Almogetextil, 2 delar, 1900-tal.
58457
Slutpris350 SEK
Fönster med Skånes landsvapen, ett par, blyinfattat glas.
58491
Slutpris400 SEK
Bord och 2 stolar, allmogemålat trä, 1800/1900-tal.
58524
Slutpris350 SEK
Vägghylla, trä/papp, 1900-tal.
58537
Slutpris150 SEK
Servisdelar, 5 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
58585
Slutpris175 SEK
Salladsskål m.m, 11 delar, stengods , Höganäs.
58603
Slutpris175 SEK
Georg Jensen, ljusstake, "Cobra", Danmark.
58642
Slutpris450 SEK
Bulbvaser, 5 st, färgat glas, bl.a Elme Glasbruk.
58649
Slutpris175 SEK
Stig Lindberg, ytterfoder, ett par, porslin, "Plantina", Gustavsberg.
58651
Slutpris150 SEK
T-shirt, KISS, Hybris.
58653
T-shirt, KISS, Hybris.
Slutpris175 SEK
Hasse Andersson, ''Maximini'', litografi nr 23/49, signerad.
58664
Slutpris300 SEK
Soffa, skinn, 60/70-tal.
58677
Soffa, skinn, 60/70-tal.
Slutpris550 SEK
58679
Slutpris350 SEK
Dukar och handdukar m.m, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
58687
Slutpris250 SEK
Vägglampor, ett par, glas/metall, ''Jill'', Flos, Arteluce, Italien.
58691
Slutpris400 SEK
Akustisk gitarr, Studio One .
58692
Akustisk gitarr, Studio One .
Slutpris200 SEK
Fotogenlampa, glas/metall.
58712
Fotogenlampa, glas/metall.
Slutpris250 SEK
Mjölkkanna, metall.
58718
Mjölkkanna, metall.
Slutpris200 SEK
Puzzle, 6 st, varav 4 st obegagnade, bl. a Ravensburger.
58747
Slutpris175 SEK
Elljusstakar, 2 st, oxid, Victoria, Christmas Classics.
58782
Slutpris450 SEK
Erik Jönsson, olja på duk, signerad.
58795
Slutpris225 SEK
Remmare/likörglas, 10 st, 1900-tal.
58848
Slutpris150 SEK
Lövsug/blås, Master Vac 123, Black & Decker.
58875
Slutpris200 SEK
Sökarlykta, metall, 1900-talets andra hälft.
58887
Slutpris200 SEK
Karmstolar och pallar, 5 delar, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
58906
Slutpris175 SEK
Kontorsstol, trä/skinn, 1900-talets första hälft.
57613
Slutpris225 SEK
Vincente Martinez, figurin, porslin, "Golfer", Lladro.
57227
Slutpris225 SEK
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor, 1900-tal.
58924
Slutpris175 SEK
Tygrullar, 4 st, bl.a "Kattegatt", Björk Forth, Arvidssons Texil.
58926
Slutpris200 SEK
Säckvagn, metall.
58956
Säckvagn, metall.
Slutpris175 SEK
Ogräsbrännare, elektrisk, PEREL, obegagnad.
58966
Slutpris200 SEK
Christina Ringsberg, "I duschen", etsning E.T, signerad, daterad -88.
59006
Slutpris175 SEK
Plåtburkar, 4 st, bl. a Mazetti.
59029
Slutpris175 SEK
Karel Rösel, litografi nr 60/123, signerad, daterad 1978.
59030
Slutpris225 SEK
Tyger och stuvbitar, ett parti, bl, a Josef Frank, Svensk Tenn och Marimekko.
59057
Slutpris300 SEK
Bordsdukar och flamskvävnad, 8 delar, 1900-tal.
59063
Slutpris150 SEK
Krus, 5 st, keramik.
59068
Krus, 5 st, keramik.
Slutpris175 SEK
Armbandsur, 3 st, Seiko, Tissot, Citizen.
59084
Slutpris175 SEK
Tomtar, 10 st, keramik/trä, 1900-tal.
59098
Slutpris200 SEK
Jens Eltorp, miniatyrer, 5 st, glas.
59111
Slutpris175 SEK
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
59124
Slutpris300 SEK
Signerade vykort, 3 st, Errol Flynn, Viveca Lindfors och Margareta Fahlén.
59131
Slutpris175 SEK
Värdering1 500 SEK
Brickbord, trä.
59153
Brickbord, trä.
Slutpris200 SEK
Pall, metall/trä.
59166
Pall, metall/trä.
Slutpris250 SEK
Ljusstakar och oljelampor, 8 delar, metall/porslin/glas, bl.a Annie Nilsson, Höganäs och Ann Wärff, Kosta Boda.
59172
Slutpris175 SEK
Ljusstakar m.m, 6 delar, glas/keramik, bl.a Turi-Design, Norge.
59173
Slutpris225 SEK
Kaffekannor, 2 st, metall, Sigvard Bernadotte, Moderna och ""Hollywood", Nils Johan.
59175
Slutpris200 SEK
Kastlåda, trä.
59202
Kastlåda, trä.
Slutpris175 SEK