59728
Plåtburkar, 34 st, bl.a AXA.
Slutpris100 SEK

59727
Kay Bojesen, fiskbestick, 12 st, rostfritt stål, Grand Prix.
Slutpris400 SEK

59726
Vaser m.m, 6 delar, porslin, bl. a Björn Wiinblad, Rosenthal.
Slutpris225 SEK

59725
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/trä/glas.
Slutpris350 SEK

59724
Jonas Grundell, ljusstake, trä/metall, "Nordic light", Design House, Stockholm.
Slutpris300 SEK

59723
Matbord och 6 stolar, jakaranda, Skaraborgs Möbelindustri, Tibro.
Slutpris2 300 SEK

59722
Väggplaketter, 2 st, keramik, Makkum, Holland, 1800-talets första del.
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK

59720
Knappdragspel, 773, Hagström.
Slutpris350 SEK

59718
Lounge/trädgårdsgrupp, 7 delar, plastrotting, samt dynor/kuddar och 2 glasskivor till bord.
Slutpris500 SEK

59717
Trädgårdsgrupp, 4 delar, metall.
Slutpris650 SEK

59716
Robert Revival, radio, 2 st, Model No R250.
Slutpris250 SEK

59715
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, tenn/trä/textil, art deco.
Slutpris250 SEK

59714
Soffbord, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris2 400 SEK

59713
Satsbord, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris1 100 SEK

59711
Byrå, 2 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris650 SEK

59712
Väggskulpturer m.m, 12 delar, olika material, Asien/Afrika.
Slutpris100 SEK

59709
Byrå, 5 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris400 SEK

59710
Signe Persson-Melin, karaffer, 7 st, glas, "Jungfru", Boda.
Slutpris150 SEK

59706
Kopparpannor, 4 st.
Slutpris450 SEK

59708
Slutpris200 SEK

59707
Yngve Ekström, "Thea", serveringsvagn på hjultrissor, fällbara klaffar, teak, 1950/60-tal.
Slutpris1 600 SEK

59703
Carl-Harry Stålhane, hänkelvas, stengods, Rörstrand.
Slutpris400 SEK

59704
Byrå, 12 lådor, trä.
Slutpris1 200 SEK

59705
Väggfotogenlampor, ett par, metall/glas.
Slutpris100 SEK

59702
Figurin, häst, porslin, Royal Dux Bohemia, Tjeckoslovakien.
Slutpris800 SEK

59700
Taklampa, glas/metall, Fontana Arte, Milano, Italien.
Slutpris1 500 SEK

59697
Takkrona, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
Slutpris1 500 SEK

59701
Klappstolar, 3 st, trä, "Terje", IKEA.
Slutpris125 SEK

59699
Golvlampa, ställbar, metall/textil.
Slutpris300 SEK

59698
Dockor , ett parti, bl. a Kent och Barbie.
Slutpris250 SEK

59696
Stolar, 4 st, textil/trä, samtida.
Slutpris100 SEK

59695
Vikskärm, textil/metall.
Slutpris150 SEK

59693
Soffa och fåtölj, Chesterfield-modell, skinn.
Slutpris11 000 SEK

59687
Striglakors, bosch, manchettknappar och kedja, 5 delar, silver 925, Edith.
Slutpris3 600 SEK

59692
Dockkläder m.m, ett parti, bl.a Barbie.
Slutpris700 SEK

59691
Vas, flussglas.
Slutpris100 SEK

59690
Senapskula och skål, metall/keramik, senapskula från Skultuna.
Slutpris400 SEK

59688
Oscar Reutersvärd, ''326 gkgk'', litografi E.A, signerad.
Slutpris500 SEK

59685
Helge Sibast, "No8", stol, ek/konstskinn, Sibast Furniture.
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK

59682
Karl Lundborg, ''Motiv från Gislövs strand'', olja på duk, signerad, 1968.
Slutpris850 SEK

59684
Remmare, 6 st, glas, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

59683
Bankett, textil/trä, 2000-tal.
Slutpris225 SEK

59675
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK

59680
Philippe Starck, barnstol, plast, ''Lou Lou Ghost'', Kartell.
Slutpris350 SEK

59678
Boksnurra, fanérad idegran, dekor av intarsia, England, 1900-talets senare del.
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK

59677
Matbord, körsbär, 1900-talets senare del.
Slutpris100 SEK

59674
Stefan Lindahl, ölglas, 11 delar, ''Kalle Anka & hans vänner'', Disney, Fyrklövern.
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK

59676
Sowa & Raiser, Kalle Anka, litografi nr 300/500, Disney, signerad.
Slutpris150 SEK