpris350 SEK
Bordslampa och figuriner, 4 delar, porslin, Goebel.
54720
Slutpris400 SEK
Kandelaber för 5 st ljus, trä, Sandbergs Nora Stad.
54719
Slutpris125 SEK
Slangvinda med slang, Gardena.
54718
Slutpris350 SEK
Elgräsklippare, Kellen.
54717
Elgräsklippare, Kellen.
Slutpris100 SEK
Takrosetter, 3 st, gips.
54716
Takrosetter, 3 st, gips.
Slutpris1 000 SEK
Piedestaler, 3 st, trä.
54715
Piedestaler, 3 st, trä.
Slutpris100 SEK
Högtalare, ''Sound Piece'', Happy Plug, Stockholm.
54714
Slutpris350 SEK
Kaffeservis, 36 delar, porslin, ''Flora Alpina'', Svaneholm.
54713
Slutpris500 SEK
Signar N Bengtson, blandteknik, signerad.
54712
Slutpris125 SEK
Barbro K Poggats, "Oppas/Orört snötäcke", blandteknik, numrerad HC, signerad, daterad 07.
54710
Slutpris100 SEK
Per Medstrand, "Romantiska landskap 2", olja på duk, signerad, daterad 94.
54708
Slutpris250 SEK
Frans Lundberg, olja på pannå, signerad.
54704
Slutpris350 SEK
Mortel med stöt, malm.
54703
Mortel med stöt, malm.
Slutpris100 SEK
Eugen Montelin, litografi 191/200, signerad.
54702
Slutpris400 SEK
Glasservis, 20 delar, Reijmyre.
54701
Slutpris1 100 SEK
Alf Tutt Madsen, olja på duk, signerad.
54700
Slutpris150 SEK
Oscar C H Wickström, olja på duk, monogramsignerad.
54699
Slutpris300 SEK
Kittel och bjällerkrans, koppar/mässing.
54698
Slutpris125 SEK
Ugnslucka och munkjärn, gjutjärn, bl.a  Cimbrishamns Gjuteri.
54696
Slutpris650 SEK
Arne Apelin, olja på duk, signerad.
54697
Slutpris175 SEK
Vägglykta/utomhusbelysning, metall/glas.
54695
Slutpris100 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, signerad, Boda.
54689
Slutpris1 500 SEK
Handdukar och bordsdukar, 12 delar.
54694
Slutpris200 SEK
53772
Slutpris750 SEK
Lakan och örngott med spets, ett parti.
54692
Slutpris750 SEK
Eric Hermansson, olja på pannå, signerad, daterad 46.
54691
Slutpris100 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, litografi 149/200, signerad.
54690
Slutpris300 SEK
Ulf Trotzig, färgetsning, Èpreuve d´artiste, signerad.
54688
Slutpris600 SEK
Skål och champagneglas, 7 delar, glas, bl.a RCR, Italien.
54687
Slutpris100 SEK
Alexius Huber, blandteknik på papper, signerad.
54686
Slutpris150 SEK
Radiostyrd bil, Beta STR-4, Academy, med tillbehör.
54679
Slutpris550 SEK
Knivar, 6 st, med slidor.
54676
Knivar, 6 st, med slidor.
Slutpris1 400 SEK
Madeleine Pyk, affisch, Fabriken.
54685
Slutpris600 SEK
Pall. med förvaring, trä/textil, Dutti.
54684
Slutpris400 SEK
Bestick, 33 st, metall, Hardanger, Norge.
54683
Slutpris400 SEK
Taklampor, 2 st, metall, ON Design.
54682
Slutpris150 SEK
Väggur och barometer, trä/glas.
54681
Slutpris350 SEK
Ljusstakar, 2 st, metall.
54680
Ljusstakar, 2 st, metall.
Slutpris100 SEK
Elefantsamling, ett parti, trä, plast med mera.
54678
Slutpris100 SEK
Knivar, 6 st, med slidor, bl.a Normark.
54677
Slutpris650 SEK
Bahco, jaktknivar, 2 st, med slidor.
54675
Slutpris1 100 SEK
Projektor, Ampro, samt filmkamera, Paillard Bolex, modell H.16, schweiz, samt 2 st filmrullar.
54674
Slutpris1 100 SEK
Frimärken (Sverige), förstadagsbrev, Elsa Beskow postkort, ett parti.
54673
Slutpris150 SEK
Matservisdelar, ett parti, porslin, mest "Willow", Gustafsberg.
54672
Slutpris700 SEK
Lodregulator, trä, Gustav Becker, 1900-talets början.
54671
Slutpris250 SEK
Teservis, 14 delar, porslin, KP Karlskrona.
54668
Slutpris225 SEK