58457
Almogetextil, 2 delar, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58491
Fönster med Skånes landsvapen, ett par, blyinfattat glas.
Slutpris400 SEK

58524
Bord och 2 stolar, allmogemålat trä, 1800/1900-tal.
Slutpris350 SEK

58537
Vägghylla, trä/papp, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58585
Servisdelar, 5 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Slutpris175 SEK

58603
Salladsskål m.m, 11 delar, stengods , Höganäs.
Slutpris175 SEK

58642
Georg Jensen, ljusstake, "Cobra", Danmark.
Slutpris450 SEK

58649
Bulbvaser, 5 st, färgat glas, bl.a Elme Glasbruk.
Slutpris175 SEK

58651
Stig Lindberg, ytterfoder, ett par, porslin, "Plantina", Gustavsberg.
Slutpris150 SEK

58653
T-shirt, KISS, Hybris.
Slutpris175 SEK

58664
Hasse Andersson, ''Maximini'', litografi nr 23/49, signerad.
Slutpris300 SEK

58677
Soffa, skinn, 60/70-tal.
Slutpris550 SEK

58679
Slutpris350 SEK

58687
Dukar och handdukar m.m, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

58691
Vägglampor, ett par, glas/metall, ''Jill'', Flos, Arteluce, Italien.
Slutpris400 SEK

58692
Akustisk gitarr, Studio One .
Slutpris200 SEK

58712
Fotogenlampa, glas/metall.
Slutpris250 SEK

58718
Mjölkkanna, metall.
Slutpris200 SEK

58747
Puzzle, 6 st, varav 4 st obegagnade, bl. a Ravensburger.
Slutpris175 SEK

58782
Elljusstakar, 2 st, oxid, Victoria, Christmas Classics.
Slutpris450 SEK

58795
Erik Jönsson, olja på duk, signerad.
Slutpris225 SEK

58848
Remmare/likörglas, 10 st, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58875
Lövsug/blås, Master Vac 123, Black & Decker.
Slutpris200 SEK

58887
Sökarlykta, metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris200 SEK

58906
Karmstolar och pallar, 5 delar, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

57613
Kontorsstol, trä/skinn, 1900-talets första hälft.
Slutpris225 SEK

57227
Vincente Martinez, figurin, porslin, "Golfer", Lladro.
Slutpris225 SEK

58924
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

58926
Tygrullar, 4 st, bl.a "Kattegatt", Björk Forth, Arvidssons Texil.
Slutpris200 SEK

58956
Säckvagn, metall.
Slutpris175 SEK

58966
Ogräsbrännare, elektrisk, PEREL, obegagnad.
Slutpris200 SEK

59006
Christina Ringsberg, "I duschen", etsning E.T, signerad, daterad -88.
Slutpris175 SEK

59029
Plåtburkar, 4 st, bl. a Mazetti.
Slutpris175 SEK

59030
Karel Rösel, litografi nr 60/123, signerad, daterad 1978.
Slutpris225 SEK

59057
Tyger och stuvbitar, ett parti, bl, a Josef Frank, Svensk Tenn och Marimekko.
Slutpris300 SEK

59063
Bordsdukar och flamskvävnad, 8 delar, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

59068
Krus, 5 st, keramik.
Slutpris175 SEK

59084
Armbandsur, 3 st, Seiko, Tissot, Citizen.
Slutpris175 SEK

59098
Tomtar, 10 st, keramik/trä, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

59111
Jens Eltorp, miniatyrer, 5 st, glas.
Slutpris175 SEK

59124
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59131
Signerade vykort, 3 st, Errol Flynn, Viveca Lindfors och Margareta Fahlén.
Slutpris175 SEK
Värdering1 500 SEK

59153
Brickbord, trä.
Slutpris200 SEK

59166
Pall, metall/trä.
Slutpris250 SEK

59172
Ljusstakar och oljelampor, 8 delar, metall/porslin/glas, bl.a Annie Nilsson, Höganäs och Ann Wärff, Kosta Boda.
Slutpris175 SEK

59173
Ljusstakar m.m, 6 delar, glas/keramik, bl.a Turi-Design, Norge.
Slutpris225 SEK

59175
Kaffekannor, 2 st, metall, Sigvard Bernadotte, Moderna och ""Hollywood", Nils Johan.
Slutpris200 SEK

59202
Kastlåda, trä.
Slutpris175 SEK