Plåtburkar, 34 st, bl.a AXA.
59728
Plåtburkar, 34 st, bl.a AXA.
Slutpris100 SEK
Kay Bojesen, fiskbestick, 12 st, rostfritt stål, Grand Prix.
59727
Slutpris400 SEK
Vaser m.m, 6 delar, porslin, bl. a Björn Wiinblad, Rosenthal.
59726
Slutpris225 SEK
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/trä/glas.
59725
Slutpris350 SEK
Jonas Grundell, ljusstake, trä/metall, "Nordic light", Design House, Stockholm.
59724
Slutpris300 SEK
Matbord och 6 stolar, jakaranda, Skaraborgs Möbelindustri, Tibro.
59723
Slutpris2 300 SEK
Väggplaketter, 2 st, keramik, Makkum, Holland, 1800-talets första del.
59722
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Knappdragspel, 773, Hagström.
59720
Knappdragspel, 773, Hagström.
Slutpris350 SEK
Lounge/trädgårdsgrupp, 7 delar, plastrotting, samt dynor/kuddar och 2 glasskivor till bord.
59718
Slutpris500 SEK
Trädgårdsgrupp, 4 delar, metall.
59717
Slutpris650 SEK
Robert Revival, radio, 2 st, Model No R250.
59716
Slutpris250 SEK
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, tenn/trä/textil, art deco.
59715
Slutpris250 SEK
Soffbord, teak, 1900-talets andra hälft.
59714
Slutpris2 400 SEK
Satsbord, teak, 1900-talets andra hälft.
59713
Slutpris1 100 SEK
Byrå, 2 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
59711
Slutpris650 SEK
Väggskulpturer m.m, 12 delar, olika material, Asien/Afrika.
59712
Slutpris100 SEK
Byrå, 5 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
59709
Slutpris400 SEK
Signe Persson-Melin, karaffer, 7 st, glas, "Jungfru", Boda.
59710
Slutpris150 SEK
Kopparpannor, 4 st.
59706
Kopparpannor, 4 st.
Slutpris450 SEK
59708
Slutpris200 SEK
Yngve Ekström, "Thea", serveringsvagn på hjultrissor, fällbara klaffar, teak, 1950/60-tal.
59707
Slutpris1 600 SEK
Carl-Harry Stålhane, hänkelvas, stengods, Rörstrand.
59703
Slutpris400 SEK
Byrå, 12 lådor, trä.
59704
Byrå, 12 lådor, trä.
Slutpris1 200 SEK
Väggfotogenlampor, ett par, metall/glas.
59705
Slutpris100 SEK
Figurin, häst, porslin, Royal Dux Bohemia, Tjeckoslovakien.
59702
Slutpris800 SEK
Taklampa, glas/metall, Fontana Arte, Milano, Italien.
59700
Slutpris1 500 SEK
Takkrona, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
59697
Slutpris1 500 SEK
Klappstolar, 3 st, trä, "Terje", IKEA.
59701
Slutpris125 SEK
Golvlampa, ställbar, metall/textil.
59699
Slutpris300 SEK
Dockor , ett parti, bl. a Kent och Barbie.
59698
Slutpris250 SEK
Stolar, 4 st, textil/trä, samtida.
59696
Slutpris100 SEK
Vikskärm, textil/metall.
59695
Vikskärm, textil/metall.
Slutpris150 SEK
Soffa och fåtölj, Chesterfield-modell, skinn.
59693
Slutpris11 000 SEK
Striglakors, bosch, manchettknappar och kedja, 5 delar, silver 925, Edith.
59687
Slutpris3 600 SEK
Dockkläder m.m, ett parti, bl.a Barbie.
59692
Slutpris700 SEK
Vas, flussglas.
59691
Vas, flussglas.
Slutpris100 SEK
Senapskula och skål, metall/keramik, senapskula från Skultuna.
59690
Slutpris400 SEK
Oscar Reutersvärd, ''326 gkgk'', litografi E.A, signerad.
59688
Slutpris500 SEK
Helge Sibast, "No8", stol, ek/konstskinn, Sibast Furniture.
59685
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Karl Lundborg, ''Motiv från Gislövs strand'', olja på duk, signerad, 1968.
59682
Slutpris850 SEK
Remmare, 6 st, glas, 1900-tal.
59684
Slutpris175 SEK
Bankett, textil/trä, 2000-tal.
59683
Slutpris225 SEK
59675
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Philippe Starck, barnstol, plast,  ''Lou Lou Ghost'', Kartell.
59680
Slutpris350 SEK
Boksnurra, fanérad idegran, dekor av intarsia, England, 1900-talets senare del.
59678
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Matbord, körsbär, 1900-talets senare del.
59677
Slutpris100 SEK
Stefan Lindahl, ölglas, 11 delar, ''Kalle Anka & hans vänner'', Disney, Fyrklövern.
59674
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Sowa & Raiser, Kalle Anka, litografi nr 300/500, Disney, signerad.
59676
Slutpris150 SEK