52126
Gallerimatta, persisk, Abadeh, ull.
Slutpris1 900 SEK

52125
Ljusstakar, ett par, malm, Scania Malm.
Slutpris150 SEK

52122
Victor Berndt, skål, glas, Flygsfors, 60-tal.
Slutpris300 SEK

52124
Menorah/ljusstake, malm.
Slutpris175 SEK

52123
Djupmätare från ubåten Sjöhästen eller Sjöormen, mässing, 1930-tal.
Slutpris3 200 SEK

52121
Matta, Iran, handknuten, ull.
Slutpris350 SEK

52119
Stolar och bord, 3 delar, konstrottning/metall.
Slutpris150 SEK

52118
Figurin, inuiter, stengods, Lladro.
Slutpris450 SEK

52111
Slutpris4 600 SEK

52113
Teleboj för ubåten Draken, metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris4 600 SEK

52117
Golvlampa, trä, med textilklädd skärm, 1900-talets första hälft.
Slutpris350 SEK

52115
Taklampor, 5 st, glas.
Slutpris600 SEK

52116
Doftspridare, 2 st, "Ultrasonic aroma diffusers", Fragrance Supplier, Stockholm.
Slutpris300 SEK

52114
Spegel med krön, förgylld ram, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris950 SEK

52112
Lakan och örngott, 9 delar.
Slutpris125 SEK

52110
Servisdelar, 34 st, porslin, ''Oakwood'', Staffordshire, England.
Slutpris550 SEK

52109
Byst, "Ludvig van Beethoven", gjutmassa.
Slutpris100 SEK

51082
Armbandsur, 2 st, Tissot och Eljo.
Slutpris3 100 SEK

52142
50459 Motorstativ, metall.
Slutpris100 SEK

52107
Kannor, fat och ljusstake, porslin, "God Jul", Gustavsberg.
Slutpris900 SEK

52108
Ljusplåtar, ett par, samt skeppsfotogenlampa, mässing/glas, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

52106
Skål och kanna, porslin, "God Jul", Villeroy & Boch.
Slutpris600 SEK

52104
Kungaskålen, mässing, Ibe-konst, Ystad.
Slutpris400 SEK

52105
Marianne Westman, "Mors godaste sylt", burkar, 2 st, keramik, Rörstrand.
Slutpris125 SEK

52103
Anna-Lisa Thomson, vas stengods, "Paprika", nr 1020, Upsala-Ekeby.
Slutpris950 SEK

52101
Djurbur och trimbord, bl.a Tholo, Danmark.
Slutpris250 SEK

52099
Ytterfoder, keramik, otydligt signerad, samt signerad Austria.
Slutpris800 SEK

52100
Ljusstake för 7 ljus, smide, Sven Å Ekberg, Kivik.
Slutpris650 SEK

52098
Väska, skinn, Liebeskind, Berlin.
Slutpris400 SEK

52097
Blomsterlåda, zink.
Slutpris400 SEK

52095
Golvlampa, metall, ställbara och höj/sänkbara lampor, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

52096
Apple TV, 2:a generationen.
Slutpris150 SEK

52093
Pallar, 4 st, metall.
Slutpris500 SEK

52092
Gräsklippare, Silver 460 BR-A bio, AL-KO.
Slutpris150 SEK

52091
Fickurskedjor och fickurfodral, 6 delar, metall.
Slutpris100 SEK

52090
Skrivbord, avlutad furu, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

52089
Ljusstakar, 6 st, metaller, bl.a ett par Skultuna Bruk, No 20.
Slutpris250 SEK

52087
Scarfes, 3 st, silke, Yves Saint Laurent, Renoma och Anna Klein.
Slutpris225 SEK

52086
Parti krukor, terracotta.
Slutpris400 SEK

52084
Burberrys, halsduk, cashmere.
Slutpris650 SEK

52085
Burberrys, halsduk, cashmere.
Slutpris450 SEK

52083
Keps, textil, "Masters 2010".
Slutpris200 SEK

52082
Spegel, bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

52081
Bok, Fredmans Epistlar, med illustrationer och signerad av Peter Dahl.
Slutpris550 SEK

52080
Korg, flätad.
Slutpris300 SEK

52079
Fotoram, silver, Carrs, Sheffield, England.
Slutpris225 SEK

52078
Ytterfoder, porslin, Portugal.
Slutpris100 SEK

52077
Bord med låda, bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris500 SEK